PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie BlackRedWhite - ceny ?!



nurni
04-04-2005, 21:09
Właśnie zamknęliśmy temat zagospodarowania kuchni i wyboru firmy.
Po objechaniu kilku firm najlepsza cenowo okazała się kuchnia w wykonaniu BRW.
Gdzieś na Forum czytałem, że ich salony sprzedaży potrafią mieć dość znaczące różnice w cenie.
I teraz pytanie:
Czy ktoś robił taki "objazd" po salonach Warszawy, a jeśli tak to gdzie była najlepsza cena?

Dzięki

RYDZU
04-04-2005, 21:30
Po objechaniu kilku firm najlepsza cenowo okazała się kuchnia w wykonaniu BRW.


nurni - a jakość też braliście pod uwagę?
Ja sugerując się opiniami innych też pojechałem "toto" obejrzeć i czar prysnał - dla mnie to totalna porazka.
Pamiętaj, że kuchnia to dość wazny element domu - głupio ją będzie po 5 latach remontowac lub wymieniać.

Pozdrawiam

Peteros
04-04-2005, 22:06
Potwierdzam. Moja teściowa zakupiła toto - na szczęście tylko szafkę do przedpokoju. Trudno się dziwić - cena idzie w parze z jakością (równie niską).

pyrka
04-04-2005, 22:18
Zależy ,o którym BRW myślicie. Są dwie firmy. Jedna to Black Red White S.A., która sprzedaje meble i druga BRW sp. z o.o., która produkuje fronty meblowe i proste segmenty. Ta druga ma dużo przedstawicieli w całej Polsce, którzy produkują i sprzedają meble w różnych cenach. Nie użytkuję ich mebli, więc nie będę się wypowiadać na temat jakości. Meble kuchenne i tak powinny być wymieniane przynajmniej raz na 15 lat, bo od oparów tłustej wilgoci i częstego mycia szybko brzydną i niszczą się. Nie mówiąc o zmieniającej się modzie i wzornictwie. Dlatego wydaje mi się , że lepiej kupować tańsze meble kuchenne i częściej zmieniać.

mieczotronix
05-04-2005, 06:56
ja mam kuchnię Black-Red and White i nie jest taka zła, jak tu coponiektórzy sugerują. Co prawda był to jeden z droższych modeli tej firmy, ale ostatecznie sporo tańszy od ofert innych warszawskich salonów mebli kuchennych. Meble BRW szuflady i okucia mają niemieckiej firmy blum, te lepsze (ze spowalniaczem szuflad). Fronty z płyty w fornirze drewnianym, ładne i solidne (póki co nie widać, żeby się coś z nimi działo). Najdelikatniejsze są boki mebli, wykonane z najtańszej płyty mebolwej, ale ich po zmontowaniu kuchni nie widać, ani nie są narażone na uszkodzenie. Więc w sumie dobrze, bo dzięki temu mebelki są tańsze. Razem z kuchnią kupiłem u nich blat (taki o prostokątnym przekroju, a nie ten z zaokrągleniem u góry). Wygląda na dużo droższy niż jest w rzeczywistości. W ogóle, jak zajrzałem do ich salonu meblowego szukając kuchni, to przeżyłem duże zdziwienie, bo kojarzłem tą firmę z badziewiem i kompletnym brakiem poczucia estetyki, a okazało się że mają bardzo fajną serię nowocześnie wyglądających kuchni. Do zakupu ostatecznie przekonały mnie wysokiej jakości okucia, bo od nich tak naprawdę zależy ile wytrzyma kuchnia.

Pollyann
05-04-2005, 07:14
to mnie nurtuje , chyba rzeczywiscie sa rozne salony i rozna oferta , bo jak weszlam do BRW bodajze w jupiterze , to stylistyka i jakosc tych mebli byla tak straszna, ze nawet moj maz, nieczula bestia, na szczegoly powiedzial, "chodzmy stad,bo nas jeszcze ktos zobaczy:)",badziewie nad badziewami, a tu osoba , o tak dobrym gusie jak Mieczotronix chwali te meble... musi tu byc jakas tajeminca... :roll:

RYDZU
05-04-2005, 07:56
a tu osoba , o tak dobrym gusie jak Mieczotronix chwali te meble... musi tu byc jakas tajeminca... :roll:

No chyba, że faktycznie są dwie firmy i tez widziałem tylko tą gorszą wersję.

