PDA

Zobacz pełną wersję : Trucie kopcenie z kopciucha - co z tym zrobić ?



badaczkotłów
09-02-2017, 22:10
WItam

jak sobie radzicie z takimi sytuacjami ? Sąsiad kopci mimo uwag, truje wszystkich bez stresu nie rozumiejąc, co faktycznie robi....

Są komitety antysmogowe, z tego co wiem to Bedziecieplo.pl zgłasza takich delikwentów odpowiednim służbom, anonimowo, wystarczy tylko uwiarygodnić sytuację adresem i fotką lub filmem.

Może macie jakies swoje spostrzeżenia albo doświadczenia ? Generalnie osiedlowych kopciuchów moim zdaniem powinno się niestety karać mandatami, wiem ze wpis zaraz wywoła lawinę hejtu, ale dlaczego ci co wydali na ogrzewanie kupę kasy, płacą za gaz lub pellet itp mają być truci przez nie wyedukowanych sąsiadów.

firewall
10-02-2017, 06:22
może u ciebie działa informowanie służb. Na Śląsku równie dobrze można pisać na Berdyczów. Wszyscy mają zgłoszenie w doopie. Przez parę lat próbowałem w różnych miejscach i zero odzewu.W końcu kopcą prawie wszyscy wokoło,. a bądź co bądź to wyborcy. I kto podskoczy?!

eryk77
10-02-2017, 07:21
dlaczego ci co wydali na ogrzewanie kupę kasy, płacą za gaz lub pellet itp mają być truci przez nie wyedukowanych sąsiadówA przyszło ci do głowy w całym swoim bogactwie, że być może sąsiada zwyczajnie nie stać by palić gazem lub pelletami? Czy może wykracza to poza twoje pojmowanie podstawowych zależności?

hajnel
10-02-2017, 07:42
Tu nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie. Trzeba przede wszystkim chcieć tak spalić węgiel i drzewo żeby kopcić jak najmniej. Niestety niektórzy mają wszystko w doopie nawalą pełny kocioł węgla, dmuchawa na 100% aż niespalony pył węglowy z komina leci...

hajnel
10-02-2017, 07:44
Zamiast słać donosy na sąsiadów może trzeba się zorganizować, pokazać, że można inaczej
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/mikolow/g/mikolow-straznicy-miejscy-i-strazacy-pokazali-jak-palic-oszczednie-i-ekologiczne,11456114,21544338/

kulibob
10-02-2017, 07:47
Może macie jakies swoje spostrzeżenia albo doświadczenia ? Generalnie osiedlowych kopciuchów moim zdaniem powinno się niestety karać mandatami, wiem ze wpis zaraz wywoła lawinę hejtu, ale dlaczego ci co wydali na ogrzewanie kupę kasy, płacą za gaz lub pellet itp mają być truci przez nie wyedukowanych sąsiadów.

Denerwuje mnei ta propaganda gazowo- peletowo- ekologiczna. Jeśli ktoś do starefo domu to pakuje to niechpłaci a jak pakuję do nowego to są lepsze rozwiązania. Facet smrodzi i ma prawo staraj się go edukować że smród można ograniczyć. A jak nie to smogo maseczka na twarz i tyle. Będzie zakaz to przestanie.

kemot_p
10-02-2017, 07:49
Zamiast słać donosy na sąsiadów może trzeba się zorganizować, pokazać, że można inaczej
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/mikolow/g/mikolow-straznicy-miejscy-i-strazacy-pokazali-jak-palic-oszczednie-i-ekologiczne,11456114,21544338/

Właśnie miałem o tym napisać. Moi tesciowe z Mikołowa właśnie, chwala ten pomysł. Kilku sąsiadów już się nauczyło mniej kopcic.

Konto usunięte_1*
10-02-2017, 07:50
a może wystarczy zapukać do drzwi i wytłumaczyć , zapytać o jego kocioł ,podpowiedzieć co i jak ustawić , może flaszkę obalicie i coś fajnego z tego wyjdzie dla waszego dobra , quwa zgłaszać meldować jak jakieś ormowce zamiast spróbować pomóc , u mnie też kobita kilka domów tak kopciła (mąż kierowca tira nigdy go nie ma) kiedyś mnie pyta dlaczego jej tak piec kopci , podszedłem wytłumaczyłem i uśmiech na twarzy do dziś ma

hajnel
10-02-2017, 08:16
Gorzej jak masz takich sąsiadów, że bez kija nie podchodź. Zawsze na nie.....

