PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze - Olkalybowa w drodze do domu.



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7

Olkalybowa
07-08-2005, 20:36
Melduję się :D .
Wyjechaliśmy sobie pod namioty na tydzień.
Było super.

zaba_gonia
07-08-2005, 21:07
Melduję się :D .
Wyjechaliśmy sobie pod namioty na tydzień.
Było super.

No, kochana!!!
O takich rzeczach, to informuje się wcześniej, a nie po powrocie....

Już myślałam, że to szuranie się przeciągnęło.... :lol:

Aha, chcę Ci się pochwalić, że dzięki Tobie udało mi się zdobyć punkcik w RW :D

andrzejka
07-08-2005, 21:13
Melduję się :D .
Wyjechaliśmy sobie pod namioty na tydzień.
Było super.
To za karę ja prosze o zdjęcaia z tych namiotów :-? :roll: :wink: :P
No i najważniejsze, ze było super :P Wypoczynek się należy :P
Ale zdjęcia, zdjęcia :roll: :wink: 8)

Olkalybowa
08-08-2005, 11:40
Olka - dawno Ciebie nie było, mam nadzieję żę wszystko w porządku ?
POZDRAWIAM :D
Ale mi się miło zrobiło :oops: :D .

Olkalybowa
08-08-2005, 11:45
Melduję się :D .
Wyjechaliśmy sobie pod namioty na tydzień.
Było super.

No, kochana!!!
O takich rzeczach, to informuje się wcześniej, a nie po powrocie....

Już myślałam, że to szuranie się przeciągnęło.... :lol:

Aha, chcę Ci się pochwalić, że dzięki Tobie udało mi się zdobyć punkcik w RW :D
Sorki, że nie poinformowałam wcześniej, ale po przeczytaniu wątku Co wam ukradli z budowy miałam wizję,że złodziej przeczyta, że mnie nie ma i hulaj dusza, wszystko rozkradnie :roll: :oops: :-? . A miał co, bo styropian leżał sobie na piętrze w oczekiwaniu na zalanie.
Gratulacje za punkcik na RW :D :D .

Olkalybowa
08-08-2005, 11:46
Melduję się :D .
Wyjechaliśmy sobie pod namioty na tydzień.
Było super.
To za karę ja prosze o zdjęcaia z tych namiotów :-? :roll: :wink: :P
No i najważniejsze, ze było super :P Wypoczynek się należy :P
Ale zdjęcia, zdjęcia :roll: :wink: 8)
:D :D zdjęcia wklejone wedle życzenia :D .

Funia
08-08-2005, 13:00
POstępy piękne,
przyroda fajna,
ale tego paskudnego pająka to Ci nie wybaczę :-?

Funia
08-08-2005, 13:01
Sorki, że nie poinformowałam wcześniej, ale po przeczytaniu wątku Co wam ukradli z budowy miałam wizję,że złodziej przeczyta, że mnie nie ma i hulaj dusza, wszystko rozkradnie :roll: :oops: :-? .

Bardzo słusznie

Olkalybowa
08-08-2005, 13:48
POstępy piękne,
przyroda fajna,
ale tego paskudnego pająka to Ci nie wybaczę :-?
Na śmierć zapomniałam,że bardzo ich nie lubisz. Nie gniewaj się, pliz :wink: .

Funia
08-08-2005, 16:31
Nie gniewaj się, pliz :wink: .
Na Ciebie Olciu - NIGDY!!!

andrzejka
08-08-2005, 17:12
Olkalybowa :P :P :P
ty chyba swoją pasję odkryłaś :roll: :roll: :roll:
Te zdjęcia owadów i przyrody są baardzo profesjonalne :P :P Nie powstydziłby się ich zawodowiec :P Rekompensują brak uprzedzenia nas o wyjeździe 8) Wiesz jak sie wymigać od kary co :wink: :wink:
Piękne fotki :P
No i w domku prace też postępowały :P Brawo , brawo :P

zaba_gonia
08-08-2005, 20:13
Nie gadaj, że te zdjęcia własnoręcznie zrobiłaś???????? :o
Jeżeli tak, to szacuneczek! 8)

Olkalybowa
08-08-2005, 20:19
Dziewczyny dzięki za uznanie :D .

Jagna
08-08-2005, 22:08
Zdjęcia są naprawdę świetne!
A co to jest to: http://foto.onet.pl/upload/41/92/_514845_n.jpg?

monka
08-08-2005, 22:11
Jagna stawiam na szczupaka :roll:
Olka zdjęcia napradę super :D

Olkalybowa
09-08-2005, 08:19
Jagna stawiam na szczupaka :roll:
Olka zdjęcia napradę super :D
Prawie, prawie z tym szczupakiem. To sandacz jego mniejszy kumpel. Skrobie się go okrutnie ciężko, ale jaki pyszny.
Bardzo mi miło, że zdjęcia się podobają.

katarek
09-08-2005, 08:30
o! sandacz! super. pyszny jest! ;)
a zdjęcia prześliczne...

Gerion
09-08-2005, 13:09
Olcia, czy ja dobrze widzę? Wpierw zrobiliście tynki, a teraz macie wyprowadzenia pod kaloryfery? A ja myślałem, że wpierw się wyprowadza w ścianie, osadza haki/śruby a potem dopiero tynkuje.

Rozumiem, że już teraz w gotowych tynkach nic Wam kuć nie będą (no chyba tak bo to by byla robota bez sensu)? ALbo ja coś kręcę (oj ciężki dzień dzisiaj w pracy)...

pozdrawiam
Gerion

Olkalybowa
09-08-2005, 16:58
Gerion, rury do ogrzewania mieliśmy pociągniete w podłodze. Instalatorzy położyli rurki na 3cm styropianie. Fachowcy od posadzek na reszcie podłogi położyli 5cm styropianu, a potem już na całości kolejne 5cm. Instaltorom zostało tylko małe podkucie widoczne na zdjeciu.
Myślę, że w przypadku rur prowadzonych po ścianie trzeba je zamontować przed tynkami, żeby tak jak mówisz nie było zbędnego kucia.

Pozdrawiam.

Gerion
09-08-2005, 20:28
Gerion, rury do ogrzewania mieliśmy pociągniete w podłodze. Instalatorzy położyli rurki na 3cm styropianie. Fachowcy od posadzek na reszcie podłogi położyli 5cm styropianu, a potem już na całości kolejne 5cm. Instaltorom zostało tylko małe podkucie widoczne na zdjeciu.

No i wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, bo tak przeglądam sobie raz jeszcze Twoje zdjęcia. Skąd miałaś więźbę dachową? Gdzieś z okolicy (Kiszkowo?) czy może dalej?

pozdrawiam
Gerion

Olkalybowa
09-08-2005, 20:59
Skąd miałaś więźbę dachową? Gdzieś z okolicy (Kiszkowo?) czy może dalej?


Z Kiszkowa. Jestem bardzo zadowolona bo w tej chwili drewno jest na tyle suche,że kierownik zezwolił :wink: na ocieplanie dachu. Do tego dorzucimy ocieplanie ścian i już w domku będzie ciepełko. Nie straszne nam będą wrześniowe noce.