Pozdrawiam

KrzysiekS
05-04-2005, 08:09
Potwierdzam to, co pisze Mieczotronix. My rowniez oglądalismy rozne kuchnie. Zdecydowalismy sie w koncu na model z Blach Red White, w wersji z frontami z drewna litego - czeresnia, w standardzie z okuciami Blum. Całosc uzytkujemy od ponad roku i sprawdza sie bez zarzutu.

Moda na kuchnie zmienia sie juz po kilku latach, z tego powodu nie jestem zwolennikiem kuchni drogich, lecz w dobrej cenie, ale dobrze wykonanych. nowa drozsza linia BRW spełnia moim zdaniem te wymagania.

mieczotronix
05-04-2005, 08:21
można sobie obejrzeć kuchnie na ich stronie
http://www.brw.com.pl/
mają podział na klasyczne (rustykalne) i nowoczesne.
Tych nowoczesnych jest kilka serii Capital i Traffic i pod-serii Avenue <nr>
W salonach dają katalogi z ładnymi zdjęciami tych mebli. W salonie firmowym (w moim przypadku w Jankach) dają kartkę z cenami poszczególnych elementów (w salonach działających na zasadzie licencji, czy franchisingu raczej tego nie chcą udostępniać - wolą wycenić całość). Można się targować. Mają promocje na różne sprzęty do zabudowy (zlewy, AGD, okapy). Sprzedają okapy firmy faber, są ładne, ale hałaśliwe. Co do montażu, to prostą kuchnie można wziąć bez firmowego montażu (szafki, przynajmniej te z droższymi, bardziej skomplikowanymi okuciami) przyjeżdżają w takim wypadku złożone. Ja tak zrobiłem. Szafki ustawiłem sam, wziąłem tylko stolarza, żeby poprzycinał listwy od cokołów, wyciął dziurę w blacie na zlew i płytę gazową i doszlifował blat do nierówności ścian. Wyszło połowę tego, co wzięłaby ekipa firmowa.

bajzi
05-04-2005, 08:42
ja również uważam, że do jakości to meblom widzianym i składanym przeze mnie do jakości daleko i nie po drodze. co prawda, była to szafa, łóżko i dwie szafki, a nie kuchnia. ja bym to określiła w ten sposób: "niemiecki temperament, hiszpańska precyzja" dodam, że szafka wisząca 50x100cm ważyła jedyne 20kg!!! bałam się powiesić na ścianie, żeby mi sie nie przewróciła.
sama mam od 7 lat kuchnię z kalwarii zebrzydowskiej. i myślę, że nową będę też tam zamawiać. została wykonana zgodnie z moim projektem. nie doliczono za fanaberie. terminowo i fachowo: przywieziono, zmontowano i posprzątano.

nurni
05-04-2005, 08:56
Owszem, jakość brałem pod uwagę i bardzo się zdziwiłem (na korzyść).
Fronty drewniane fornirowane (jak większość firm), mechanizmy BLUM, okucia aluminiowe, zawiasy też solidne.
Swoją kuchnię w obecnym mieszkanku zrobiłem sam, i wiem co może się sypać. Zawiasy, fronty odpadają od szuflad (brak chamowania), odkręcają się uchwyty i kilka drobiazgów. Pod tym względem do BRW nie mam zastrzeżeń. Jak pisałem byłem w kilku firmach specjalizujących się w kuchniach i różnicy w jakości nie zauważyłem jeżeli chodzi o drewno.
Natomiast w MDF jest godzej z jakością i to zauważyłem.

