PDA

Zobacz pełną wersję : Co na ściany wewnętrzne w pensjonacie ?



arczi
04-04-2005, 22:08
Witam
Szukam cos efektownie wygladajacego, nie brudzacego sie i w miare taniego (sporo m2) na korytarze w pensjonacie
W gre wchodzi cos w jasnym pomaranczu, ale nie mysle nawet zeby robic jakies lamperie olejnica (przezytek)

Podpowiedzcie jakis pomysl, w tej chwili sciany i sufity sa zrobione gladzia i malowane biala emulsja

Moze macie jakies wzory ?

Pozdrawiam i czekam na dobre rady

rml2
07-04-2005, 09:15
Jeżeli œciany pomalujesz "normalna farbš czy wytapetujesz " to zaraz będš pobrudzone - buty , bagaż itp. Pracowałem trochę w tej branży i aby odsunšć ludzi od œcian to wzdłuz korytarzy co kilka metrów i pomiędzy drzwiami do pokoi były półeczki w kształcie czšsteczek pomarańczy - nie miały kantów i ostrych krawędzi - na tych półeczkach stawiasz jakieœ kompozycje kwiatowe czy tym podobne wynalazki ( tutaj pełna dowolnoœc byle tylko nie były te kompozycje (czy co innego wymyslisz )zbyt rozłożyste bo ludzie chodzšc będš zwalać - moga byc tez jakieœ wynalazki przytwierdzone bezpoœrednio nad półeczkami do sciany . pamietaj też aby zabezpieczyć wszystkie załamania œcian , słupy itp. newralgiczne punkty przed obijaniem - jak tego nie zrobisz to gwarantuje ,że po krótkim okresie będziesz miał rogi poobijane i to doœć skutecznie ( walizki, wózki dziecięce, podchmieleni goœcie itp . ). Do wyboru masz płyty lub naturalne drewno , które jest cieplejsze w odbiorze ale i trochę więcej z nim kłopotu potem przy utrzymaniu w czystoœci. Nie radze abys robił boazerie wzdłuz korytarzy bo to i dużo kasy i atestowane farby w kierunku ppoż i większe zagrozenie pożarowe - a i strażak może tego nie przepuœcić przy odbiorze.
Możesz też puœcic jakieœ listwy wzdłuz œcian ale ja znam półeczki z doœwiadczenia i to sie skutecznie sprawdziło - tylko co ładniejsze kompozycje potrafiły "znikać" :wink:

07-04-2005, 15:39
Ja polecam oczywiście coś z tynków dekoracyjnych :). Najbardziej trwałym i w miare zmywalnym jest stiuk wenecki. Jedynym problemem jest tu cena, bo efekt jest końcowy wspaniały. Pozdrawiam, Piotr.