PDA

Zobacz pełną wersję : schody w mieszkaniu a przenoszący się hałas do innego lokalu



pablos100
07-02-2017, 17:04
Witam. jestem zainteresowany kupnem mieszkania nad którym będzie znajdował się inny lokal mieszkalny w którym będą schody. Schody będą ,, biegły" po tej samej ścianie nośnej obu mieszkań. Czy według Was jak sąsiad mieszkający piętro wyżej będzie chodził po swoich schodach w butach hałas będzie przenosił się po ścianie do mojego lokalu ???

woan
08-02-2017, 20:43
Będzie

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
08-02-2017, 20:55
Witam. jestem zainteresowany kupnem mieszkania nad którym będzie znajdował się inny lokal mieszkalny w którym będą schody. Schody będą ,, biegły" po tej samej ścianie nośnej obu mieszkań. Czy według Was jak sąsiad mieszkający piętro wyżej będzie chodził po swoich schodach w butach hałas będzie przenosił się po ścianie do mojego lokalu ???

a nie można tego po prostu sprawdzić ?

pablos100
09-02-2017, 11:07
Niestety nie mozna bo blok jest w trakcie budowy....

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
09-02-2017, 14:58
... to budynek powinien spełniać wymagania akustyczne dot. przegród budowlanych, w tym między lokalowych.
Ja bym się nie przejmował schodami, natomiast ( jak to w "bloku" ) nie odetniesz się akustycznie od reszty w 100%.

pablos100
09-02-2017, 18:52
Teraz mieszkam w lokalu gdzie na wspólnej ścianie ale na jednym poziomie miedzy mieszkaniami są schody i jest tragicznie jeśli chodzi o odgłosy dochodzące zza ściany ..