Podnoszę pytanie:
robił już ktoś taki "objazd cenowy" po Warszawskich salonach BRW?

mieczotronix
05-04-2005, 09:43
nurni, po co jeździć, przecież możesz przefaksować projekt do wyceny do wybranych salonów i w domowym zaciszu pielesza wybrać najlepszą ofertę

pattaya
05-04-2005, 11:46
Oglądaliśmy kuchnie wielu firm.BRW nam nie odpowiada pod żadnym względem,estetyka baaaardzo średnia,wykonanie tragiczne.Znaleźliśmy w CH Jupiter firmę ,która oferuje niedrogo,przepiękne meble kuchenne i niezłej jakości.

agis
05-04-2005, 12:26
Bardzo jestem ciekawa, który to sklep. Też szukam kuchni.

pattaya
05-04-2005, 12:30
Ha! Żeby pamiętał :oops:
Pamiętam logo: na czerwonym te białe litery w pionie.
W nazwie wyraz "nowoczesne" zdaje się.

rafałek
05-04-2005, 12:45
A czy nie jest tak, że mają różne seriw - i te lepsze za większą kasę i te tańsze. My kupiliśmy kiedyś komplecik do pokoju córki i... dobrze że tylko kwiat się przelał, a nie zalało pokój :( . Było to z 5 lat temu.

kze
06-04-2005, 10:45
Kupiłem kiedyś regał z tej firmy. Rzenada... Jakość do d... Nie polecam.

KrzysiekS
06-04-2005, 11:02
Kze,

rozumiem, że nie polecasz starego regału tej firmy. Ale my tutaj wymieniamy sie doswiadczeniami na temat kuchni, kuchni z nieco innej połki cenowej.

Na razie wypowiedziało sie tylko dwoch uzytkownikow, nasze opinie są pozytywne. Gdybym miał zastrzezenia do jakosci tej kuchni, dałbym temu wyraz na forum, jak to zrobilem kiedys odnosnie kotla Beretta.

kze
06-04-2005, 12:50
Regał jak kupowałem był nowy... Ale skoro nawet regałów nie umieją robić to mam watpliwości co do kuchni...

Waldon
06-04-2005, 12:50
mam 4 lata kuchnie tej firmy i wiem ze w nowym domu nie bezdzie to kuchnia tej firmy. Bardzo slaba jakosc materialow(szczególnie ta plyta na boki szafek), jak to ktos napisal powyzej wyglada na duzo drosza niz jest, ale przez 2 lata uzytkowania. Wzornicto jest w miare przyzwoite, tylko maly wybór akcesorii do wyposarzenia np szuflad lub cargo.

mieczotronix
06-04-2005, 15:54
ja wziąłem na boki dwie płyty z tego samego materiału, co front, więc boków nigdzie nie widać. Nie będą miały jak się uszkodzić.
Co do wyposażenia, to nieprawdę piszesz, bo do szuflad blum jest wyposażenie blum (bardzo drogie i bardzo odbajerowane), ale wybór jest ogromny. Nie wspominając o cargo.
Nota bene, ja wyposażenia nie kupowałem w red-black-white, tylko w hurtowni meblarskiej, bo tam jest kilka razy taniej i znacznie większy wybór. Nie kupiłem mebelków w hurtowni meblarskiej, bo mi się nie podobały fronty, no, a w RBW szafki sprzedawali skręcone.

mieczotronix
06-04-2005, 16:00
Regał jak kupowałem był nowy... Ale skoro nawet regałów nie umieją robić to mam watpliwości co do kuchni...
regały faktycznie robią badziewiaste, wystarczy spojrzeć, żeby się przekonać.
Sprawę ich szafek kuchennych ratuje to, że w kuchniach dają dobre okucia, czyli to co się najłatwiej może popsuć no i estetyczne fronty, czyli to, co widać. Reszta, czyli skrzynka to zwykła płyta wiórowa, ale tak jest w zdecydowanej większości firm robiących kuchnie. No bo w sumie, to po co robić skrzynkę z litego drewna, jak jej potem prawie nie widać.
Tak naprawdę, to większość oferty mebli kuchennych, to jeden pies (jedno i to samo). Ostatecznie wybierzecie tą firme, której fronty wam się akurat spodobają. Nad okuciami, z tego co wiem nabywcy kuchni specjalnie się nie zastanawiają. W szafkach, które ja kupiłem w BRW, są całe szuflady tej niemieckiej firmy (blum) od okuć - tylko fronty i skrzynka są od BRW. Skrzynka się raczej nie rozleci, bo jest skręcona z sąsiednimi szafkami. Więc co tu się może psuć? Front się rozpadnie, czy co?

