PDA

Zobacz pełną wersję : Powiększenie klatki schodowej



Robinson74
08-02-2017, 10:05
Witam,

Kupiłem niedawno projekt Domu w werbenach 8 (G2PN) i jestem na etapie adaptacji.
Przyznam, że przy wyborze projektu nie zwracałem w ogóle uwagi na schody, a widzę, że główne schody z parteru na (pół)piętro mają aż 18cm wysokości (12x18x27), a podest nie jest na całej szerokości tylko jest kilka schodków zabiegowych.

Rozważam poszerzenie klatki, żeby bieg schodów miał przynajmniej te 100cm (minus poręcz), tym bardziej że ściana pomiędzy biegami jeszcze bardziej powoduje wrażenie ciasnoty. Wymaga to przesunięcia jednej ściany o ok. 20cm lub dwóch ścian po ok. 10cm. Co o tym sądzicie?

Chcąc także zmniejszyć wysokość schodka z 18cm na 17cm (a tym samym dodać jeden schodek - 13 zamiast 12), musiałbym wejść z klatką schodową głębiej w garaż, np. o ok. 30cm. Garaż i tak poszerzam, więc zabranie tych 30cm nie będzie problemem. Chyba że można to rozwiązać inaczej?

Niestety na uniknięcie tych kilku schodków zabiegowych nie widzę już możliwości (bez wejścia w garaż ok. 90cm).

Może ma ktoś jeszcze jakieś uwagi lub pomysły?
Dziękuję bardzo.

Robinson74
13-05-2017, 20:41
Może ma ktoś jeszcze jakieś uwagi lub pomysły?
Drążę temat dalej.
Na pewnym forum trafiłem na osobę, która w innym Domu w Werbenach wydłużyła klatkę schodową prowadzącą z parteru do pokoju nad garażem przez wejście w głąb tego pokoju. To znaczy pełny prostokątny spocznik znajduje się tam gdzie w oryginalnym projekcie jest już podłoga pokoju.
Jednak przesuwając ścianę nad garażem jednocześnie nie przesunęli ściany wchodzącej w garaż.
Myślę, że zobrazują to załączniki.
Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?