Jagna
13-08-2005, 10:36
Olka, ale Ty dzielna jesteś. Ale świetnie Cię rozumiem. Fajnie się robi samemu u siebie, co?
I jeszcze jedno nas łączy:

..co tu robić zastanawiałam się tuląc głowę do poduszki...
mam dokładnie to samo! Łóżko i poduszka działają na mnie wielce kreatywnie. Niestety, ostatnio tylko w kwestiach budowlanych :wink: :wink:
No i nasi mężowie noszą to samo imię 8)

Gerion
16-08-2005, 20:58
Olka, mam prośbę - napisz mi proszę ilu letnią gwarancję dali Ci w Biskupicach w Nelskampie na Twoją dachówkę? W folderach jest 30 lat na cementową i 20 na ceramiczną (ciekawe czemu ceramiczna ma krótszy okres gwarancji?), ale jak to wygląda w praktyce?

pozdrawiam
Gerion

Olkalybowa
16-08-2005, 22:37
Gerion, poszło na priv.

Whisper
17-08-2005, 18:00
Olka, z tym kredytem to chyba wszyscy mają tak samo. Jak dostaliśmy kredyt to wieczorem tak świętowaliśmy te przyszłe kilkadziesiąt lat oddawania że następnego dnia mocno zmęczony byłem ;)

Olkalybowa
17-08-2005, 18:13
Olka, z tym kredytem to chyba wszyscy mają tak samo. Jak dostaliśmy kredyt to wieczorem tak świętowaliśmy te przyszłe kilkadziesiąt lat oddawania że następnego dnia mocno zmęczony byłem ;)
Dlatego już dziś hartuję się piwkiem.

andrzejka
17-08-2005, 20:56
Olka napisz coś wiecej o kredycie :roll: Co za przywileje dostaliście :roll: Ostatnio dostałam od nich ofertę ale jakoś jestem tradycjoinalistką jeśli chodzi o banki i preferuję to wiekowe :roll: obsługujące rzesze Polaków od lat choć nie zawsze mają najlepszą ofertę ale jakaś gwarancja stabilności przynajmniej psychologiczna jest :roll: :-?
Oj Pan Mariusz chyba przypadł wam do gustu co :roll: :roll: :P :wink:


Dlatego już dziś hartuję się piwkiem.
:lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.jurand.e-strada.pl/enter/products/beczki.jpg

Co by ci nie zabrakło :wink: :lol:

Olkalybowa
17-08-2005, 21:16
Olka napisz coś wiecej o kredycie

Kwota kredytu: 100 tys.
Waluta: CHF.
Okres kredytowania: 360 miesiecy ( w skrócie 30 lat).
Oprocentowanie 3,40%.
Kwota wniesionych środków własnych 134500zł co stanowi 63,74% całkowitego kosztu inwestycji.
Miesięczna rata wyjdzie coś około 450zł. Możemy spłacić wcześniej bez dodatkowych prowizji.
Aby uzyskać kolejną transzę wymagane są zdjęcia z budowy nie wymagają faktur.

Oj Pan Mariusz chyba przypadł wam do gustu co :roll: :roll: :P :wink:
Oj tak, przypadł :oops: :wink: .


http://www.jurand.e-strada.pl/enter/products/beczki.jpg


Ty to wiesz, dzięki :D .

andrzejka
17-08-2005, 21:37
Mi się zawsze podoba jak można spłacic wczesniej bez dodatkowych prowizji :roll: Ja to myśłe, ze jak już wezmę to spłacę w ciągu :-? :-? :-? 10 lat :-?
Optymistka ze mnie co :roll: :wink:

Przyzwoite warunki chyba :roll: A prowizyjka za udzielenie będzie :roll:

Olkalybowa
17-08-2005, 21:42
Przyzwoite warunki chyba :roll: A prowizyjka za udzielenie będzie :roll:
Niestety tak 1,20% tj. 1200zł

andrzejka
17-08-2005, 21:43
Przyzwoite warunki chyba :roll: A prowizyjka za udzielenie będzie :roll:
Niestety tak 1,20% tj. 1200zł
Taki nasz los :roll:

Jagna
17-08-2005, 21:49
Gratulacje z okazji kredytu! Ja też bardzo lubię Multibank, bo dzisiaj wypłaciliśmy tam pierwsze pieniądze z transzy :D No to zdrówko!

Olkalybowa
17-08-2005, 21:51
Gratulacje z okazji kredytu! Ja też bardzo lubię Multibank, bo dzisiaj wypłaciliśmy tam pierwsze pieniądze z transzy :D No to zdrówko!
No to imprezka :D .

Jagna
17-08-2005, 21:52
Jakbyśmy tak te transze zebrali, to można by balować przez parę ładnych lat, nie? Co tam budowa. Bawić się trzeba! :D :P
A jakie ładne zdjęcia byśmy w naszych bankach pokazali (bo u nas też rozliczają na podstawie fotek)!

Olkalybowa
17-08-2005, 21:56
Jakbyśmy tak te transze zebrali, to można by balować przez parę ładnych lat, nie? Co tam budowa. Bawić się trzeba! :D :P
A jakie ładne zdjęcia byśmy w naszych bankach pokazali (bo u nas też rozliczają na podstawie fotek)!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
idę na to

Olkalybowa
17-08-2005, 21:58
Zalewalibyśmy :wink: stropy co piątek.

andrzejka
17-08-2005, 21:59
Zalewalibyśmy :wink: stropy co piątek.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oj coś ten wasz bank wesoło nastraja :roll: 8) :wink: :lol: :lol:

Olkalybowa
17-08-2005, 22:05
Zalewalibyśmy :wink: stropy co piątek.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oj coś ten wasz bank wesoło nastraja :roll: 8) :wink: :lol: :lol:
Jagna pewnie też spotkała swojego Mariusza :wink:

Jagna
17-08-2005, 23:09
Tu małe sprostowanko. Ja mojego Mariusza, który ma na imię zupełnie inaczej spotkałam w Dombanku, bo tam braliśmy kredyt. Mój Mariusz, któr ma na imię zupełnie inaczej też był tak uroczy, że wychodzić się od niego nie chciało. Ech, co oni za kursy teraz robią?
A w Multibanku mój mąż ma konto i tam spłynęły pieniądze. Było baaardzo miło przy kasie. I jakiś Mariusz też był. I miły, bo dał nam forsę bez ociągania... :lol:

katarek
18-08-2005, 07:27
łomatko! a mnie te kredyty nadal przerażają. 30 lat spłacania - to straszne!
no ale zawsze można w międzyczasie wygrać w lotto i spłacić wcześniej. ;)

GRATULACJE!

zaba_gonia
21-08-2005, 15:24
Pewnie! Róbcie zakupy, bo juz niedługo koniec wakacji i trzeba wracać do szkoly!!!! :( :( :cry: :cry:
No i nie bedzie tyle czasu na szaleństwo zakupowe....

Ale mi się nie chce iść do pracy!!!!!!!!Buuuuuuuuu......
I to w dodatku szkoła!!!!! :cry:
Chyba wolałabym pracować na budowie.....

Olkalybowa
21-08-2005, 15:36
Żabciu ja też ubolewam nad końcem wakacji :cry: .
A z pracowaniem na budowie to niezły pomysł. Spokój, cisza i co najważniejsze banda nastolatków nie przeszkadza w pracy. Ale muszę przyznać,że lubię tą moją bandę.