imrahil
10-02-2017, 09:00
dokładnie, niektórzy najmądrzejsi pod słońcem, palili tak od zawsze i nikt im nie będzie mówił jak mają to robić. jak ci się dym nie podoba to się przeprowadź. i zapewniam że nie dymią z biedy.

na szczęście na Śląsku zbliża się uchwała antysmogowa i nakaz wymiany kotłów na klasę V bez rusztu awaryjnego. za kilka lat pewnie mandat będzie nie tylko za spalanie śmieci, ale też za kopciucha w kotłowni. wtedy się zobaczy kto jest sprite, a kto pragnienie ;)

bladyy78
10-02-2017, 09:05
Atak na takie osoby powoduje tylko sytuacje odwrotną, jak się da to trzeba wytłumaczyć, ale starsze osoby z zasady wiedza wszystko najlepiej wiec temat jest ciężki. W większości miast Panowie ze Strażnicy Miejscy zamiast robić coś dla ludzi zbierają tylko pieniądze na swoje pensje zakładając blokady czy pilnując parkingów. A wystarczyłoby przeszkolić Strażników w zakresie palenia w różnych piecach od góry, następnie wysłać ich na osiedla domów jednorodzinnych aby przeszkolili ich mieszkańców jak palić. Piece w domach powinny być zarejestrowane i te w których nie da się czysto spalać węgiel czy drewno od góry powinny być w pieszej kolejności dotowane z miasta do wymiany. Właściciele którzy nie dostosują się do zaleceń które były przedstawiane na szkoleniu powinni być najpierw upominani, a dopiero później jeżeli to nie pomaga karani.

marcus312
10-02-2017, 09:29
Juz sie troche zmieniło i akcja sie rozkreca ;):rolleyes: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/straz-miejska-w-kielcach-uczy-jak-rozpalac-ogien-w-piecu,3984824,art,t,id,tm.html https://www.radio90.pl/straz-miejska-szkoli-jak-palic-w-piecach-dzis-09-02-spotkanie-w-kokoszycach.html

kulibob
10-02-2017, 18:11
Co do rusztu się zgodzę niepotrzebne paliłem kartony po budowie i tylko był wielki syf w kotłowni. Awaryjnie to jest koza i grzałka w boilerze :)

badaczkotłów
14-02-2017, 08:10
Panowie, donoszenie w Polsce to nie jest modny temat. Tylko ja nie widzę innych form walki, chyba że iść takiemu bałwanowi samemu wymierzyć sprawiedliwość.
Uważam, ze każdy komitet jest ok, który bezpłatnie walczy o nasz komfort życia, fajnie że w Polsce coraz więcej ludzi potrafi się organizować i walczyć o swoje.

Co do ogrzewania nadal uważam, że węgiel dla energetyki gdzie sa inne normy a kotłach przydomowych niestety zakaz palenia węglem.

cactus
14-02-2017, 08:32
Chciałbym dożyć zakazu palenia węglem na śląsku. Obecnie "konsultowane" rozporządzenie to śmiech na sali, nawet jakby ktoś to wprowadził w życie. Pewnie skończy sie na konsultacjach jak przyjdzie wiosna i smog się rozwieje. Do następnej zimy media zapomną o temacie... przyjdzie nowa zima, coś się pościemnia. Będą wybory samorządowe, przyjdzie prawica, związana z obecną władzą i mocnym wsparciem kopalń. W tym kraju nic się nie zmieni przez najbliższe 15 lat.
Jedynym wyjątkiem jest Kraków i okolice, może chociaż tak przejdzie coś restrykcyjnego. Chyba że też władza się zmieni i cofną wszystko :(

wiesiek6308
14-02-2017, 17:15
Panowie, donoszenie w Polsce to nie jest modny temat. Tylko ja nie widzę innych form walki, chyba że iść takiemu bałwanowi samemu wymierzyć sprawiedliwość.
Uważam, ze każdy komitet jest ok, który bezpłatnie walczy o nasz komfort życia, fajnie że w Polsce coraz więcej ludzi potrafi się organizować i walczyć o swoje.

Co do ogrzewania nadal uważam, że węgiel dla energetyki gdzie sa inne normy a kotłach przydomowych niestety zakaz palenia węglem.

Powiedz to górnikom a najlepiej prosto w oczy.

