PDA

Zobacz pełną wersję : Dojazd do działki przez pole



rafal9
04-04-2005, 17:30
Moja działka znajduje się w środku pola, tzn. około 200 m od drogi.
Planuję budowę na takim terenie.
Teren jest w miarę suchy, twardy, porośnięty trawami, bez gliny, itp.

Jak będzie wyglądał dojazd ciężkiego sprzętu?
Czy po paru przejazdach dojazd będzie łatwiejszy, czy wręcz przeciwnie.
Czy ktoś budował na działkach z takim dojazdem?

Dodam iż od strony prawnej nie ma problemu, bo jest ustanowiona służebność.

invx
04-04-2005, 17:41
200 m2 ? :roll:

rafal9
04-04-2005, 17:43
Oczywiście 200 m - już poprawiam

jajmar
04-04-2005, 17:49
Mam dzialke jakies 80 metrow od drogi , dojazd podobnie jak u Ciebie po niby suchym porosnietym trawami podłozu. Jak dotychczas pare aut ciezkich wieżdzało i co zauwazylem to jak kierowca to bani to sie pustym autem potrafi zakopac (oj mialem takie przejścia mialem) a jak kierowca pomyśli gdzie wjezdza to z gruszkami z betonem nie bylo problemu.

04-04-2005, 18:07
Od drogi asfaltowej do placu budowy mamy 250 m. Przez pole, częściowo nawet zaorane.

Parę ciężkich transportów już wjeżdżało i bez problemów.

Jajmar ma racje, dużo zależy od kierowcy...
Najgorsi są ci, co chcą skubnąć klienta.
Ooo, temu to zawsze będzie ciężko,
wręcz prawie niemożliwe.
Chyba, że dopłacisz...

Pozdrawiam.
:)

damiang
05-04-2005, 11:00
Wszystko jest fajnie, do pierwszego deszczu. A najgorzej jak zacznie padać w trakcie betonowania. Lepiej mieć wtedy pod ręką solidny traktor albo koparkę.

Jeśli tam ma być droga docelowa, to proponuję jednak wykorytować i choć trochę utwardzić. Prędzej czy później i tak to trzeba będzie zrobić, więc lepiej prędzej i korzystać z solidnej drogi i spać spokojnie.

kaltam
06-04-2005, 13:58
Jest dobrze dopóki jest sucho. Po pierwszych opadach i kilku przejazdach możesz nie wyjechać bez ciężkiego sprzętu. Pamiętaj, że najszybciej zakopie się pompa do betonu (na jednej osi z tyłu).

kze
06-04-2005, 15:01
Myślę, że najlepiej by było tą nasza drogę tymczasową jakoś utwardzić.. Może da się jakieś płyty połozyć. :-? Ale na położenie takich płyt musieliby się zgodzić własciciele tych służebności.. :(

Pawel P.
06-04-2005, 19:53
Może było by taniej posypać jakimś grubym kruszywem ?