PDA

Zobacz pełną wersję : wycena ocieplenia domu



kasiamirek
03-02-2017, 16:54
Witam,

Dostałem dziś wycene ocieplenia mojego domku. Pan powiedział, że chce za 1m2 100 zł brutto. W cenie jest : Klejenie styropiany, kołkowanie, zatapianie siatki, tynk końcowy, rusztowanie.
Dodatkowo powiedział, że w cenie jest również styropian (nic dziwnego), ale powiedział, że moge wybrać dowolna grubość np 15cm, 20cm i to nie wpłynie na cenę za 1m2.

Co o tym sądzicie?


A druga kwestia, nie mam pojęcia jak obliczyć metry kwadratowe :(

380627

Konrad Podgórski
03-02-2017, 17:01
Obwód domu * wysokość :)

Możesz odjąć okna chociaż pewnie będzie chciał coś extra za obróbki wokół nich.

Co do ceny to się nie wypowiem bo u mnie jeszcze daleko do tego etapu

Busters
03-02-2017, 17:02
Witam,

Dostałem dziś wycene ocieplenia mojego domku. Pan powiedział, że chce za 1m2 100 zł brutto. W cenie jest : Klejenie styropiany, kołkowanie, zatapianie siatki, tynk końcowy, rusztowanie.
Dodatkowo powiedział, że w cenie jest również styropian (nic dziwnego), ale powiedział, że moge wybrać dowolna grubość np 15cm, 20cm i to nie wpłynie na cenę za 1m2.

Co o tym sądzicie?


A druga kwestia, nie mam pojęcia jak obliczyć metry kwadratowe :(

380627


Nie wiesz jak policzyc metry kwadratowe? :D Dlugosc sciany x jej wysokosc. Faktycznie skomplikowane :D Czy wykonawca odlicza otwory musisz zapytac, przewaznie odliczaja powyzej danej wielkosci okna.

Grafit 0,31 to okolo 200zl/m3 przy 20cm 1m3=5m2 wiec wychodzi 40zl/m2 za sam styropian siatka/klej/tynk to pewnie z 10-15zl? (troche strzelam nie chce mi sie sprawdzac) Reszta to robocizna, cena raczej srednia.

kasiamirek
03-02-2017, 17:24
Wiem jak obliczyć ale znajomy zbil mnie z tropu. Mówił że za okna się coś odlicza i coś tam coś. Ale dobrze policze jak myślałem ;) z ceną mam nadzieję że ktoś jeszcze się wypowie

ceniu44
08-02-2017, 12:14
Szukam właśnie wykonawcy w okolicach Krakowa do ocieplenia domu. Możecie kogoś polecić. Mam na razie wycenę na 130zł brutto za metr 15cm styro białego austrotherm razem z końcowym kolorem.