PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje przygotowanie kosztorysu?



mario_pa
04-04-2005, 22:14
Witam,

Mam przygotowany projekt domu (pow. 260m2). Zanim ew. wystąpię o pozwolenie na budowę chciałbym sprawdzić przewidywane /orientacyjne koszty budowy. Wtedy pewnie podejmę decyzję o budowie lub szukaniu nowego projektu odpowiednio tańszego.

Stąd moje pytanie, ile kosztuje przygotowanie takiego kosztorysu?
Chciałbym poznać szczególnie koszty na etapach stanu surowego otwartego, zamkniętego, etc.
- fundament, parter,
- dach bez dachówki (deskowanie, papa,..)
- etc..
- oczywiście dobrze byłoby znać koszty całkowite, ale przecież to i tak się zmieni do chwili, gdy ewentualnie doszedłbym do tego etapu budowy.

Pozdrawiam
Mariusz

PIPI
27-04-2005, 12:20
Koszt kosztorysu wykonanego w programie kosztorysowym to ok. 1,50-2,00 zł za każdy pozycję kosztorysową. Za dokonywanie obmiarów pobierane są dodatkowe opłaty. Na domek wychodzi ok. 400 pozycji.
Jeśli chodzi o koszt budowy 260 m2 domu zacznij liczyć od 300 000,00 zł.

rrmi
28-04-2005, 02:11
Wydaje mi sie , ze jakies ogolne zestawienie materialow byc przy projekcie powinno . Na tej podstawie mozesz co nieco policzyc . W moim projekcie jest cos takiego. Co prawda jeszcze sie ostatecznie nie zdecydowalam na konkretny projekt , ale te zestawienia tam czytalam. Nie wiem czy to jest w kazdym biurze. Poza tym jak bedziesz wszystko robil przy pomocy ekip , za ktore trzeba przeciez slon placic , to musisz liczyc sie z naprawde duzym wydatkiem. To duzy dom. Moj projekt podchodzi pod 200 m2 i wydaje mi sie to duzo, wciaz mysle .A tak wogole to tu jest duzo informacji , czytaj szukaj. Ja teraz prawie nic innego nie robie , caly czas tu sie poduczam , mysle , ze warto .

rrmi
28-04-2005, 02:28
Teraz juz wiem , ze mowilam o tzw. slepym koztorysie. Warto jednak umiec czytac. Co zrobic jednak kiedy zaczynam sobie uswiadamiac jak malo o budowaniu wiem , jak ja ten dom zbuduje?

jarpol
28-04-2005, 10:38
jak ja ten dom zbuduje?


proponuje za kosztorys szczegolowy kwote 500 pln.

rrmi
28-04-2005, 20:54
Dziekuje , jeszcze to potrwa , ale niewykluczone , ze sie odezwe

mario_pa
29-04-2005, 22:33
Jeśli chodzi o koszt budowy 260 m2 domu zacznij liczyć od 300 000,00 zł.
Oczywiście za stan surowy zamknięty. :-?


Moj projekt podchodzi pod 200 m2 i wydaje mi sie to duzo, wciaz mysle .A tak wogole to tu jest duzo informacji , czytaj szukaj. Ja teraz prawie nic innego nie robie , caly czas tu sie poduczam , mysle , ze warto .
Do jakiego projektu się przymierzasz?
"Czytaj szukaj" - Niestety dzień jest na to za krótki.

Pozdrawiam

rrmi
29-04-2005, 22:50
Ja sie przymierzam do jednego z projektow z boducha www.boduch.pl/info.php?id=117&strona=rzuty albo www.boduch.pl/info.php?id=126&strona=rzuty , chyba pomiedzy tymi wybiore, ale wciaz szukamy dzialki , wiec z projektem mamy czas , a szukam bo lubie miec wszystko zaplanowane wczesniej , mysle tu i o projekcie , o materialach, staram sie myslec o wszystkim. a ty o jakim projekcie myslisz mario_pa? odezwij sie jesli szulamy czegos podobnego.

mario_pa
29-04-2005, 23:58
Ja sie przymierzam do jednego z projektow z boducha www.boduch.pl/info.php?id=117&strona=rzuty albo www.boduch.pl/info.php?id=126&strona=rzuty , chyba pomiedzy tymi wybiore, ale wciaz szukamy dzialki , wiec z projektem mamy czas , a szukam bo lubie miec wszystko zaplanowane wczesniej , mysle tu i o projekcie , o materialach, staram sie myslec o wszystkim. a ty o jakim projekcie myslisz mario_pa? odezwij sie jesli szulamy czegos podobnego.

Projekt mam zrobiony (indywidualny) już prawie rok, ale to są chyba tylko drogie marzenia - ok. 270 m2 pow. użytkowej. Szacowałbym koszt budowy do stanu: sciany, zrobiony dach, okna na minimum 200 000 PLN, bez żadnych prac wewnątrz.
Na 90 % rezygnujemy z tego projektu i szukamy czegoś odmiennego od tradycyjnych projektów typu dom parterowy, użytkowe poddasze dach kopertowy, etc. Nie chce być niewolnikiem kosztów budowy.

