PDA

Zobacz pełną wersję : Euroster do Viessmanna - pytanko



rafalge
05-04-2005, 10:48
Witam
Został mi zainstalowany piec Viessmann Vitopend 100 jednofunkcyjny + zasobnik 120l w pakiecie dostałem standardowy regulator temperatury bez możliwości programowania tem. dzień - noc.
Programator tygodniowy Viessmanna kosztuje ok 430zł czy można zastosować zamiennik np. Euroster 2005 (170zł)? Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma takie rozwiazanie i czy się ono sprawdza?
Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam - Rafał

cinek21
06-04-2005, 14:35
Witam
Został mi zainstalowany piec Viessmann Vitopend 100 jednofunkcyjny + zasobnik 120l w pakiecie dostałem standardowy regulator temperatury bez możliwości programowania tem. dzień - noc.
Programator tygodniowy Viessmanna kosztuje ok 430zł czy można zastosować zamiennik np. Euroster 2005 (170zł)? Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma takie rozwiazanie i czy się ono sprawdza?
Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam - Rafał
Nie znam co prawda tego sterownika (mam Eurostera 2000), ale podejrzewam, że pracują w podobny sposób (przekaźnik włącz-wyłącz).
Jeżeli Twój kocioł posiada takowe wejście (z opisu wynika, że raczej tak) to pewnie zaoszczędzisz kilka złotych. Ale może ktoś się jeszcze inny wypowie.

1950
06-04-2005, 14:49
wszystko można tylko czy się opłaca? zastosujesz Eutostera a właściwie Auratona to kocioł nie będzie miał możliwości modulacji palnika, bo Auraton pracuje tak jak sterownik kotła w funkcji załącz wyłacz - nie steruje modulacją

Daru
07-04-2005, 06:48
Ja mam takie rozwiazanie - sparwdza sie dokładnie tak samo jak sterownik Viesmana - u Viesmaman za modulacje nie odpoiawda sterownik tylko sam kocioł a sterownik F działa na takiej samej zasadzie jak Euroster. Kwestia jest tylko tego czy ktos chce miec na scianie napis Viessman za 300 zł (róznica w cenie).
Moja rada kupuj Eurostera.

1950
07-04-2005, 06:59
każdy sterownik pracuje w funkcji załącz wyłącz, kwestia jest tego rodzaju że gdzie indziej się go wpina w automatykę