nurni
06-04-2005, 17:21
Jak pisałem temat dotyczy TYLKO mebli kuchennych.
Niby dlaczego BRW są badziewiaste ???
Okucia BLUM w BRW gorzej "spowalniają" niż w RUST czy innych renomowanych (czytaj ku...wsko drogich) firmach?
Fronty innych firm są bardziej drewniane niż w BRW?
A może blaty są bardziej płaskie?
Chyba, że kolor jest bardziej kolorowy w innych firmach?
Przecież w meblach kuchennych najważniejsze są okucia a te w BRW są takie same jak u innych.
Obejrzałem sobie specjalnie materiał na elementy wewnętrzne szafek w kilku firmach i ta sama płyta wiórowa jest wszędzie, tylko czasami sprytnie ukryta pod bajerancką okleiną.
Jak na razie użytkownicy BRW (kuchennych) nie narzekają, m.in. moja teściówka - a ta to potrafi się przypieprzyć do wszystkiego (2 lata mijają i jakoś nie narzeka)

Pozdrawiam

Madeleine
06-04-2005, 18:53
Najdelikatniejsze są boki mebli, wykonane z najtańszej płyty mebolwej, ale ich po zmontowaniu kuchni nie widać, ani nie są narażone na uszkodzenie. Więc w sumie dobrze, bo dzięki temu mebelki są tańsze.

Z najtanszej plyty, czyli jakiej? Jak rozumiem, kolorowej?
Podobno taka super-hiper najtansza plyta jest biala, wszystkie kolorowe (kronopol, eger i wyzej) sa lepsze jakosciowo.

A jesli chodzi o BRW - sa meble kuchenne BRW sprzedawane w paczkach w standardowych wymiarach, do samodzielnego montazu (glebokosc szafek 45 cm) oraz te drozsze, robione na zamowienie.
Nie mozna wiec uogolniac, ze BRW jest be. To tak, jakby powiedziec, ze fiaty sa beznadziejne (126p ;) ) .

Grzegorz63
06-04-2005, 19:16
Jak tam z cenami BRW? Pytam, bo szukam mebli kuchennych i doznałem szoku cenowego. Za meble do kuchni (układ mebli w kształcie litery "U" o wymiarach po ścianie 365+280+190) z frontami drewnianymi (boki- wiadomo jakie) i mało wiszących szafek, musiałbym zapłacić u różnych producentów od 16 do 19 tys. zł... :o

mieczotronix
06-04-2005, 19:38
ja za swoje szafki dolne + blat, też w kształcie U 230 x 400 x 230 zapłaciłem 9 tys z jakimś kawałkiem (bez montażu)
w tym były 2 narożniki, jedna duża szafka z szufladami 90-tka, 3 małe 2x45 + 1x30, 1-na zlewowa 90tka, front do lodówki, zmywarki, szafka na kuchnię, 2 boczki i 2 szafki wiszące (czyli 8 stojących i 2 wiszące + 2 fronty i 2 boczki), aha z cokołem jeszcze, nóżkami itd

nurni
06-04-2005, 19:48
Mi wyszło:
2,60 tylko do wys. blatu, potem 2 m szer. na wysokość 2,05 m, i wyspa 1,4m x 1,2m - wszystko w drewnie (okucia Blum), blat 38 mm = 11.000 z montażem.
Najtańszą ofertę, jak do tej pory, miałem ze Stolmaru (na Nieporęt), bez okuć Bluma na 14.900 + montaż. (dopłata do 9 szuflad samochamownych ok. 1.800 zł) :o :o

mieczotronix
06-04-2005, 20:13
nurni, okucia blum występują w kilku klasach
ja miałem w mieszkaniu mebelki z szufladami na okuciach blum tymi prostszymi (białymi bez spowalniaczy), a teraz wybrałem te z bardziej odbajerowanymi (szare ze spowalniaczami), wiem że różnica w cenie jest dość istotna. Jeśli nie masz dużych, ciężkich szuflad (od 60 cm wzwyż), to spokojnie wystarczą te tańsze, po prostu niewiele się w nich mieści i nie ma się co tłuc. Jeśłi planujesz jakieś większe, to mogę już powiedzieć, że te z hamulcami się nieźle sprawdzają.

