PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna szklana/skalna ?



grachi
04-02-2017, 10:45
Witam.

Moje dotyczy wełny, ile jest prawdy w tym że wełna jest szkodliwa ?

Elfir
04-02-2017, 12:59
nie polecam jej jeść. Podobnie jak tłuczonego szkła.

grachi
05-02-2017, 12:31
Dużo w internecie można przeczytać że jest rakotwórcza, społeczności takie jak miwo.pl i inne , również różne osoby mają podzielone zdanie, ale mnie interesuje fakt, czy produkt tutaj właśnie wełna czy jest rakotwórcza czy nie ?

Konto usunięte_1*
05-02-2017, 12:43
no ciekawe jak piasek może być rakotwórczy ? przecież z tego robi się wełnę szklaną a skalną z kamienia , ech

Elfir
05-02-2017, 14:13
Dużo w internecie można przeczytać że jest rakotwórcza, społeczności takie jak miwo.pl i inne , również różne osoby mają podzielone zdanie, ale mnie interesuje fakt, czy produkt tutaj właśnie wełna czy jest rakotwórcza czy nie ?

Pomijając naturalne pochodzenie materiału. Nie przyszło ci do głowy, że gdyby było w najmniejszym stopniu szkodliwe, pazerni prawnicy zjedliby producenta na odszkodowaniach na śniadanie?
Dlatego materiały dopuszczane na rynek przechodzą badania.

grachi
05-02-2017, 14:31
To fakt, ale media robią swoje a człowiek się zastanawia.
Tylko słyszałem że pyłki z wełny np. szklanej są szkodliwe na płuca, i słyszałem również że nie, i ręce rozkładam......

Elfir
05-02-2017, 15:35
Pyłki tak. Dokładnie tak samo jakbyś wdychał pokruszone drobno szkło.
Dlatego się wełnę zabudowuje płytami a nie pakuje w kołdry do spania

grachi
05-02-2017, 18:57
Na tej stronie http://miwo.pl/porownania/bezpieczenstwo-i-zdrowie/

piszą że wełna nie jest klasyfikowana jako rakotwórcza , jak to rozumieć ?

Proszę o odpowiedź.

Elfir
05-02-2017, 18:58
napisz do tego co to pisał, co przez to rozumie :D

grachi
05-02-2017, 19:08
Piszą tak : Wełny mineralne zostały szeroko przebadane i nie są klasyfikowane jako substancje niebezpieczne. Badania były prowadzone w wielu krajach od lat 70-tych XX wieku i żadne nie potwierdziło faktu, że wełna ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Nie dysponuje żadnym badaniem w j. polskim. Wiem, że są załączone linki do badań na stronie stowarzyszenia Eurima.

Zachęcam do wejścia na stronę MIWO

http://miwo.pl/wiecej-o-welnie-mineralnej/najlepsza-izolacja/

ELFIR: zaraz zaraz piszesz tak: Nie przyszło ci do głowy, że gdyby było w najmniejszym stopniu szkodliwe.
No właśnie piszemy o szkodliwości o pyłkach również.

Konto usunięte_1*
05-02-2017, 19:19
No jest szkodliwa na płuca w czasie jej układania ,przerzucania trzepania:D ale od tego są maski, potem daje się folie ,płyty kartonowe ,gipsuje, i gdzie ona się ma ulatniać? a sam materiał to piasek lub skała , w góry nie jedziesz bo rak czyha , na piasku plaży też nie leżysz bo rak czyha ? to jakaś paranoja czy co ? ludzie dajcie na luz , 200lat nikt nie będzie żył

grachi
05-02-2017, 19:57
Zgadzam się z wami owszem, a te stowarzyszenia można im wierzyć ?
Kogo tu słuchać ?

Elfir
06-02-2017, 13:07
Wklejasz tekst:
Badania były prowadzone w wielu krajach od lat 70-tych XX wieku i żadne nie potwierdziło faktu, że wełna ma niekorzystny wpływ na zdrowie..

A potem piszesz, że przeczytałeś, ze jest niebezpieczna. Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo trollujesz.
Jesteś klonem serwkompa?

grachi
06-02-2017, 16:29
Pisze bo inni różnie piszą raz że tak raz że siak , no dobra nie rozwijajmy tego tematu dalej.

Rozumiem że trzeba porządnie zabezpieczyć i można spać spokojnie ????

Klonem....... nie wiem o co kaman...