Jagna
21-08-2005, 19:55
Łączę się z Wami w bólu. Wakacje są fajne, ale mają ten minus, że się kończą :( Ale co tam, przecież niedługo jakieś ferie mamy, nie? :wink:
Olka, fajne są takie zakupy, co? Pokaż zdjęcie płytek, które wybraliście. Pochwal się. A mogę spytać ile kosztuje taki parapet wewnętrzny złoty dąb? Bo ja właśnie takie cuś potrzebuję.

Olkalybowa
21-08-2005, 20:12
Łączę się z Wami w bólu. Wakacje są fajne, ale mają ten minus, że się kończą :( Ale co tam, przecież niedługo jakieś ferie mamy, nie? :wink:
Olka, fajne są takie zakupy, co? Pokaż zdjęcie płytek, które wybraliście. Pochwal się. A mogę spytać ile kosztuje taki parapet wewnętrzny złoty dąb? Bo ja właśnie takie cuś potrzebuję.

O tak ferie też są fajne :P .
Zdjęcie płytek jest w dzienniku wpis 19 lipca takie niebieskie.
Parapet wewnętrzny Rehau 250mm 46,70zł za mb.

Joanna i Janusz
21-08-2005, 20:24
Super budowa! Fajnie Wam idzie!

Tylko nie otwiera mi sięmnóstwo Twoich zdjęć! :cry:

Joanna i Janusz
21-08-2005, 20:38
Zdjęcia już mi się otwierają :lol:

Olkalybowa
21-08-2005, 20:47
Zdjęcia już mi się otwierają :lol:
:D :D :D

facio
21-08-2005, 20:50
Uwielbiam zdjęcia. Ostatnio z działek budowlanych. :wink:
Przeczytałem sobie Wasz dziennik NIEZŁE tempo jak dla mnie.
Czekam na ciąg nalszy zdarzeń. Pozdrawiam

Jagna
22-08-2005, 10:19
Zdjęcie płytek jest w dzienniku wpis 19 lipca takie niebieskie.
Parapet wewnętrzny Rehau 250mm 46,70zł za mb.
Ach, to te. Myślałam, że wybraliście coś nowego. Te są bardzo ładne. No i jak Wam obojgu się podobają...oj, wiem co to znaczy, wiem :roll:
Dzięki za cenę parapetów. Nie jest źle. Może nawet ze trzy sobie kupię...? :wink: No a okna mam też Rehau, złoty dąb, to pasi jak ulał :D

Gerion
22-08-2005, 13:41
Gratuluję kredytu Olcia!
Choć 1,2% prowizji to zdzierstwo. Ja podpusczam PKO vs DeutscheBank i jak widzę 1 z przodu to robię fochy. Nie zamierzam się poddać powyżej 0,8-0,7%
w końcu konkurencja na rynku bankowym jest wielka ;-)

Zastanawia mnie dlaczego wszyscy biorą we frankach, jak się zanalizuje realną stopę zwrotu (czyli biorę 100 tys, a po 30 latach oddaję 250 tys.), to PLN i CHF wychodzą podobnie, trzeba mieć tylko znajomego pracownika w banku, osobiście nie zainteresowanego udziałem w bankowym spisku przeciwko klientom, który pomoże i podpowie co nieco. W każdym razie ja biorę w PLNach z kilku przyczyn.

Fajne, że Twój bank nie bierze opłat i nie ogranicza wcześniejszych spłat. DB biorą 2% (i prikaz - dopiero po 3 latach), a PKO ograniczają do 21 tys rocznie, powyżej zaś również 2%. Mnie się to absolutnie nie podoba, a że nie mam już czasu myszkować po ofertach banku, zwrócę się do ekspandera. Już raz mi pomogli, dość fachowo.

Z płytkami, jeśli nie dokonałaś jeszcze ostatecznego wyboru, to radzę jechać w stronę Komornik. Przed Auchanem (na lewo jak się jedzie od P-nia) jest takie centrum meblowo-wykończeniowe i oferta jest po byku.

pozdrawiam
Gerion

Olkalybowa
22-08-2005, 20:01
Zastanawia mnie dlaczego wszyscy biorą we frankach, jak się zanalizuje realną stopę zwrotu (czyli biorę 100 tys, a po 30 latach oddaję 250 tys.), to PLN i CHF wychodzą podobnie

Z płytkami, jeśli nie dokonałaś jeszcze ostatecznego wyboru, to radzę jechać w stronę Komornik. Przed Auchanem (na lewo jak się jedzie od P-nia) jest takie centrum meblowo-wykończeniowe i oferta jest po byku.

pozdrawiam
Gerion

Bierzemy 100tys., a spłacimy 160 a nie 260 jak byłoby w przypadku kredytu w złotówkach. Jedyne co może nas martwić to ryzyko kursowe, ale przy obecnym oprocentowaniu kurs franka musiałby skoczyć do 4,15 żebysmy byli zmuszeni do spłacenia 260 a czy jest to realne - wątpię.
Udzielenie kredytu kosztowało nas: 1200zł prowizja, 200 ubezpieczenie kredytu, 100 ubezpieczenie budowy, 17 opłata skarbowa, 100 weksel skarbowy. Są to wszystkie opłaty.

Dzieki za namiary na centrum.

andrzejka
22-08-2005, 20:20
Olka parapety ładne macie :P
A wasz dzik całkiem pojemny jest 8)
Olka liczysz już dni :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:

Olkalybowa
22-08-2005, 20:22
Olka liczysz już dni :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:
Ile mi zostało wakacji, czy do wprowadzenia? Zresztą to wyjdzie to samo :D .

andrzejka
22-08-2005, 20:31
Olka liczysz już dni :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:
Ile mi zostało wakacji, czy do wprowadzenia? Zresztą to wyjdzie to samo :D .
:o :o :o
Nie gadaj że od września mieszkasz :roll: :roll: :roll:
Czy wakacje masz dłuższe :roll: :roll: :-?

Olkalybowa
22-08-2005, 21:14
Olka liczysz już dni :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:
Ile mi zostało wakacji, czy do wprowadzenia? Zresztą to wyjdzie to samo :D .
:o :o :o
Nie gadaj że od września mieszkasz :roll: :roll: :roll:
Czy wakacje masz dłuższe :roll: :roll: :-?
Planujemy zamieszkać od września :-? :oops: . Będą panować warunki dość surowe, ale mam dość włóczenia się po cudzych mieszkaniach. Dojdzie spłata kredytu :roll: więc na wynajem byśmy nie zarobili.

inż. Mamoń
23-08-2005, 07:17
Olka - pozazdrościć tempa budowy :o może nawet zamieszkacie szybciej niż my, a nasza budowa zaczęła się 13 września. Fajnie dajecie sobie radę z różnymi pracami robionymi własnoręcznie. Dziennik baaardzo miło się czyta. POZDRAWIAM !!!!

Funia
23-08-2005, 08:30
Planujemy zamieszkać od września :-? :oops: . Będą panować warunki dość surowe, ale mam dość włóczenia się po cudzych mieszkaniach. Dojdzie spłata kredytu :roll: więc na wynajem byśmy nie zarobili.
Olciu - pozazdrościć.
U nas też w planach był wrzesień.
Ale:
1. brakło kasy,
2. z malutkim dzieckiem w świeże ściany....,
3. mamę ma baaaaardzo chorą - więc wolimy troszkę z nimi pomieszkać,
4. egositycznie myśląc - przyda mi się pomoc przy dziecku - a mama będzie zajęta i nie bedzie myśleć o chorobie.