nurni
06-04-2005, 20:23
nurni, okucia blum występują w kilku klasach
ja miałem w mieszkaniu mebelki z szufladami na okuciach blum tymi prostszymi (białymi bez spowalniaczy), a teraz wybrałem te z bardziej odbajerowanymi (szare ze spowalniaczami), wiem że różnica w cenie jest dość istotna. Jeśli nie masz dużych, ciężkich szuflad (od 60 cm wzwyż), to spokojnie wystarczą te tańsze, po prostu niewiele się w nich mieści i nie ma się co tłuc. Jeśłi planujesz jakieś większe, to mogę już powiedzieć, że te z hamulcami się nieźle sprawdzają.

..dzięki za rady, ale za sprawą żonki (Ona rządzi w kuchni) wszystkie szuflady będą spowalniane :-? co ja poradzę :wink:

Nie narzekała na rekuperator i inne moje fanaberie (wg niej oczywiście) to ja się też za mocno nie czepiam. :D :D

Pozdrawiam

06-04-2005, 20:50
no wlasnie na naszej ławie lezy katalog BRW :)
zona sie zastanawia

RYDZU
07-04-2005, 13:13
Byłem własnie w ich salonie firmowym, potem w studiu projektowym BRW.
W porównaniu do tego co widziałem do tej pory - mebelki wyglądają o niebo lepiej.
Nawet wziąłem folder :oops: i się nad nimi pozastanawiam przez weekend
jak sił starczy.

Inne firmy maja fronty "bardziej drewniane" - przynajmniej te które mi sie podobają
są na ramiaku drewnianym a w środku niestety fornirowany MDF (Capital 34th Avenue),
ale co tam - chociaż porównamy ceny.

Hau, hau - niniejszym odszczekuję cześciowo psy które powiesiłem na taj firmie. Ich obecna
oferta wygląda lepiej. Sczegółom się przyjżę przy okazji wizyty w sprawie wyceny.

Pozdrawiam

swbeata
07-04-2005, 13:33
Ja też kupiłam swoje mele do kuchni w Black Red White S.A. Zapłaciłam za nie ok. 10000 zł bez montażu (akurat była promocja). Na codzień mam doczynienia z tą firmą i powiem taK:
meble z płyty mdf - badziewie,
meble z frontami drewnianymy - mogą być.

Daria
07-04-2005, 13:50
Gdy urządzałam mieszkanie trzy lata temu interesowałam się m.in. kuchniami BRW. Jednak pomimo niskiej ceny nie zdecydowałam się bo jakość i wzornictwo były okropne. Ostatecznie meble zamówiłam u stolarza, który użył naprawdę dobrego materiału, za to oszczędzał chyba na okuciach bo już wymieniałam zawiasy w dwóch szafkach.
Teraz powoli przymierzam się do urządzania domu i trafiłam "na salony" firmy BRW i ... cóż to ?! Wielkie zaskoczenie. Nowa linia tej firmy jest o niebo lepsza od całej reszty. Fakt - cena jest ze trzy razy wyższa ale jakość naprawdę niezła. I wzornictwo też mi odpowiada.
Ok. 5 lat temu moja mama kupiła kuchnię za prawie 30 tys. i niestety jakość jest niekoniecznie odpowiadająca cenie. Dlatego nie należy się sugerować wyłącznie ceną.

KrzysiekS
07-04-2005, 14:02
Moi rodzice, dwa, trzy lata temu rowniez kupili u stolarza kuchnie dębową - całą dębową, łącznie z bokami. Cena była odpowiednia.

Upływ czasu i zmieniająca sie moda nie oszczedziły jednak tej kuchni. Za kilka lat, mimo swej solidnosci i dobrego stanu, miło bedzie ją jednak wymienic na nowszy model. Szkoda tylko, ze jej koszt zakupu był tak wysoki.

Z tego powodu moze nawet z przyjemnoscią, powiedzmy za 10 lat, wymienie moją kuchnie z BRW za niecałe 10 tys., na nowy model.

