PDA

Zobacz pełną wersję : stalowe szambo



kosciel
04-04-2005, 18:25
Co sądzicie o szambie ze zbniornika stalowego - 10 m3, zbiornik wydaje się dość solidny - z jakiejś mleczarni
Brać czy nie?

Geno
04-04-2005, 21:53
Zbiorniki projektuje się na określoną ciecz lub materiał - jak zmieniamy przeznaczenie to nie można mieć pewności ,że spełni wymagania szcególnie w przypadku np. mleko a ścieki ,które działąją bardziej agresywnie na stal więc to nie jest zbyt długotrwałe rozwiązanie - w przyszłości mogą pojawić się problemy.

Jarzeb
04-04-2005, 22:03
gruba stal wytrzyma w ziemi nawet ponad 15lat - jesli zbiornik nie przerdzewial do teraz (sprawdz!!!!!) i kosztuje znaczaco mniej niz nowe betonowe (jakies 3tys) to bierz
pzdr

Geno
04-04-2005, 22:08
gruba stal wytrzyma w ziemi nawet ponad 15lat - jesli zbiornik nie przerdzewial do teraz (sprawdz!!!!!) i kosztuje znaczaco mniej niz nowe betonowe (jakies 3tys) to bierz
pzdr

Zależy jak kto na ile czasu ją zaprojektował a po 15 latach może nie chcieć się rozkoywać działko na nowy - zależy jak kto się na to zapatruje.

Jarzeb
04-04-2005, 22:26
po prostu kwestia przeliczenia - gdybym mial mozliwosc kupna takowego w atrakcyjnej cenie - bralbym od reki
a tak a propos moze ktos ma - Poznan?? :lol:
szambo mi wycenili na ponad 4tys, a rzekomo takie zbiorniki nawet za ponizej 1tys - 8)
pzdr

kanadyjczyk
05-04-2005, 08:14
Bardzo mnie ciekawi następujący temat wszytskie materiały stosowane w budwoanictwie powinny mieć odpowiednie certyfikaty, aprobaty, atesty i czytając posty na temat szamb odnoszę wrażenie że akurat tych urządzeń to nie dotyczy. A co zrobicie gdy jakiś nawiedzony inspektor przy odbiorze budynku każe taki dokument pokazać, co wtedy dacie mu adres stacji benzynowej, z której zbiornik pochodzi albo adres stodoły gościa który robi szamba betonowe?
Wiem że prawdopobieństwo takiego zadrzenia jest minimalne, ale wkurza mnie to że ludzie, którzy mają szamba (nie wszyscy, ale większość moich sąsiadów) albo je wybiera co pół roku albo wcale i nie uwierzę, że mają szamba o wilkości jeziora Bajkał. :evil:

Jarzeb
05-04-2005, 09:04
fakt to jest wkurzajace
ja mam na szczescie spokoj bo wody gruntowe wysoko i u sasiadow pewnie tak samo - natomiast moje stalowe musze wymienic bo ma ok. 1.5m3 - to mial byc domek rekreacyjny
no i teraz mam zgryz :cry:

natomiast najbardziej mnie wkurza jak ludziska śmieci wynoszą do lasu za rogiem - co oni tamtedy nie chodza na grzyby????

kosciel
05-04-2005, 09:54
Ja w zadnym wypadku nie chcę nieszczelnego szamba!!! Po prostu dostałem taka ofertę i się zastanawiam. Miałaby to być stal około pól centymetra. Zbiornik szczelny. Gdyby go jeszcze pomalować jakims lepiszczem z obu stron, może zdałby egzamin. Zatem jeszcze raz - nie chce ani szamba dziurawego ani do wymiany nawet za 15 lat. No to - stal czy nie stal?

invx
05-04-2005, 10:11
jak cena korzystna jasne ze brac, nie ma sie co zastanawiac, bo Ci ktos inny go sprzatnie :wink:

Jarzeb
05-04-2005, 10:45
zdecydowanie brac - a jak moze nie chcesz to daj mi namiar :wink:

pzdr

no chyba ze cena :wink:

aleksik
07-04-2005, 13:39
Przecież związki i kwasy wydzielające się w szambie mają określone właściwości żrące. ten poemnik nie jest nowy, więc chyba nie wytrzyma te 15 lat . A ewentualnie co z znim zrobisz po 15 latach?

Jarzeb
23-04-2005, 21:34
tak sie szczesliwie zlozylo, ze od dzis jestem posiadaczem szamba- stalowego rowniez - 8m3 wraz z dowozm i zakopaniem 2.5tys

Jak na Poznanskie warunki super tanio

co do wytrzymalosci - widzialem szambo stalowe po 10latach w ziemi- zero powodow do obaw

pzdr