Konto usunięte_1*
14-02-2017, 20:03
A najlepiej idż do TVN-u i niech w końcu skończą pierdolić cały dzień o durnej stłuczce tylko niech nagłaśniają to co ważne a nie bzdety całymi dniami

badaczkotłów
27-02-2017, 13:02
Panowie, w całej Europie jest zakaz palenia węglem, u nas energetyka zużywa 93 % wydobycia - niech zużywa 100 % i niech dadza nam spokój ze smogiem.
Nie zauważyliście, że jak się auto umyje zimą i przejdzie 100 m jest znowu brudne ? To nie nasze kałuże - a smog a dokładnie pył na ulicach - który brudzi kurde wszystko - auta, elewacje domów . Nie mówię o szkodliwości dla zdrowia...

przemo1
27-02-2017, 17:48
Panowie, w całej Europie jest zakaz palenia węglem, u nas energetyka zużywa 93 % wydobycia - niech zużywa 100 % i niech dadza nam spokój ze smogiem.
Nie zauważyliście, że jak się auto umyje zimą i przejdzie 100 m jest znowu brudne ? To nie nasze kałuże - a smog a dokładnie pył na ulicach - który brudzi kurde wszystko - auta, elewacje domów . Nie mówię o szkodliwości dla zdrowia...

Nie przesadzaj z tym brudzeniem - nie cierpię teorii spiskowych i fanatycznego podejścia . Jakoś patrząc na brud na samochodzie widzę głównie błoto pośniegowe albo sól.

280m
14-03-2017, 18:33
przyjdzie zakaz na Śląsk tak jak przyszedł do Krakowa. szybciej niż się wam wydaje. eko terroryści tak pocisną że że przyjdzie. u nie na ulicy zostały może ze 6 na 40 domów na węglu. I 4 z tych 6 w tym roku na gaz przechodzi bo dotacje już im przyznali. tylko dwa może trzy domy dotacji nie bierze tz.( najtwardsze betony partyjne)
Tylko gorzej bo już tej zimy na całym osiedlu gazu brakło w największe mrozy ale to już eko terrorystów nie obchodzi no bo oni w ceipłych kapciach w bloku ogrzanym przez krakowski łęg albo Skawinę siedzą, co prawda z węgla się grzeją ale o tym się nie wspomina.

Jarecki79
15-03-2017, 10:01
Na terenie śląska obowiązuje inne rozporządzenie, tutaj mają być kotły 5klasy

najśmieszniejsze jest to, że robiąc sam ekodesign jest to prościej wykonac, sęk w tym,że wg normy mogę wówczas spaść do klasy IV, nieco trudu wymaga sama klasa V, ale robi się wówczas problem z tzw ekodesignem a najtrudniej przede wszystkim rzetelnie zrobić jednocześnie klasę V spełniając założenia ekodesignu.
Ogólnie to jest mega burdel, bo każdy sobie rzepkę skrobie.

boluslolusj23
16-03-2017, 12:39
Na terenie śląska obowiązuje inne rozporządzenie, tutaj mają być kotły 5klasy

najśmieszniejsze jest to, że robiąc sam ekodesign jest to prościej wykonac, sęk w tym,że wg normy mogę wówczas spaść do klasy IV, nieco trudu wymaga sama klasa V, ale robi się wówczas problem z tzw ekodesignem a najtrudniej przede wszystkim rzetelnie zrobić jednocześnie klasę V spełniając założenia ekodesignu.
Ogólnie to jest mega burdel, bo każdy sobie rzepkę skrobie.

Dziwisz się? Wszak 'dobra zmiana' nastała, więc mierny ale wierny furorę robi. A reszta ma siedzieć cicho i co najwyżej piać z zachwytu, że "ekspertom" ponoć udało się sczytać zapis z czarnej skrzynki pancernika. cinkuś stracił zderzak za 200 a pancernik na szrot.
Ty - świadomy producent wywalisz masę szmalu na badania, a inni to oleją i karawana pojedzie dalej.
Czas umierać albo brać nogi za pas, póki jeszcze granice otwarte.

Konto usunięte_1*
16-03-2017, 16:20
Panowie, w całej Europie jest zakaz palenia węglem, u nas energetyka zużywa 93 % wydobycia - niech zużywa 100 % i niech dadza nam spokój ze smogiem.
Nie zauważyliście, że jak się auto umyje zimą i przejdzie 100 m jest znowu brudne ? To nie nasze kałuże - a smog a dokładnie pył na ulicach - który brudzi kurde wszystko - auta, elewacje domów . Nie mówię o szkodliwości dla zdrowia...

A gdzie ty takie dane znalazłeś , na przykład w czystych Niemczech na kotły węglowe obowiązuje 3 klasa i oni palą , nie ma żadnego zakazu a że palą dobrze i świadomie to inna sprawa