PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja pod kocioł na pellet 90% podłogówki



master92pl
06-02-2017, 12:02
Witam !

Posiadam piec Defro sigma ekopell 16 KW

Instalacja to :
- podłogowka parter 5 obwodów ( ok 80 m kazdy )
- podłogowka poddasze 11 obwodów ( od 80 - 50 m )
- 2 grzejniki drabinkowe
- grzejni w garazu + 80 m podlogowki z powrotu tego grzejnika

380887

Tak wygląda instalacja. Prosze o podpowiedzi c zrobić

- zawor 4 drogowy ma chronic powrot ale za ni mam na parter i poddasze kolejne 3 drogowe
- obwod CWU jest obciązony ( mialo to tak wygladac ze latem na trybie letnim mozna odkrecic drabinki w lazienkach kiedy podlogowka nie chodzi i powiesic reczniki)
- co zauwazylem to jezeli ustawie na sterowniku tryb ogrzewania domu to pompa CWU sie wylacza i strasznie spada tem powrotu poniewaz idzie z samych podłogówek. Jak pompa CWU chodzi to powrot ma 45 st

Nie wiem jak to zmodernizować, mysle o
- wyrzuceniu 4 drogowego i zastosowac pompe kotlową tak abymnie musial miec 24 h zalaczonej CWU bo co bedzie latem ?
- wyrzucic grzejnik z garazu i zostawic 80 m podlogowki i podpiąc ją za zaworem i pompa do podłogówki parteru
- nie wiem co z grzejnikami lazienkowymi. Czy mają one byc podłączone bezposrednio za kotłem ( i jak chce uzywac to głowic odkrecam jak nie chce to przykrecam )

Wersja zgrzejnikami wpiętymi do zasilania, wywalony grzejnik z garazu a podłogówka garazu podłączona do parteru. Ochrona powrotu realizowana przez pompę. Sam obieg CWU


380889


Wersja druga z grzejnikami wpiętymi do CWU, wywalony grzejnik z garażu a podłogówka garażu podłączona do parteru. Ochrona powrotu realizowana przez pompę

380894

Ktos ma jakies pomysły? Prosze o porady. Porozmawiamy. Ktoś ma bardzo podobną instalacje