I ten oto sposób z września 2005 robi się.......

Aga J.G
23-08-2005, 21:09
Olciu pieknie Twój domek wygląda :)
Trzymam kciukasy za te okna, bo bez nich to jakoś trudno bedzie mieszkać 8)

Żelka
23-08-2005, 21:49
Olka, fajnie Wam idzie ta budowa. Może masz jakiej namiary na tą słuchaweczkę przy sedesie, jakiej firmy, może jakiś adres aby sobie pooglądać?

Olkalybowa
23-08-2005, 22:16
Olka - pozazdrościć tempa budowy :o może nawet zamieszkacie szybciej niż my, a nasza budowa zaczęła się 13 września. Fajnie dajecie sobie radę z różnymi pracami robionymi własnoręcznie. Dziennik baaardzo miło się czyta. POZDRAWIAM !!!!
Bardz mi miło,że dziennik się podoba :P .
Wielkimi krokami zbliża się początek roku szkolnego, mogę do Ciebie
wpaść z gromadą ochotników i pomożemy Wam w przeprowadzce :wink: .

Olkalybowa
23-08-2005, 22:33
2. z malutkim dzieckiem w świeże ściany....,
3. mamę ma baaaaardzo chorą - więc wolimy troszkę z nimi pomieszkać,
4. egositycznie myśląc - przyda mi się pomoc przy dziecku - a mama będzie zajęta i nie bedzie myśleć o chorobie.

Masz całkowitą rację, ja też w takich okolicznościach nie zdecydowałabym się zamieszkać w takich warunkach.
Trzymam kciukacy za Ciebię i za dzidzię.

Olkalybowa
23-08-2005, 22:37
Olciu pieknie Twój domek wygląda :)
Dzięki :D :D :D

Trzymam kciukasy za te okna, bo bez nich to jakoś trudno bedzie mieszkać 8)
Trzymaj, trzymaj :wink: bo tego wiatru co u nas często wieje to bym nie zniosła.

Olkalybowa
23-08-2005, 22:42
Olka, fajnie Wam idzie ta budowa. Może masz jakiej namiary na tą słuchaweczkę przy sedesie, jakiej firmy, może jakiś adres aby sobie pooglądać?
:D :D .
Niestety namiarów na słuchaweczkę jeszcze nie mam. Widziałam jedną taką w Lora Merlin,ale była plastikowa i biała- brzydactwo. Jak coś znajdę dam znać.

alfreda
24-08-2005, 21:37
Przeprowadzka we Wrześniu??? Gratulacje!! :D :D To nic że warunki " Tymczasowe" czasami tak trzeba! My również planujemy przenieść się w polwe warunki- ale w przyszłym roku ( Czerwiec naszym marzeniem)
Będzie dobrze bo inaczej być nie może !!!Mieszkać u siebie TO JEST COŚ!!

monka
26-08-2005, 17:51
Imponująca ta wasza prywatna jaskinia :o :D
Może trzeba było ją zostawić :roll: w góry daleko a jak jaskinia pod nosem to wycieczki do was by jeździły :wink: oczywiście odpłatnie :lol:

andrzejka
26-08-2005, 21:31
Ty chyba masz coś w sobie z fotografa zawodowca takie piękne ujęcia na własnym podwórku :o :o Już nawet nie musisz do sąsiada w żyto się wkradać :roll: :wink: :wink: :lol: :lol:

Oje te okna :-? Zawsze na coś trzeba czekac czy nie prościej by było gdyby każdy dotrzymywał terminu :roll: :roll: :roll: 8)

Funia
30-08-2005, 08:06
O będą okna !!!!
Super i gratulacje.

A ten szampan - na noc w nowej chacie :wink:

Ps. Olciu - ale tak serio - okien pilnujcie - choćby przez pierwsze dni, dopóki nie będą obrobione jak należy - strzeżonego Pan Bóg strzeże - może nic Wam nie grozi, ale po co kusić los.

Olkalybowa
30-08-2005, 08:27
Przeprowadzka we Wrześniu??? Gratulacje!! :D :D To nic że warunki " Tymczasowe" czasami tak trzeba!
Będzie dobrze bo inaczej być nie może !!!Mieszkać u siebie TO JEST COŚ!!
I tego się muszę trzymać, przyznam mam chwile zwątpienia.

Olkalybowa
30-08-2005, 08:28
Imponująca ta wasza prywatna jaskinia :o :D
Może trzeba było ją zostawić :roll: w góry daleko a jak jaskinia pod nosem to wycieczki do was by jeździły :wink: oczywiście odpłatnie :lol:
Nauczyłabym się jodłować i roznosić piwo w ogromnych kuflach. Ale by było z tego kasy, fiu, fiu.

Olkalybowa
30-08-2005, 08:31
Ty chyba masz coś w sobie z fotografa zawodowca takie piękne ujęcia na własnym podwórku :o :o Już nawet nie musisz do sąsiada w żyto się wkradać :roll: :wink: :wink: :lol: :lol:
:D :D :D

Oje te okna :-? Zawsze na coś trzeba czekac czy nie prościej by było gdyby każdy dotrzymywał terminu :roll: :roll: :roll: 8)
Muszę przyznać,że to pierwsza taka obsuwa, więc chyba nie jest aż tak źle. Chyba,że wcześniejszych już nie pamiętam. Idąc tym tropem o opóźnieniu w oknach też niedługo zapomnę :D .

Olkalybowa
30-08-2005, 08:34
Funiu dzięki za gratulki :D .
Tak o tych oknach intensywnie myślę,że nawet zaczynam się obawiać ich kradzieży po obrobieniu. Mam nadzieję,że to tylko wymysł mojej chorej wyobraźni :-? .

Aga J.G
30-08-2005, 11:44
Olu wszystkiego dobrego :)
Będę czekac cierpliwie na relscje, niech Wam się dobrze mieszka chociaż warunki będą spartańskie to będize w swoim włąsnym pieknym domku :)
Powodzenia :)

Anna Wiśniewska
30-08-2005, 12:32
Wrzesień? :o :lol:

To cudownie!
Gratulacje i wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia :lol:

No, ale wyczyn dziewczyno! Tak trzymać. A teraz już będzie tylko coraz piękniej :lol:

Olkalybowa
30-08-2005, 14:31
Dzięki dziewczyny :D :D .

andrzejka
30-08-2005, 18:38
Olka to my już tęsknimy :( ale masz się pojawiać i pisać o pierwszych wrażeniach :-?
Pierwsz noc w swoim domu to dopiero frajda :roll: 8) 8)

Okien pilnuj jak opka w głowie bo jak krąża samochodem to kto ich tam wie :( lepiej chuchać na zimne :-?
Miłego mieszkania w prowizorycznych warunkach pod własnym dachem 8)

W drodze na działkę trzeba kupić niezbędne drobiazgi: sedes, zlew, parę żarówek itp. No i szampana, aby uczcić pierwszą noc w naszym domku .

