PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian na podłoge zmiana planów z 10 na 20cm



konrdzik
06-02-2017, 11:22
Witam

Przedstawie mój problem .Mam dom 100m2 parterówka bez poddasza , w projekcie styropian na podłoge 10cm i tak zrobił majster oczywiscie chudziak wylany :bash:, chcę zmienić na 20cm styropianu na podłoge .I tu powstaje pytanie jak to zrobić.Podam na wstepie wymairy obecne od chudziaka do sufitu mam 285cm, nadproza zrobione na 225cm oraz okna obsadzone na 103cm do pustaka. Myslalem o przerobieniu nadprozy oraz demontaz okna balkonowego w salonie i podniesienie nadproza ?


Jedyne co mnie martwi to wyskosc okien w kuchni , mam narozne okno wiec wyjdzie na wyskosci okolo 75cm

Czy mój tok myslenia jest pawidlowy , moze ktos sie wypowie i podpowie jakie rozwiązanie zastosować,

kuusamo
06-02-2017, 11:57
Jeśli ci zależy na lepszej izolacji to może może taniej będzie zainwestować w styropian o lepszych parametrach (szary podłogowy) lub po prostu 10 cm XPS?

Wykona
06-02-2017, 11:57
Witam

Przedstawie mój problem .Mam dom 100m2 parterówka bez poddasza , w projekcie styropian na podłoge 10cm i tak zrobił majster oczywiscie chudziak wylany :bash:, chcę zmienić na 20cm styropianu na podłoge .I tu powstaje pytanie jak to zrobić.Podam na wstepie wymairy obecne od chudziaka do sufitu mam 285cm, nadproza zrobione na 225cm oraz okna obsadzone na 103cm do pustaka. Myslalem o przerobieniu nadprozy oraz demontaz okna balkonowego w salonie i podniesienie nadproza ?


Jedyne co mnie martwi to wyskosc okien w kuchni , mam narozne okno wiec wyjdzie na wyskosci okolo 75cm

Czy mój tok myslenia jest pawidlowy , moze ktos sie wypowie i podpowie jakie rozwiązanie zastosować,

Najłatwiej położyć "cieplejszy" styropian niż ten przewidziany w projekcie. Jeśli przewidziana podłogówka to wylewka anhydrytowa może dodać 2-3 centymetry extra.

konrdzik
06-02-2017, 12:33
Problem polega na tym czy przerabiać na 20cm i dac grafitowy styropian czy zostawić na 10cm i tesz dac grafitowy, w projekcie mam 10cm ale nie okreslone czy grafit czy bialy .Osobiscie sklaniam sie ku przerobieniu,tylko tak jak pisze martwi mnie wysokosc okna wowczas bedzie 75cm.

fotohobby
06-02-2017, 12:41
Jeśli ci zależy na lepszej izolacji to może może taniej będzie zainwestować w styropian o lepszych parametrach (szary podłogowy) lub po prostu 10 cm XPS?

Oświeć nas, co mu da ten XPS ?

konrdzik
06-02-2017, 13:08
Wiem że są Xps i inne styropiany o dobrych parametrach.!!!
Moje pytanie brzmi czy przerabiać i czy okna nie bedą za nisko te 75cm..a moze ktos mi obliczy lub wie oile będą wieksze koszta za ogrzewanie jesli poloze styropian 10cm , jakie to są roznice procentowo w skali roku ?

konrdzik
06-02-2017, 18:42
A może użyć płyt PIR thermano ?

cezary.pl
06-02-2017, 19:12
A może użyć płyt PIR thermano ?

A może innej, najlepiej polskiej firmy?

Wysokość 75 cm od podłogi dla okna kuchennego to za mało. Miła pani, która robiła pomiary moich okien zasugerowała, aby parapet okna kuchennego był nieco wyżej niż blaty szafek kuchennych. Podmurowałem i mam jak trzeba.

Pozdrawiam
Cezary

konrdzik
06-02-2017, 19:20
A może innej, najlepiej polskiej firmy?



Pozdrawiam
Cezary


Np.jaka firma ?

krzysztofb51
06-02-2017, 20:13
Teoretycznie jest to mozliwe ale z drugiej strony jestes zmuszony zmniejszyc okna. Jezeli masz 285 w tej chwili -20cm styro -7cm wylewki i -2cm parkietu -2cm tynku na suficie yo daje 254cm. W tym momencie lepiej powazniej sie zastanowic na ta plyte pir

konrdzik
06-02-2017, 20:19
Teoretycznie jest to mozliwe ale z drugiej strony jestes zmuszony zmniejszyc okna. Jezeli masz 285 w tej chwili -20cm styro -7cm wylewki i -2cm parkietu -2cm tynku na suficie yo daje 254cm. W tym momencie lepiej powazniej sie zastanowic na ta plyte pir

Własnie mam światełko w tunelu i mój kierunek to płyty PIR, własnie czekam na wycene , z rozmowy telefoniczne cenowo nie bedzie tragedi ale to sie okaże.

cezary.pl
06-02-2017, 21:36
Np.jaka firma ?