Stanowska
06-02-2017, 19:16
Nie jest szkodliwa, ale u mnie ekipa za ocieplenie wełną szklaną, zażyczyła sobie +5zł. dopłaty za m2.
I ja się im nie dziwię, bo jak sobie pomyślę, że miałyby mi się do skóry jakieś mikrowłókna przyklejać, to na samą myśl mnie zaczyna wszystko swędzić! Ja bym tego za 20zł. więcej nie chciała kłaść na poddaszu, szczególnie w upalne dni - BRRRR.... :bash:

Tomek W
06-02-2017, 20:07
Ze względu na wysoką biodegradowalność włókna wykorzystywane w izolacji ROCKWOOL ze skalnej wełny mineralnej nie są podejrzewane o działanie rakotwórcze zgodnie z dyrektywą UE 97/69/WE (uwaga Q). Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) zakwalifikowała izolacje z wełny skalnej (mineralnej) do Grupy 3 (nieklasyfikowane ze względu na rakotwórczość), tzn. niewywołującej raka u ludzi. Więcej na stronie www.euceb.org
W Niemczech włókna skalnej wełny są również uznawane za zgodne z klasyfikacją TRGS 905, sekcja 2.3.
Proszę o kontakt na priv w celu przesłania certyfikatu potwierdzającego powyższe uregulowania.

grachi
06-02-2017, 20:07
To jak rozumiem że trzeba porządnie zabezpieczyć i można spać spokojnie ????

Stanowska
06-02-2017, 20:15
Wypadałoby zabezpieczyć płytami kartonowo-gipsowymi, żeby włókienka z sufitu nie opadały - taki żarcik ;)

Tomek W
07-02-2017, 07:42
Albo szczelna warstwa folii, włókniny, tkaniny, farby, zaprawy zbrojącej, itp. Wełna ROCKWOOL ma pozytywną ocenę pod względem higienicznym bo "Wyroby powinny być izolowane od strony pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi." Właściwe zapisy w Ateście Higienicznym (http://static.rockwool.com/globalassets/rockwool-pl/wsparcie/aprobaty-i-certyfikaty/atesty-higieniczne/gum-199_322_215_2016-atest-higieniczny.pdf)

grachi
07-02-2017, 16:17
No dobrze, ale czy wełna szklana jest klasyfikowana jako rakotwórcza czy nie jest ?

Zagurski
07-02-2017, 17:49
No jak nie jest, jak jest! Teraz wszystko jest rakotwórcze.
Najbezpieczniej ocieplić jest strop mchem.

grachi
07-02-2017, 19:02
Udzielajmy odpowiedzi rzetelnych a nie takich jak wyżej ;)
Ja pytam czy wełna szklana jest klasyfikowana jako rakotwórcza, a to że wszystko ;) jest rakotwórcze to inna sprawa.

Elfir
07-02-2017, 19:14
Udzielajmy odpowiedzi rzetelnych a nie takich jak wyżej ;)
Ja pytam czy wełna szklana jest klasyfikowana jako rakotwórcza, a to że wszystko ;) jest rakotwórcze to inna sprawa.

Ale to ty postawiłeś taka tezę, powołując się na jakiś artykuł, którego w sumie nie przytoczyłeś.
To ją teraz udowodnij.
Nie da się udowadniać czegoś co nie istnieje.

Zagurski
07-02-2017, 19:27
Udzielajmy odpowiedzi rzetelnych a nie takich jak wyżej ;)
Ja pytam czy wełna szklana jest klasyfikowana jako rakotwórcza, a to że wszystko ;) jest rakotwórcze to inna sprawa.

Nikt nie udowodnił, że wełna szklana nie jest rakotwórcza, więc może być tak, że za parędziesiąt lat okaże się, że jednak jest.
Dlatego udzieliłem ci rzetelnej porady, abyś ocieplił strop mchem, który jest naturalnym bioizolatorem - mech z pewnością nie jest rakotwórczy.
Czego więcej oczekujesz?

Elfir
07-02-2017, 21:46
Grachi - usunęłam post, bo teraz zaczynasz spamować.
Tekst, który wkleiłeś jasno określa kwestię o którą pytasz.
Ale podejrzewam, że po prostu naganiasz czytelników (i potencjalnych klientów)

Kominki Piotr Batura
11-02-2017, 07:39
Grachi. Byś zrozumiał problem, potrzebujesz odrobiny logicznego myślenia. Wełna to świetny wynalazek...Podobnie jak benzyna, promienie rentgena, czy dynamit...Każdy z tych wynalazków jest nie tylko rakotwórczy! Jeden może nawet dupsko urwać...Co nie oznacza, że mamy wrócić na drzewo. Nie pij benzyny, nie baw się granatami, a wełnę używaj w odpowiedni sposób i w odpowiednich miejscach...Przeczytaj instrukcję gdzie i jak stosować, pracuj w maseczce, nie podgrzewaj za mocno ( pozdrawiam Tomka ;) ) .....Będzie dobrze!