To ja z okazji wprowadzenia ci to wszystko juz sprezentuję :P :wink:

http://bank.muratordom.pl/images/Vol0001/4342.jpg
http://bank.muratordom.pl/images/Vol0001/7532.jpg
http://www.baltrade.pl/bn/img/zaro_intro.jpg
http://www.onufry.pl/images/artykuly/szampan.jpg
Wszystkiego dobrego w nowym domku :P

czupurek
31-08-2005, 13:04
przyłączam się do gratulacji przeprowadzkowych :P
wyszło wam trochę po partyzancku (jak u mnie przed rokiem), ale co tam, dacie radę.
jeszcze raz gratulki i trzymam kciuki za rychłe wykończenie wszystkiego

zaba_gonia
01-09-2005, 18:10
To Wy juz mieszkacie!!!! :o
I nawet macie kibelek!

GRATULUJĘ! I życzę samych szczęsliwych dni! :D

Olkalybowa
01-09-2005, 18:12
To Wy juz mieszkacie!!!! :o
I nawet macie kibelek!

GRATULUJĘ! I życzę samych szczęsliwych dni! :D
hmmmm.....czy mieszkamy, bardziej koczujemy, ale też jest super :D .
Kibelek to podstawa :D .

Olkalybowa
01-09-2005, 18:13
Andrzejko, dziękuję za prezenty :D :D .

Olkalybowa
01-09-2005, 18:14
przyłączam się do gratulacji przeprowadzkowych :P
wyszło wam trochę po partyzancku (jak u mnie przed rokiem), ale co tam, dacie radę.
jeszcze raz gratulki i trzymam kciuki za rychłe wykończenie wszystkiego
To,że nie jesteśmy osamotnieni w podejmowaniu partyzanckich decyzji podnosi mnie na duchu. Dzięki.

alfreda
01-09-2005, 18:27
Jejku jak ja wam zzaazdrrrrrrroszczęęęę....Ale macie fajnie!! :D :D
Ja też już tak chcę!!!
Moje najserdeczniejsze gratulacje z rcji przygotowania i doprowadzenia domu do możliwości "koczowania" zamieszkania!!!Jest to niewątpliwie DU.........ŻY krok do przodu :D :D :D :D

Olkalybowa
01-09-2005, 18:52
Dzięki Alfreda :oops: :D :D .

inż. Mamoń
01-09-2005, 19:15
Olka OGROMNE GRATULACJE :D :D

Whisper
01-09-2005, 19:39
RANY BOSKIE OLKA!!!

Wyście się już przeprowadzili :o :o :o ???

monka
01-09-2005, 20:05
OLKA GRATULACJE !!! No i wreszcie jesteście u siebie :D
Jak ja wam zazdroszczę przeprowadzki (ale tak pozytywnie) i tego super malżeńskiego łoża no i własnego zachodu slońca oczywiście :wink:
Cieszcie się tymi chwilami, jeszcze będziecie je mile wspominać. Wiem to bo kiedyś z rodzicami też wprowadziliśmy się do nie wykończonego domu i żyliśmy w spartańskich warunkach, fajnie było :D

rafałek
02-09-2005, 09:22
No no - przeprowadzka na całęgo :wink: jest sypialnia, jest kibelek. aż miło. A ten styropian to chyba dla podkreslenia opozycyjnej działalności :roll:

Pozdrawiam i zyczę niespełniajacych się snów lub spełniających o innej tematyce.

Jagna
05-09-2005, 19:30
Olka, mówiłam, że jesteś bojowa! Tak dźgać szpikulcem....!
A co do przeprowadzki, to się dołączam do gratulujących i zazdroszczących. Ja też bym chciała mieszkać na styropianie, byle już w DOMU...!

Marcel2000
05-09-2005, 19:40
podziwiam za odwagę , a jdnocześnie gratuluję bycia na swoim :wink:

zaba_gonia
16-09-2005, 19:34
Olka! Co jest??????
Od 2 tyg. nic nie piszesz!
Wiem, wiem. Zaczęła się szkoła. Ale nie wierze, że nic się u Ciebie nie dzieje.
Chyba, że przygotowujesz się do awansu zawodowego, albo sprawdzasz kartkówki....Na przykład ze znajomości przepisów ZGS :lol: :lol: :lol:

Co u Ciebie?????
Pisz!!!!

andrzejka
16-09-2005, 20:39
Zaba 8) Olkalybowa pewnie nie ma internetu :(
Ale fakt mogłaby dać jakiś znak życia :roll: :roll: :roll:
Ciekawe jak im się mieszka :roll: :roll:

zaba_gonia
16-09-2005, 20:44
Zaba 8) Olkalybowa pewnie nie ma internetu :(
Ale fakt mogłaby dać jakiś znak życia :roll: :roll: :roll:
Ciekawe jak im się mieszka :roll: :roll:

W szkole na pewno jest! :wink:

andrzejka
16-09-2005, 20:45
Zaba 8) Olkalybowa pewnie nie ma internetu :(
Ale fakt mogłaby dać jakiś znak życia :roll: :roll: :roll:
Ciekawe jak im się mieszka :roll: :roll:

W szkole na pewno jest! :wink:
To może czasu nie ma :roll: :roll:
CZy nie ma ztym w szkole problemu :roll: :roll: :-? :wink:

inż. Mamoń
29-09-2005, 20:44
Olkalybowa - prosimy do tablicy !!!

monka
30-11-2005, 21:11
Olka super że wróciłaś :D :D :D my też tęskniliśmy i martwiliśmy sie co z tobą. No to czekam z niecierpliwością na jutrzejsze wieści :D

Joanna i Janusz
30-11-2005, 21:34
Cieszę się, że już wróciłaś. Super,że jużmieszkasz w nowym domku!!!


:D :D :D :D :D

Olkalybowa
30-11-2005, 21:38
Cieszę się, że już wróciłaś. Super,że jużmieszkasz w nowym domku!!!


:D :D :D :D :D
:D :D :D :D :D

Aga J.G
30-11-2005, 22:11
czekam na ciąg dalszy opowieści :)

inż. Mamoń
30-11-2005, 22:23
A i my z Mychaliną czekamy na ciąg dalszy. Cieszymy się ogromnie z Twojego powrotu no i z tego, że jeszcze chce Ci się pisać. Czekamy :D :lol: i pozdrawiamy :lol: :D

kroyena
01-12-2005, 06:55
Z tymi nocnymi tęsknotami to trochę przesadziłaś.
Łoże jest małżeńskie co widać. :roll: :lol:

zaba_gonia
01-12-2005, 13:45
A i my z Mychaliną czekamy na ciąg dalszy. Cieszymy się ogromnie z Twojego powrotu no i z tego, że jeszcze chce Ci się pisać. Czekamy :D :lol: i pozdrawiamy :lol: :D

Właśnie,
Inżynierku, może w końcu coś napiszesz????
Chcesz, to zrobię aferę na forum i założę post " Inż.Mamoń- dlaczego nie piszesz, leniuszku.. :evil: "

andrzejka
01-12-2005, 17:28
Olka kuchnia super :P
I łączy w sobie przestronność i praktyczność 8) Przestronność bo mało wiszących szafek i super ulokowane a praktycznośc bo jednak są i można coś tam trzymać :P :-? :roll:
Namieszałam czy wiadomo o co chodzi :roll: :-? 8)
Aleś ty dzielna jesteś 8)
Medal ci sie należy za ta dzielność 8)

inż. Mamoń
01-12-2005, 18:39
A i my z Mychaliną czekamy na ciąg dalszy. Cieszymy się ogromnie z Twojego powrotu no i z tego, że jeszcze chce Ci się pisać. Czekamy :D :lol: i pozdrawiamy :lol: :D