Niestety firma nie płaci mi za reklamę na forum, więc nie napiszę:no:

Ale na priv mogę napisać.:)

Pozdrawiam
Cezary

Kemotxb
06-02-2017, 22:03
Niestety firma nie płaci mi za reklamę na forum, więc nie napiszę:no:

Ale na priv mogę napisać.:)

Pozdrawiam
Cezary
Też poproszę nazwę producenta czy dystrybutora na priv ;)

konrdzik
07-02-2017, 08:39
Niestety firma nie płaci mi za reklamę na forum, więc nie napiszę:no:

Ale na priv mogę napisać.:)

Pozdrawiam
Cezary

Poprosze o info na priv,dzieki

fighter1983
07-02-2017, 08:45
Polskim producentem jest firma Gór-Stal np... produkuje m.in dla termoorganiki, wiec kazdy sklad majacy w ofercie termoorganike moze zaproponowac te pir-y :) Termoorganikowo-Gorsalowe.
Ponadto jest wspomniany Balex Metal z produktem Thermano.

Nie pozostaje tajemnica ze dystrybutor termooganika oraz Balex-metal jest na forum :) o dziwo fighter1983 sie nazywa...
a dane kontaktowe, strona mail macie w moim platnym profilu :-)

jacentyy
07-02-2017, 09:32
^^
Ale Balex metal to polska firma?

konrdzik
07-02-2017, 10:51
A może ktoś opisać jak montuje sie te plyty Pir na podłogę , czy używa sie jakiś taśm montażowych w celu połączenia płyt i uszczelnienia szczelin ? , jak umiescić rurki od ogrzewania ?

Kemotxb
07-02-2017, 15:35
Płyty możesz zamówić z systemem łączeń krawędziowych na wpust lub zakładkę, a krawędzie łączenia skleja się taśmą aluminiową. Rurki od ogrzewania można montować na klipsy tak jak robi się to na styropianie. Chociaż znajomy podpowiada mi żeby rurki dać na stelażu z siatki zbrojącej (lekkiej z dużym oczkiem) i do niej podwiązać rurki, to daje efekt podniesienia rurek dzięki czemu nie leżą one bezpośrednio na izolacji (płycie pir) tylko są otulone wylewką i grzeją wylewkę a nie izolację. Muszę to przemyśleć i przeanalizować.

konrdzik
07-02-2017, 16:43
A rurki cwu i zwu umieścic bezposrednio na chudziaku ?

cezary.pl
07-02-2017, 17:32
A rurki cwu i zwu umieścic bezposrednio na chudziaku ?

Zaizolować i umieścić na dystansach w połowie wysokości ocieplenia podłogi.

Pozdrawiam
Cezary

Tomaszs131
07-02-2017, 17:42
A rurki cwu i zwu umieścic bezposrednio na chudziaku ?
W moim przypadku udostępniłem hydraulikowi kawałki styropianu takiej samej grubości co pierwsza warstwa izolacji posadzki. Poprosiłem by podłożył je pod rurki CWU i cyrkulacji. Po wszystkim, kolejna ekipa zastępowała owe kawałki tej samej grubości płytami styropianu(pierwszej warstwy)

konrdzik
07-02-2017, 18:39
Zaizolować i umieścić na dystansach w połowie wysokości ocieplenia podłogi.

Pozdrawiam
Cezary
A możesz podpowiedzieć jakie to dystanse ? chodzi mi o materiał i gdzie to można nadobyć?

Zagurski
07-02-2017, 18:40
Przedstawie mój problem .Mam dom 100m2 parterówka bez poddasza , w projekcie styropian na podłoge 10cm i tak zrobił majster oczywiscie chudziak wylany :bash:,

Jaki problem? Się głupot naczytałeś po internetach i zaczynasz fixować! 10cm. to jest STANDARD.
No chyba, że masz poziom ZERO chudziaka POD poziomem gruntu, na którym stoi budynek, to może ta podłoga przemarzać (teoretycznie). W innym wypadku, zostaw to chłopie tak, jak jest i nie kombinuj, bo szkoda twoich nerwów i pieniędzy. Jest dobrze.

Tomaszs131
07-02-2017, 19:56
A możesz podpowiedzieć jakie to dystanse ? chodzi mi o materiał i gdzie to można nadobyć?
No przecież Ci napisałem. Wydaje mi się, że Cezary zgodzi się z tym co napisałem?

cezary.pl
07-02-2017, 21:51
A możesz podpowiedzieć jakie to dystanse ? chodzi mi o materiał i gdzie to można nadobyć?