Wniosek z przemyśleń ostatniego miesiąca - nowy projekt 180m2 do 200m2 z garażem MAKYSMALNIE.

Link do jakiejś mojej dyskusji.
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=626596#626596

Miałem na onecie rysunki z projektu, ale je wcięło, zostały tylko 2.
Pozdr/MP

rrmi
30-04-2005, 16:01
Aco sadzisz o tym www.domywstylu.pl/projekt_rzut.asp?id=467&action=parter&view=normal&ver=DR , DLA MNIE TRZEBA DOROBIC GARAZ , ZAMIENIC POKOJ 8.9 M NA LAZIENKE , tyle by bylo zmian , mysle , ze ktorys z tych 3 wybiore. Ten jest naprawde bardzo prosty , bo i dach prosty , calosc w prostokacie , a z tego co tu ludzie mowia takie sa tanie w budowie .Co myslisz?

MaciekW
30-04-2005, 19:50
Kosztorysantów szukałem na podstawie książki telefonicznej w kończącym się tygodniu, a więc jestem na świeżo. Dwóch (jeden z Piaseczna, a drugi z Nowej Iwicznej) powiedzieli dokładnie to samo: 1000,- PLN + VAT (jeżeli chciałbym f-rę). Był jeden co wspominał o stawce "od pozycji", ale z takimi nie rozmawiam, bo to kupowanie kota w worku.

Finalnie znalazłem gościa, który zrobi mi kosztorys za 600,- PLN (bez f-ry) i przeprowadzi swego rodzaju weryfikację projektu (indywidualny). Już poświęcił mi nieco czasu telefonicznie i kiedy zawiozłem mu projekt, aby wyjaśnić moje wątpliwości. Zgodził się też na wycenę wariantów w miejscach, które wskazałem. Efekt jego pracy zobaczę zaraz po długim weekendzie.
Jedyny minus, to że muszę jeździć na daleki Żoliborz. Mieszkam na Ursynowie i do Piaseczna czy Nowej Iwicznej jest mi zdecydowanie bliżej - dlatego tam zaczynałem szukać.

Pozdrawiam. Maciek

mario_pa
30-04-2005, 20:02
Aco sadzisz o tym www.domywstylu.pl/projekt_rzut.asp?id=467&action=parter&view=normal&ver=DR , DLA MNIE TRZEBA DOROBIC GARAZ , ZAMIENIC POKOJ 8.9 M NA LAZIENKE , tyle by bylo zmian , mysle , ze ktorys z tych 3 wybiore. Ten jest naprawde bardzo prosty , bo i dach prosty , calosc w prostokacie , a z tego co tu ludzie mowia takie sa tanie w budowie .Co myslisz?

B. dobrze wyglądałby na dużej działce. Z pewnością jest dużo tańszy od projektów Boducha. Które w moim odczuciu są przekombinowane.

Biorąc pod uwage ilość zmian sugerowałbym projekt indywidualny. Mam kilka fotek domów, które są co prawda z niewielkim poddaszem, ale doskonale się prezentują. Chyba większość funkcji jest w nich na parterze.
Nie są to typowe tradycyjne dworki, których już mam dość i sam sobie taki poniekad zaprojektowałem. Niestety nie stać mnie chyba na moje marzenia i znowu się przed nami pojawia problem wyboru projektu.

mario_pa
30-04-2005, 20:14
Finalnie znalazłem gościa, który zrobi mi kosztorys za 600,- PLN (bez f-ry) i przeprowadzi swego rodzaju weryfikację projektu (indywidualny). Już poświęcił mi nieco czasu telefonicznie i kiedy zawiozłem mu projekt, aby wyjaśnić moje wątpliwości. Zgodził się też na wycenę wariantów w miejscach, które wskazałem. Efekt jego pracy zobaczę zaraz po długim weekendzie.
Pozdrawiam. Maciek

Dzieki za informację, bo trochę odbiegliśmy od tematu.

rrmi
30-04-2005, 20:47
To ja odciagnelam Was , wlasciwie nas od tematu , przepraszam

komeniusz
03-05-2005, 08:04
Proponuję cenę za wykonanie kosztorysu 450,00 zł - stan surowy zamknięty.
Moje namiary kom. (0) 505 645 728

mario_pa
04-05-2005, 23:29
Proponuję cenę za wykonanie kosztorysu 450,00 zł - stan surowy zamknięty.
Moje namiary kom. (0) 505 645 728

Dzieki za kontakt, dodaje do spisu telefonów.

Darek Rz
06-05-2005, 05:35
Witam !!!!

