PDA

Zobacz pełną wersję : Ciągłe Przegrzewanie Podajnika I Ogromny Płomień Podczas Spalania



raaafaal
02-02-2017, 14:04
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od 3 lat jestem posiadaczek kotła Heitztechnik Eko 2. Przez 2 poprzednie zimy wszystko działało bardzo dobrze. Obecna zima jest dramatem. Nie da się praktycznie palić dłużej niż 2 dni bo temperatura podajnika jest wiecznie bardzo wysoka (ok 60C) i są cały czas alarmy i ciągłe wyłączanie kotła, Ktoś zaraz napisze, że winą jest za niskie opadanie żaru na retorcie. Nie ma takiej możliwości, Kopczyk jest idealny około 3-4cm nad retortą. Kilkakrotnie to sprawdzałem. Pod spodem jest czarny nie spalony groszek więc nie ma mowy aby żar był za nisko. Wydaje mi się, że problem tkwi w ogromnym ogniu na retorcie, Jest tak silny, że omiata praktycznie cały kocioł. Już 2 miesiące z tym walcze i ustawiam najróżniejsze ustawienia lecz nic kompletnie to nie daje. Ogień jest tak ogromny, że podczas otwierania drzwiczek trzeba uważać żeby ogień nie buchnął za mocno. Wydaje mi się, że to jest powód ciągle przegrzanego podajnika.

Pali się tak:

https://youtu.be/iebLEopQK2s

Moje obecne ustawienia:

Temperatura zadana kotła: 55C
Moc nadmuchu 31%
Czas podawania 13,5 sek
Przerwa podawania 90sek
Przerwa podawania w torNadzorze: 10min
Temperatura zadana mieszacza 40C


Dodam, że już ustawiałem najróżniejsze ustawienia i efekt spalania jest wiecznie taki sam, Ogromny ogień w kotle i wiecznie przegrzany podajnik.
Nie mam już pomysłu co się stało. Retorta uszczelniona miesiąc temu i kocioł serwisowany, Proszę pytać o wszelkie informacje niezbędne do uzyskania odpowiedzi.

bogdik
09-02-2017, 17:51
Przyczyną takiego zachowania kotła może być zmiana rodzaju spalanego ekogroszku.Ja w tym roku po zmianie ekogroszku na czarną perłe musiałem zmniejszyć nadmuch z 8 do 4 gdyż ten węgiel zbyt dobże się spala .warto eksperymentalnie dobrać tak siłę nadmuchu tak by długość płomienia była odpowiednia.Typowym objawem zbyt dużej ilości powietrza z dmuchawy będą spieki.

karoka65
09-02-2017, 18:20
Ten płomień nie jest aż taki "szalony" :), co to za palnik kolega tam ma wsadzony bo dojrzeć nie idzie? jakby jakiś brucerowaty?