PDA

Zobacz pełną wersję : Chudy beton



10-01-2002, 12:51
Jak powinno się wykonać podłogę na gruncie? Czy pierwsza warstwa
tzw. chudy beton na zagęszczonym żwirze ma prawo pekać na mrozie?

Pacul
11-01-2002, 23:43
Jeśli jest zabezpieczony przed opadami to nie powinien pękać. Mam na myśli pęknięcia nieuporządkowane, nie związane z podziałem na pola technologiczne.

20-02-2002, 12:11
A komu przychodzi do glowy wykonywanie chudziaka przy mrozie? Czy jest to spowodowane terminem zakonczenia obiektu?

10-04-2002, 19:39
Pilne - bo jutro mi leja. Czy przy wylewaniu chudego betonu nalezy zachowac dylatacje. I jesli tak to wokol scian czy jakos w poprzek poukladac ? I z czego je zrobic - ze styropianu ?

10-04-2002, 20:07
Ja tez mam podobny dylemat z dylatacjami. Poniewaz nie mam jeszcze stropu ( moj wykonawca chce lac najpierw chudy beton zeby latwiej bylo podstemplowac strop) to czy aby roznice temperatur nie spowoduja rozciagania sie betonu i rozsadzenia scian ? Nie przewiduje zadnego zbrojenia chudziaka. Grubosc bedzie okolo 10 cm.

araman
10-04-2002, 21:16
Ja mam wylany chudy beton na całej powierzchni parteru na zagęszczonym mechanicznie gruncie oraz dosypanym piasku były mrozy i nie popekał nie mam zadnych dylatacji a powierzchnia jest ok 140 m2 ocywiście z przerwani na garaż i inne sciany fundamentowe. Jest to dobre rozwiązanie, stęple sie nie zapadaja można łatwo posprzątać. Właśnie się szykuję do wylania stropu i jestem zadowolony ze mam wylany chudziak. A co na to fachowcy których, na szczęscie nas laików, mamy kilku na liscie

10-04-2002, 21:28
1.Beton na mrozie nie pęka. Zwykle przemarza gorna warstwa,proces wiązania zostaje przerwany, a składniki betonu wracają do swojej sypkiej postaci.
2.Dylatacje wydają się zbędne.
3.Beton się nie rozciąga, może minimalnie się rozszerzać. Jeżeli ktoś ma obawy, że rozwali mu ściany może dać przy nich pasek papy, anawet dwa, wtedy będzie spał spokojniej.
4Wydaje się, że wszyscy budujący mają projekty, kier.bud.,niektórzy nawet insp.nadz., dlaczego więc nurtują ich tak proste sprawy?