Mario_pa nie przesadzaj i nie strasz przyszłych inwestorów kwotą 300 tys za stan surowy zamkniety . Czasami na tym forum zamiast otrzymywać realne informacje o kosztach mozna dostac takie bzdury i zniechęcić się do budowy . Bzdury i jeszcze raz bzdury piszesz . Ogólnie wiadomo ze stan surowy to około 30 % całej inwestycji . To dom 260 m według twoich wyliczeń musiałby kosztować milion zł ??????????? Bardzo ciekawe . Oczywiście jak będziesz chciał tyle wydać to twoja sprawa .

D.RZ

mario_pa
06-05-2005, 08:34
Witam !!!!

Mario_pa nie przesadzaj i nie strasz przyszłych inwestorów kwotą 300 tys za stan surowy zamkniety . To dom 260 m według twoich wyliczeń musiałby kosztować milion zł ??????????? Bardzo ciekawe . Oczywiście jak będziesz chciał tyle wydać to twoja sprawa.

D.RZ

A jak ktoś nie ma działki to myslisz, że ile zapłaci, mniej. Nie mówię o jakimś małym domku, tylko DOMU.

Zgadzam się że 300.000 za sam stan surowy to przesada, ale czy bzdury. Wystarczy doliczyć do stanu surowego zamkniętego koszty działki i mediów i mamy 300 KPLN jak znalazł:

- 100.000 - do stanu z dachem przykrytym papa (oczywiscie dotyczy domu 260 m2)
- 100.000 - okna + dachówka + ocieplenie (spod grubego palca)
- 15.000 media (ok. 4000 za sztuke)
+ np. 80.000 - działka 900 m2 - jesli ktoś jej nie ma. Ja mam, ale tyle musiałbm za taką teraz zapłacić.

300.000 za sam dom - nierealne. Ja nikogo nie straszę, sam mam obiekcje.

Pozdrawiam

Darek Rz
06-05-2005, 15:17
Witam !!!!

100.000 za okna ,dachówkę i ocieplenie ?????????????/

dachówka to po ile ma niby być ???? bo nawet po 50zł to wychodzi 260 x 50 = 13 tyś
okna po ile bo ja mysle ze góra 30 tyś no chyba że ktoś chce ze złoconymi ramami ..........
A liczenie działki nie ma sensu bo jedna ma 6 arów a druga 2 ha ,jedna jest w beznadziejnym miejscu inna ma super lokalizację .

pozdrawiam D.RZ

mario_pa
06-05-2005, 15:32
Witam !!!!

100.000 za okna ,dachówkę i ocieplenie ?????????????/

dachówka to po ile ma niby być ???? bo nawet po 50zł to wychodzi 260 x 50 = 13 tyś
okna po ile bo ja mysle ze góra 30 tyś no chyba że ktoś chce ze złoconymi ramami ..........

pozdrawiam D.RZ

Okna - zgadzam się.

Może byłem nieprecyzyjny - 100.000 za okna+dach z robotą+ocieplenie poddasza i G-K. Myślę że starczy.

Dachówka - dlaczego liczysz 260 m2 (to nie pow. domu). Niestety byłem nierozsądny tworząc założenia do projektu. Budynek wyszedł 16,5m na 13,5 (trochę mniej bo nie jest prostokątem). Do tego okap +0.60m z każdej strony => ~ 17,5m x 14,5 m = 254 m2 w rzucie poziomym *1,4 (wynika z kąta nachylenia dachu) = 355 m2.

A wykończenia dachowe, rynny, jakieś dodatki, robota. Z nimi może być jak z dodatkami do glazury, które mogą kosztować drugie tyle.

Optymistycznie licząc dach to 50.ooo pln.
Tym bardziej kosztorys jest wskazany.

rrmi
07-05-2005, 00:56
:D

Darek Rz
07-05-2005, 09:59
Witam !!!!

Oczywiście pomyliłem się z ta powierzchnia dachu . Ale i tak to nie zmienia faktu że dom o powierzchni 260 mkw powienien kosztować około 150 tys zł ( stan surowy zamknięty ) Ten kto zapłaci więcej jest niestety naiwniakiem i żadne tłumaczenie tu nic nie da bo przepłaca . jesli do wszystkiego bierze drogie firmy to nie może być inaczej . Pogląd jaki często przedstawiają niektóre firmy że budowa domu jest super skomplikowanym przedsięwzieciem może niejednego inwestora przestraszyć i skłonic do zapłacenia fortuny za proste przecież budowanie jakim jest stan surowy . Na wsiach są teraz budowane naprawdę ładne domki (klocków juz prawie nikt nie buduje) i tam pracują zwykli wiejscy majstrowie za grosze . Oglądalem kilka dni temu trzy domy parterowe wybudowane na "zabitej" wsi i naprawdę byłem pod wrażeniem .wszystko równiutko i czysto i co najważniejsze tanio .

D.RZ