PDA

Zobacz pełną wersję : wymuszony system DGP - szkodliwy?



Nasir
02-02-2017, 03:17
Drodzy forumowicze

Spotkałem się z opinią (opiniami) , że system DGP ten wymuszony - wiąże się z ryzkiem przedostawania się do pomieszczeń (bardzo niewielkiej ilości - ale jednak) drobin zanieczyszczenia.
Sprzedawca który, nie ma nic przeciwko zamontowaniu takiego systemu i spokojnie może na tym zarobić- szczerze odradza mi go twierdząc, że nie do końca jest to zdrowe.

Czy spotkaliście się z takimi opiniami?
Co sądzicie na ten temat?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Kominki Piotr Batura
02-02-2017, 05:47
Drodzy forumowicze

Spotkałem się z opinią (opiniami) , że system DGP ten wymuszony - wiąże się z ryzkiem przedostawania się do pomieszczeń (bardzo niewielkiej ilości - ale jednak) drobin zanieczyszczenia.
Sprzedawca który, nie ma nic przeciwko zamontowaniu takiego systemu i spokojnie może na tym zarobić- szczerze odradza mi go twierdząc, że nie do końca jest to zdrowe.

Czy spotkaliście się z takimi opiniami?
Co sądzicie na ten temat?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.Ma rację ten sprzedawca. Każdy ruch powietrza jest gorszy od promieniowania podczerwonego. Powietrze wylatujące z kratek kominkowych sposobem grawitacyjnym, nie jest rewelacyjne, a co dopiero powietrze lecące z dużo większą prędkością. Poza drobinami zanieczyszczeń, nie lubię "smaku" powietrza gonionego turbiną...

Nasir
02-02-2017, 13:58
Dziękuję za komentarz.

Wielu sprzedawców nie widzi najmniejszego problemu. Twierdzą, że odpowiednie filtry eliminują jakiekolwiek problemy.

Kominki Piotr Batura
02-02-2017, 15:04
Wielu sprzedawców powiadasz....Sprzedaż rzecz święta dla sprzedawcy....:cool:
.
Nie ma takich filtrów (dostępnych w ofercie handlarzy kominkami i osprzętem), które eliminują wszystkie problemy. Za gęsty zatka się po godzinie...Te który wytrzymują jakiś czas bez częstego i uciążliwego czyszczenia, bardziej poprawiają samopoczucie, niż filtrują. Coś tam oczywiście dają. Był ktoś na forum, kto udoskonalił taki komercyjny filtr. To co pokazał, przekonywało...Jedyny super sposób, to filtry wodne, ale to u nas tabula rasa