Grzegorz63
07-04-2005, 20:33
Dzisiaj dałem projekt do wyceny. Kurczę, jest tak jak piszecie. Te kuchnie wyglądają całkiem, całkiem... :o Do tej pory sklepy z szyldem Black Red White omijałem z daleka (bałem się żeby jakiś znajomy mnie nie zobaczył w pobliżu) a tu taka niespodzianka. Dosłownie miałem chwilami wrażenie, że przebywam dalej w innej części salonu kuchni po kilkadziesiąt tysięcy złotych... Poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak tam z ceną.

nurni
07-04-2005, 20:49
Dzisiaj dałem projekt do wyceny. Kurczę, jest tak jak piszecie. Te kuchnie wyglądają całkiem, całkiem... :o Do tej pory sklepy z szyldem Black Red White omijałem z daleka (bałem się żeby jakiś znajomy mnie nie zobaczył w pobliżu) a tu taka niespodzianka. Dosłownie miałem chwilami wrażenie, że przebywam dalej w innej części salonu kuchni po kilkadziesiąt tysięcy złotych... Poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak tam z ceną.

Tak samo rozumowałem i się przeprosiłem z tą firmą :wink: :D

Pozdrawiam

RYDZU
09-04-2005, 18:13
No i cały misterny plan w pi..u - a konkretnie zrobiliśmy wycenę mebli "prawie drewnianych" - 34th Avenue.
Zażyczyliśmy sobie wycenę w wersji full wypas - zawiasy i prowadnice bluma z hamowaniem itd,
a my zajeliśmy się dokładnym oglądaniem ekspozycji. Mebelki wyglądają bardzo fajnie i w porządku.
Do wykonania - przynajmniej tych na ekspozycji - nie można się było doczepić.
Ponieważ projekt mieliśmy praktycznie gotowy wycena panu ze studia zajęła dosłownie kilka minut.
11.500 - zabrzmiał wyrok. Tylko że po chwili się okazało, że trzeba jeszcze doliczyć za blat :o
po 120 za każdy mb no i montaż. Razem coś około 1500 pln :o :o :o .

Niniejszym rozstaję się z firmą BRW ostatecznie. Meble mają fajne, ale nieatrakcyjne cenowo.
Nasza kuchnia z frontami z pełnego drewna w tej samej konfiguracji wychodzi 11.500 kompletna
- z uchwytami, blatem, cokołami, montażem, transportem itd.

Pozdrawiam

09-04-2005, 18:31
rydzu a gdzie kupujesz??

RYDZU
09-04-2005, 23:18
Lokalny dość prężny producent - "Meble Vi-Vo".
Robią dość duzo - znajomi mają ich meble, my też poszliśmy sprawdzić co i jak.
Rozpoznanie wypadło korzystnie - jakość pierwsza klasa, ceny umiarkowane
jak na meble na zamówienie. Dostepne wszystkie mozliwe dodatki.
Do wyceny wzielismy tylko część okuć Bluma, tam gdzie będa najbardziej potrzebne.
Ale cenowo wychodzi to i tak atrakcyjniej niz BRW.

Pozdrawiam

Grzegorz63
10-04-2005, 00:17
No i cały misterny plan w pi..u - a konkretnie zrobiliśmy wycenę mebli "prawie drewnianych" - 34th Avenue.
Zażyczyliśmy sobie wycenę w wersji full wypas - zawiasy i prowadnice bluma z hamowaniem itd,
a my zajeliśmy się dokładnym oglądaniem ekspozycji. Mebelki wyglądają bardzo fajnie i w porządku.
Do wykonania - przynajmniej tych na ekspozycji - nie można się było doczepić.
Ponieważ projekt mieliśmy praktycznie gotowy wycena panu ze studia zajęła dosłownie kilka minut.
11.500 - zabrzmiał wyrok. Tylko że po chwili się okazało, że trzeba jeszcze doliczyć za blat :o
po 120 za każdy mb no i montaż. Razem coś około 1500 pln :o :o :o .