Materiał na dystanse. Mogą być kawałki styro takiej grubości, aby oś rurociągu wypadała w połowie wysokości ocieplenia. Wystarczy fastryga, przyklejenie plastrem do filii na chudziaku. I tak puste miejsca uzupełnisz pianką, przykryjesz folią, rurkami OP i zalejesz wylewką. Jeśli tych rurek będzie dużo i może być bałagan z układaniem izolacji ocieplenia, można użyć uchwytów (obejm) do rur montowanych na kołki rozporowe. Lecz wtedy dziurawi się folię na chudziaku, a lepiej tego unikać.

Pozdrawiam
Cezary

Thermano
08-02-2017, 13:43
^^
Ale Balex metal to polska firma?

Tak, jesteśmy polską firmą. Pozdrawiamy i w razie pytań prosimy o kontakt z doradcami technicznymi:

http://thermano.eu/kontakt/doradztwo-techniczne/

tel. 664741302

Pozdrawiamy,

Zespół Thermano

daniel.w
12-02-2017, 01:45
A u mnie instalator rurki cwu oraz co położył bezpośrednio na chudziaku, fakt, że są w otulinie piankowej, ale przyczepione do chudziaka -czy to rzeczywiście do poprawki, czy może zostać?

Tomaszs131
12-02-2017, 07:14
A u mnie instalator rurki cwu oraz co położył bezpośrednio na chudziaku, fakt, że są w otulinie piankowej, ale przyczepione do chudziaka -czy to rzeczywiście do poprawki, czy może zostać?
Czym będziesz ogrzewał dom i CWU ?

daniel.w
12-02-2017, 07:56
Czym będziesz ogrzewał dom i CWU ? Gaz :)

Tomaszs131
12-02-2017, 09:03
Nie wiem czy w takiej sytuacji opłaca się cokolwiek poprawiać.
Trochę pracy trzeba byłoby w to włożyć. To kolejne koszta....

daniel.w
12-02-2017, 09:07
Tomaszs131 -też tak sądziłem, w końcu rurki położyli mi co prawda bezpośrednio na chudziaku, ale w takim peszlu z pianki izolacyjnej.

Kemotxb
12-02-2017, 09:26
Jak są w peszlu z pianki to powinny mieć możliwość dylatacji i nie są na sztywno zatopione w wylewce.

daniel.w
12-02-2017, 11:30
Kemotxb -dzięki, myślałem że chodzi o co innego, np. o straty ciepła, itp. U mnie wszystkie rurki, nawet z zimną wodą są w peszlu z pianki -czyli super, dzięki i pozdrawiam!

Kemotxb
12-02-2017, 11:46
Ehm o straty ciepła też chodzi, na myśli miałem że jedną z funkcji peszla jest właśnie umożliwienie pracy instalacji razem z wylewką.

surgi22
15-02-2017, 18:45
Jak są w peszlu z pianki to powinny mieć możliwość dylatacji i nie są na sztywno zatopione w wylewce.
O czym ty kolego bredzisz ? Rurki z cwu które są przyczepione do chudziaka będą zatopione w wylewce? To nie będzie na chudziaku żadnej izolacji? Od razu wylewka?

daniel.w
15-02-2017, 19:00
...Rurki z cwu które są przyczepione do chudziaka będą zatopione w wylewce? To nie będzie na chudziaku żadnej izolacji? Od razu wylewka? Ale wszystkie rurki mam w otulinie piankowej i na chudziaku -też źle?

surgi22
15-02-2017, 20:11
Czytaj ze zrozumieniem . Oczywiście że lepiej byłoby dać rury z CWU i doprowadzające CO na I warstwie izolacji ( mniejsze straty ). Ale przecież tak czy tak zakrywasz je kolejną warstwą izolacji , na którą dopiero dajesz wylewkę. Tak że bredzenie kolegi kemotaxa o zatopionych w wlewce rurkach CWU można między bajki włożyć.

cezary.pl
16-02-2017, 20:53
Ale wszystkie rurki mam w otulinie piankowej i na chudziaku -też źle?

No cudnie nie jest, ale nie ma tragedii. Jeśli nie masz jeszcze ułożonego ocieplenia podłogi, to może uda się na rurki od CWU założyć dodatkową otulinę większej średnicy.

Pozdrawiam
Cezary

daniel.w
18-02-2017, 17:08
...nie ma tragedii. Jeśli nie masz jeszcze ułożonego ocieplenia podłogi, to może uda się na rurki od CWU założyć dodatkową otulinę większej średnicy... No tak, jeszcze mogę :) W takim razie dod. otulina powinna iść na CWU i dla CO grzejnikowego, tak? Ale pytałem kolegów w pracy (wielu buduje) i nikt aż tak bardzo nie modzi :eek:

cezary.pl
19-02-2017, 21:26
No tak, jeszcze mogę :) W takim razie dod. otulina powinna iść na CWU i dla CO grzejnikowego, tak? Ale pytałem kolegów w pracy (wielu buduje) i nikt aż tak bardzo nie modzi :eek:

Myślałem że masz 100% podłogówkę. Otulaj ile się da, aby nie płacić za ciepło uciekające do gruntu.

Pozdrawiam
Cezary