Właśnie,
Inżynierku, może w końcu coś napiszesz????
Chcesz, to zrobię aferę na forum i założę post " Inż.Mamoń- dlaczego nie piszesz, leniuszku.. :evil: "


Żaba - gdybym miał cyfraka to wrzuciłbym jakieś zdjęcia. Dobre zdjęcie nie jest złe i jest warte 1000 słów. A pisać mi się nie bardzo chce bo kto to będzie czytał? Był sobie inż. Mamoń, pisał, pisał i zniknął, a jak zniknął to jakby go nigdy nie było 8)

monka
01-12-2005, 18:54
Olka fugowałaś sama :o w czyimś dzienniku wyczytałam że fugowanie samemu to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Naprawdę ci się medal należy :D
Widzę że powoli dozujesz nam wrażenia, trzeba uzbroić się w cierpliwość :wink: a kuchnia jest naprawdę fajna, szafki w ładnych ciepłych kolorach.

Olkalybowa
01-12-2005, 20:14
Medale :oops: :oops: o tak chętnie przyjmę :P . Od fugowania trochę nadgarstek boli, ale jaki efekt. Warto się namęczyć.

Olkalybowa
01-12-2005, 20:19
Widzę że powoli dozujesz nam wrażenia, trzeba uzbroić się w cierpliwość :wink:
To tylko dlatego,że trochę zalatana jestem. Jutro postaram się nadrobić zaległości, jak pomaluję resztę ogrodzenia drewnochronem. Ostrzegam, że moje wypowiedzi mogą być trochę dziwne bo bardzo ten drewnochron śmierdzi i opary na długo wnikają w szare komórki.

Olkalybowa
01-12-2005, 20:24
Żaba - gdybym miał cyfraka to wrzuciłbym jakieś zdjęcia. Dobre zdjęcie nie jest złe i jest warte 1000 słów.

Jutro mam na ósmą, wpadnij do kantorka wfistów to Ci aparat pożyczę. Serio mówię.

Funia
02-12-2005, 12:47
Olcia fajnie, ze wróciłaś.
A jeszcze fajniej, ze już mieszkasz :D

zaba_gonia
03-12-2005, 18:50
Podziwiam Cię!
Jesteś bardzo pracowita. Sama malowałaś?
Powoli będziesz miała i wannę na swoim miejscu i kibelek na górze...
Najważniejsze, że mieszkasz!

Aga J.G
03-12-2005, 19:35
Olciu podziwiam Was za tą pracę :)

Olkalybowa
03-12-2005, 19:43
Sama malowałaś?
W sytuacjach kryzysowych np.sufit w salonie, ratował mnie Paweł. Ale tylko na chwilę bo moja chora ambicja nie pozwalała mi siedzieć z boku i się przyglądać. Jak tylko krew napłyneła znów do rąk brałam się do roboty.


Najważniejsze, że mieszkasz!
Powtarzam to sobie każdego dnia i jakoś leci :D .

Olkalybowa
03-12-2005, 19:46
Olciu podziwiam Was za tą pracę :)
:oops: :oops: :oops: ale to tylko dlatego,że nie mamy pieniędzy na fachowców.

Aga J.G
03-12-2005, 21:17
Z pieniędzy to u większości krucho.
U nas pewne prace muszą być wykonane ze względu na dzieci :-?
Trzymam kciukasy i czekam na ciąg dalszy :)

kroyena
04-12-2005, 11:38
Olka, a jak byście zagruntowali podłogi, to by się chyba tak nie kurzyło.
Co?

Tylko jaki rodzaj geruntu?

Olkalybowa
04-12-2005, 14:23
Olka, a jak byście zagruntowali podłogi, to by się chyba tak nie kurzyło.
Co?

Tylko jaki rodzaj geruntu?
Podłogi gruntowaliśmy. Były nawet odkurzane przemysłowym odkurzaczem. Wnosi się trochę ziemi z dworu, pył od cietych płytek, itp. Grunt kupowałam w tej hurtowni w Biskupicach. Jest ogromna różnica niż przed gruntowaniem.

rafałek
06-12-2005, 12:41
Ślicznie wygląda Wasz domek, szczególnie w słoneczne dni. Aż się nadziwić nie mogę, bo u nas ostatnio brzydko i szaro. Gratuluję samozaparcia przy pracach i trzymam kciuki.

Olkalybowa
06-12-2005, 17:03
Ślicznie wygląda Wasz domek, szczególnie w słoneczne dni. Aż się nadziwić nie mogę, bo u nas ostatnio brzydko i szaro. Gratuluję samozaparcia przy pracach i trzymam kciuki.
Mam trochę bzika na punkcie robienia zdjęć. Mogę czekać parę dni na słońce, jeśli coś w kadrze jest nie tak gimnastykuję się,aby to obejść np. zielony wóz na kołach, który stoi koło naszego płotu na sąsiedniej działce, czy szare mury bez stropu u sąsiada dwie działki dalej.
Za kciuki serdecznie dziekuję, przydadzą się w te zimowe wieczory.

SławekD-żonka
07-12-2005, 06:14
Olka jejku ale długo Cię nie było :o Dobrze, że jesteś :P Domek super - a jakże 8)

Joanna i Janusz
08-12-2005, 21:22
WIWAT GAZ!!! :wink:

Olkalybowa
08-12-2005, 21:36
WIWAT GAZ!!! :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: WIWAT!!!

rafałek
09-12-2005, 06:41
Święta na "gazie" jak to niewiele do szczęsci brakuje. tylko nie wsiadajcie do samochodu :wink:

Gratulacje i pozdrawiam

pasco
09-12-2005, 08:17
Cześć Olka. A jak to było z tym gazem? Kiedy składałaś wniosek? Bo podobno trzeba bardzo długo czekać na przyłączenie do sieci...

Olkalybowa
09-12-2005, 10:05
Cześć Olka. A jak to było z tym gazem? Kiedy składałaś wniosek? Bo podobno trzeba bardzo długo czekać na przyłączenie do sieci...
Wniosek złożyliśmy 11 lipca 2005r. Nie wiem czy w przyspieszeniu sprawy nie pomogły nasze telefony jak i popędzanie przez naszego kierownika.

Olkalybowa
09-12-2005, 10:07
Święta na "gazie" jak to niewiele do szczęsci brakuje. tylko nie wsiadajcie do samochodu :wink:

Gratulacje i pozdrawiam
Nawet nie przypuszczałam,że takie rzeczy potrafią cieszyć. A jaka byłam wczoraj szcześliwa, kupiłam karnisz i firanki do kuchni :roll: .

pasco
09-12-2005, 10:57
Nawet nie przypuszczałam,że takie rzeczy potrafią cieszyć. A jaka byłam wczoraj szcześliwa, kupiłam karnisz i firanki do kuchni :roll: .

