PDA

Zobacz pełną wersję : umowa na doprowadzenie wody do działki przez sprzedającego



marlenamal
04-04-2005, 16:36
Witam,
umówiłam się ze sprzedającym, że w ramach ceny ziemi rolnej doprowadzi do "mojego" kawałka wodę - sam buduje dom ok. 50 m ode mnie i ma wodę.
Proszę o poradę, jakiej treści podpisać umowę o doprowadzenie wody do działki- czy wpisać to do aktu notarialnego / czy to jest extra opłata? /, a może lepiej zawrzeć umowę cywilno-prawną.
Za trzy dni podpisujemy dokumenty u notariusza.
DOBRE DUSZE HELP!
Pzdr
Marlena

Jerzysio
05-04-2005, 07:52
A woda z ujecia wlasnego czy z wodociagu ?
Pozdro
J

marlenamal
05-04-2005, 14:08
Witam, jak mi miło, że się odezwałeś. Woda z wodociągu, dopytałam sprzedającego i tak naprawdę wodociąg jest w mojej działce, chodzi o wyprowadzenie na powierzchnię...nie wiem jak to się nazywa.. przyłącza?
Jak pewnie widać, na razie mam zielono w głowie, jesli chodzi o tematy budowlane i stąd moja prośba o pomoc.
Pzdr
Marlena

Jerzysio
07-04-2005, 18:26
Jezeli przewód wodociagowy ( fi 90 lub 100 mm ) leci po "Twojej" dzialce,
to zrobienie przylacza ( dobrze kombinujesz ) nie stanowi formalnego problemu.
W akcie zawierasz klauzule, ze sprzedajacy zobowiazuje sie do wykonania przylacza wod. i sporzadzenia odpowiednie umowy z dostawca wody ( lokalne wodociagi ) w okreslonym terminie. W akcie notarialnym zastrzegasz wyplacenie np. 10% wartosci dzialki po wykonaniu owego przylacza ( rodzaj kaucji ).
I pamietaj zeby nie bylo tak ze sasiad zrobi wode na lewo, a potem Ciebie beda scigac za nielegalny pobór wody !
Warto odwiedzic lokalnego dostawce wody i popytac o ogolne warunki budowy przylaczy, moze cala "impreza" nie jest warta zachodu i komplikowania ?
pozdro
J