Niniejszym rozstaję się z firmą BRW ostatecznie. Meble mają fajne, ale nieatrakcyjne cenowo.
Nasza kuchnia z frontami z pełnego drewna w tej samej konfiguracji wychodzi 11.500 kompletna
- z uchwytami, blatem, cokołami, montażem, transportem itd.

Pozdrawiam
RYDZU, nie wiem jaką dużą masz tą kuchnię, ale gdybym ja usłyszał taką cenę w BRW za swoją kuchnię to chyba bym się nie zastanawiał! Mnie za sam montaż kuchni jaką sobie upatrzyłem chcieli naciąć na 1950,- zł. Bez blatów! :o

RYDZU
10-04-2005, 08:22
RYDZU, nie wiem jaką dużą masz tą kuchnię, ale gdybym ja usłyszał taką cenę w BRW za swoją kuchnię to chyba bym się nie zastanawiał! Mnie za sam montaż kuchni jaką sobie upatrzyłem chcieli naciąć na 1950,- zł. Bez blatów! :o

Grzegorz63 - no to chyba masz w kuchni lotnisko ;) - za sam montaż taka kasę :o

Moja kuchnia jakaś olbrzymia nie jest - kształt U - 2,7m szafek potem zakręt i około 2 metrów szafek,
znowu zakręt i jeszcze jakieś 1,5 metra. Szafek wiszących sztuk 2. Do tego jeszcze wysoki
słupek do zabudowania piekarnika i mikrofalówki. Lodówka wolnostojąca.
Generalnie cena nie zaskoczyła mnie na plus (szczególnie po porównaniu z firmami robiącymi
nie gotowe klocki a meble kuchene drewniane i na wymiar) - i takie powinno być stwierdzenie
podsumowujące moją wizytę w BRW.

Pozdrawiam

Grzegorz63
10-04-2005, 15:10
...Tylko że po chwili się okazało, że trzeba jeszcze doliczyć za blat :o
po 120 za każdy mb no i montaż. Razem coś około 1500 pln :o :o :o ...
RYDZU, to w końcu ile wyszło za sam montaż?

10-04-2005, 18:57
rydzu daj aders www tej firmy jestesmy zainteresowani

RYDZU
10-04-2005, 21:29
rydzu daj aders www tej firmy jestesmy zainteresowani

Prosze bardzo - http://www.meblewiwo.com/
(niestety długo się ładuje)

Pozdrawiam

norbert
11-04-2005, 20:06
Witam wszystkich serdecznie !!!
Na początek trochę o firmie BRW , dziala od 1989 r ,na poczatku meble tej firmy to był prawdziwy złom !!! Ponieważ większość produkcji szła na wschód, ale od gdzieś od roku 2000 ok 50% produkcji idzie na zachód !!A co za tym idzie jakość jest o niebo lepsza . Natomiast od 2003 r to już rewolucja fronty mają nie tylko fornirowane ale lite drewno {mają swoje tartaki} wcześniej sprowadzali z Włoch .Na chwile obecną jakościowo sa naprawde bardzo dobre!! Jeśli chodzi o ceny to naprawdę są tanie , tylko marża salonów jest koszmarna !!! W ubiegłym roku mój kolega chciał kupić kuchnię BRW , więc udał się do salonu przy ul.Kondratowicza tam wyliczyli za kuchnię dł 270cm ok. 11000 pln fronty drewno ,szafki cargo i inne cuda {wszystko mają w swoim asortymencie} Dowiedział się że kiedyś pracowałem w tej firmie ,a mój brat pracuje nadal , więc poprosił mnie o wycenę okazało się że te same meble mogą być tańsze prawie o 30-35%.
I jeszcze jedno BRW ostatnio kupiła sporo innych fabryk mebli min.firmę ATLAS z Nowego Tomyśla . Pozdrawiam :D

ps. w razie pytań piszcie na priv.

Grzegorz63
11-04-2005, 22:16
Melduję, że dostałem wycenę kuchni BRW. Jest taniej, ale cudów specjalnych nie ma. Meble z frontami drewnianymi- 16 tys. zł, laminowane- 9 tys. zł. Pocieszające, że to już ceny z montażem. Poczekam jeszcze dwa tygodnie bo mają wdrażać nowe wzornictwo...