To naprawdę powód do szczęścia. Wreszcie urządzasz swoje nowe cztery kąty 8) . U mnie to potrwa jeszcze ze 2 latka :-?

marjucha
09-12-2005, 11:01
Witam!
Dopiero od niedawna śledzę Forum i na razie nie dzielę się z Wami swoimi rozterkami, ale po przeczytaniu Twojego dziennika postanowiłem wyrazić swój podziw :P .
Mam nadzieję, że mi też starczy determinacji, chociaż już wiem , że będzie cieżko.
Pozdrawiam. :D
Ten dziennik jest naprawdę świetny i napawa optymizmem.

Olkalybowa
09-12-2005, 11:46
Witam!
Dopiero od niedawna śledzę Forum i na razie nie dzielę się z Wami swoimi rozterkami, ale po przeczytaniu Twojego dziennika postanowiłem wyrazić swój podziw :P .
Mam nadzieję, że mi też starczy determinacji, chociaż już wiem , że będzie cieżko.
Pozdrawiam. :D
Ten dziennik jest naprawdę świetny i napawa optymizmem.
Wielkie dzięki za dobre słowo :D. Bardzo dobre w zachowaniu optymizmu jest trafienie na dobrych i rzetelnych wykonawców. Bo fachowcy którzy nie mają pojęcia o swojej robocie wysysają z inwestorów ostatnie soki :evil: .

marjucha
09-12-2005, 12:05
Witam!
Dopiero od niedawna śledzę Forum i na razie nie dzielę się z Wami swoimi rozterkami, ale po przeczytaniu Twojego dziennika postanowiłem wyrazić swój podziw :P .
Mam nadzieję, że mi też starczy determinacji, chociaż już wiem , że będzie cieżko.
Pozdrawiam. :D
Ten dziennik jest naprawdę świetny i napawa optymizmem.
Wielkie dzięki za dobre słowo :D. Bardzo dobre w zachowaniu optymizmu jest trafienie na dobrych i rzetelnych wykonawców. Bo fachowcy którzy nie mają pojęcia o swojej robocie wysysają z inwestorów ostatnie soki :evil: .

Jest mały problem, bo ja chcę wzorem Kodi'ego z Gdyni większość prac zrobić sam.
Do wyboru mam albo powoli budować i na etapie wykończeniowym kredyt(jeśli nie zmieni się moja sytuacja zawodowa), bądź też nie decyduję się na ten wysiłek i kupuję mieszkanie na kredyt.
Ja oczywiście wolę budowę, ale muszę jeszcze przekonać moją drugą połowę.

Olkalybowa
09-12-2005, 16:13
Ja oczywiście wolę budowę, ale muszę jeszcze przekonać moją drugą połowę.
Trzymam kciuki, aby Ci się udało. Nie ma to jak własny domek :D .

alfreda
09-12-2005, 21:32
OGROMNE GRATULACJE.....WSZYSTKIEGO!!!
SAMOZAPARCIA, PRACOWITOŚCI POSTĘPÓW I EFEKTÓW!!!
Bardzo srasznie mi się podoba ta Twoje kucheneczka :D :D Jestem Twoją wierną fanką ( a raczej Twojego z mężem budowania! i dziennika tego :lol: ) Niezmiennie podoba mi się wasz domek!! :D Jak również postępy i uzykane rezultaty!!!
Fajnie że już jesteś :wink:

Petroniusz
11-12-2005, 16:04
Przyszła zima, idą Święta, idzie Nowy Rok........
Więc ja teraz powiem coś (że tak powiem ) ze świątecznej beczki.

http://petroniuszcezar.w.interia.pl/foto/mik11.gif

Wszystkim budującym ...i tym szczęśliwcom którzy już zbudowali :D :D :D :D :D a szczególnie Tobie Olka i Twojej rodzinie
przesyłam życzenia
Niech te święta Bożego Narodzenia
przyniosą Wam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
Niech ogarnie Was ciepło wigilijnej świecy,
a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach,
Niech samotność odejdzie w niepamięć,
Niech zima otula Was białym puchem,
jak ciepły koc przy kominku,
Niech bieluteńkie gwiazdeczki
skrzypią wesoło pod Waszymi butami
na wieczornym spacerze.
Niech dobry Bóg namaluje
szczęście na Waszych twarzach,
Niech miłość dotyka Was delikatnie,
lecz bez ustanku,
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się...

Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
13-12-2005, 10:30
Olka jak to mówią wprawa i trening czyni mistrza :wink: Przy następnym fugowaniu nie będziesz miała problemu z wymierzaniem odpowiedniej ilości fugi 8) najważniejszy jest efekt końcowy a ten jest super 8) tym bardziej że własnoręcznie osiagniety 8)

Pozdrówka 8)
Ps chyba nie pisałam, ze kuchenka jest świetna :roll:
no pisze :wink:
jest świetna 8)

Olkalybowa
13-12-2005, 10:53
Olka jak to mówią wprawa i trening czyni mistrza :wink: Przy następnym fugowaniu nie będziesz miała problemu z wymierzaniem odpowiedniej ilości fugi 8) najważniejszy jest efekt końcowy a ten jest super 8) tym bardziej że własnoręcznie osiagniety 8)

Pozdrówka 8)
Ps chyba nie pisałam, ze kuchenka jest świetna :roll:
no pisze :wink:
jest świetna 8)
Dzięki za słowa uznania :D . Przygoda z fugowaniem dopiero się zaczęła, czekają mnie jeszcze łazienki. Nabiorę wprawy i będę sobie dorabiać po godzinach pracy.

Żona budowniczego
13-12-2005, 20:24
Jak patrzę na wasz domek, to przypomina mi się moje dzieciństwo - też mieliśmy betony w różnych miejscach i kapcie na zmianę przy wchodzeniu na górę! Rzeczywiście - bałaganu trochę z tym jest, ale najważniejsze, że jesteście na swoim. :D

Joanna i Janusz
13-12-2005, 21:19
Ola! Fugi są śliczne!!

marjucha
14-12-2005, 06:48
No, no, no!
Pełne uznanie dla tak pięknych fug :) i oczywiście dla osoby, która z takim poświęceniem ( nie zważając na ból kolan) te piękne fugi zrobiła :D
Coraz piękniej macie w domku. Podłoga z paneli też niczego sobie, a do tego to przejście do gabinetu :) Hmmm.
Męża to masz zdolnego.
No to troche posłodziłem :P
Pozdrawiam

Żona budowniczego
17-12-2005, 13:00
A propos czego to człowiek samochodem nie przewiezie. :wink:

Nasza sześcioletnia corsa przeżyła już remont mieszania, a teraz budowę. Największym wyzwaniem dla niej było zawsze wożenie glazury i terakoty. Ostatnio zapakowaliśmy w nią ok. 400 kg kafelek (wszystkie zakupione do naszej kotłowni - 6 paczek podłogowych oraz 12 paczek ściennych). Przewiozła :o , dobra dziewczynka... :lol: Tłumik trochę grzechotał, ale udało się.

zaba_gonia
17-12-2005, 15:51
Olu, bardzo ładny tan płotek. Ja tez chciałabym drewniany, generalnie lubię drewno.
Dzielna i pracowita z Ciebie dziewczyna!

pozdrawiam

Olkalybowa
17-12-2005, 16:04
Ola! Fugi są śliczne!!
:D :oops: :D :oops: dzięki.

Olkalybowa
17-12-2005, 16:07
No, no, no!
Pełne uznanie dla tak pięknych fug :) i oczywiście dla osoby, która z takim poświęceniem ( nie zważając na ból kolan) te piękne fugi zrobiła :D
Coraz piękniej macie w domku. Podłoga z paneli też niczego sobie, a do tego to przejście do gabinetu :) Hmmm.
Męża to masz zdolnego.
No to troche posłodziłem :P
Pozdrawiam
Ty to musisz być słodziutki.Spotkajmy się :wink: .

Olkalybowa
17-12-2005, 16:10
A propos czego to człowiek samochodem nie przewiezie. :wink:

Nasza sześcioletnia corsa przeżyła już remont mieszania, a teraz budowę.
Autka nasze dzielne są, zupełnie jak ich właścicielki.

Olkalybowa
17-12-2005, 16:13
Olu, bardzo ładny tan płotek. Ja tez chciałabym drewniany, generalnie lubię drewno.



Ludzie gadają, że z drewnianym płotem więcej roboty, że mniej trwały, ale mnie to nie przeszkadza. Na razie :-? .

inż. Mamoń
17-12-2005, 21:00
Podoba mi się Wasz płot. Naprawdę jest świetny. Jak widać wcale nie musi być klinkier ...

marjucha
18-12-2005, 06:11
Fajne te Wasze ogrodzenie.
Jak widać nie klinkier zdobi płot :D
Podziwiam za zacięcie, bo znam parę osób, które ze względu na porę roku już dawno włożyły ręce w kieszeń i nic nie robią, a tak naprawdę mieliby co robić. Tym większe moje uznanie :) .
Skoro tak bardzo zmarzłaś to ciepło pozdrawiam. :wink:

andrzejka
18-12-2005, 08:46
Olka płot jest ok :P
I bardzo ładnie się prezentuje 8)
A salony już u was na święta przygotowane :P No no to ci dopiero 8)
Nareszcie masz już porządną podłoge a nie twoje ulubione betony 8) :wink: :wink:
A nie gubisz sie z tymi kapciami :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:


Naprawdę podziwiam za zacięcie i siły do walki z trudami mieskzania i jednoczesnego wykańczania 8) 8)

Pozdrówka 8)

andrzejka
22-12-2005, 16:41
http://www.kartki.bej.pl/kartki/grzegorz_nowak/wesolych_swiat_duza.jpg
wesołych świąt :P

Żelka
22-12-2005, 18:18
http://www.unicef.pl/sklep/_produkty/41101_9.jpg
Wesolych Swiat, wszystkiego dobrego...

Olkalybowa
22-12-2005, 18:55
Wielkie dzięki za życzenia :P .

Sonika
22-12-2005, 19:02
Olu,
samych szczęśliwych chwil w nowym domku i wesołych Świąt

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1453_348.ts1135272905218.jpg

Sonika

Joanna i Janusz
22-12-2005, 22:11
Śliczny płotek! Gdzie kupiliście bramę? Bardzo ładnie się prezentuje!

monka
23-12-2005, 07:24
Olu życzę ci żeby pierwsze święta w nowym domku były wyjątkowe :D Wesołych Świąt!!!

http://www.ekartka.net/kartki/swieta/bn/b_swieta_1.jpg

czupurek
23-12-2005, 08:08
życzę Tobie i Twojej Rodzinie

Wesołych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
Bogatego Mikołaja,
Wytrawałości w dążeniu do celu,
oraz Szczęśliwego Nowego Roku




ps. dziękuję za życzenia :P

katarek
23-12-2005, 08:19
http://img379.imageshack.us/img379/5062/bswieta93ux.jpg

Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt! :)

inż. Mamoń
23-12-2005, 08:20
Olka
Tobie Pawłowi i reszcie rodziny życzymy


Zdrowych i spokojnych Świąt
Pomyślnego Nowego Roku
no i przyjemnego mieszkania w nowym domu !!!


życzy inżynierostwo

Aga J.G
23-12-2005, 21:31
W te piękne Święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia, iskierek radości
i dużo miłości.

marjucha
24-12-2005, 08:31
Życzę Wam, aby te święta dostarczyły Wam wiele radości a nowe gniazdko rodzinne niech tę radość potęguje.
Nowy Rok niech przyniesie nowe siły, a reszta sama się ułoży.
Wesołych i pogodnych Świąt!

monka
27-12-2005, 11:46
Olka ale masz ślicznego stróża i jaki mądry z niego maluszek :D niech zdrowo rośnie :D

Olkalybowa
27-12-2005, 17:33
Olka ale masz ślicznego stróża i jaki mądry z niego maluszek :D niech zdrowo rośnie :D
:D , urośnie ogromny bo dużżżżżoooo śpi.

alfreda
27-12-2005, 18:05
Olka psina CUDOBożesz jak ja Ci zazdroszczę tego psiaka!!! My też będziemy mieli Owczarka Niemieckiego!! Po wielu rozmowach, sugestiach , doszliśmy razem ( jakiś cud chyba!!) że charakterek ma tak poukładane w łepetynce że żadne zwichnięcia charakteru właścicieli nie jest w stanie zepsuć psa tej ray!!- A potencjał to my mamy, nie będę oszukiwać!!- Wabić się będzie KAZAN!! Jest to imię poprzedniego psa męża! Propozycje były różne np. Iwan, Borys, ale też Kotlet, Sznycel, no i Burek oczywiście :D :D No ale z takim imieniem to kompleksy murowane, no i psinie mogło by być przykro... :wink: :wink:
Mam nadzieję że najdalej w Maju będziemy również właścicielami takiego CUDA!!!!
Pisz o Jego poczynaniach , jak również zdjątka, proszę ......

Aga J.G
27-12-2005, 21:17
Olciu piekny piesek :)
Bardzo się cieszę, życzę Wam wielu wspaniałych chwil z czworonożnym przyjacielem :)
I dużo dużo zdrówka dla psiaka :)

marjucha
28-12-2005, 05:54
Witam Olka.
Psiak cudowny. Zawsze marzyłem o owczarku niemieckim i jeśli tylko będę mógł to też sobie takiego kiedyś sprezentuję :) .
Jeśli chodzi o spanie to teraz wszystko jasne. Już wiem skąd się wzięły moje gabaryty(też lubię pospać) :D
Oczywiście popieram propozycję Alfredy, dotyczącą "psiego dziennika dorastania"
Daj innym też się pocieszyć :P
Serdecznie pozdrawiam

Sonika
28-12-2005, 07:20
Olu,
jestem pełna podziwu dla Twoich zdolności :D . Fugowanie idzie Ci SUPER!!!

A psinka jest prześliczna. Czekam na dalszą porcję zdjęć.

Jagna
28-12-2005, 14:34
No cóż, ja też należę do tych, że sobie tu ogląm płytki, podłogi, działeczkę podziwiam...a tu mi walą bez ostrzeżenia przed oczy taką tłuściutką, śpiącą kluchę i człowiek o całym świecie zapomina!
Cudny jest Twój stróż, który pewnie jeszcze jak biega to sie przewraca czasem, co?
Domek też robi się piękny. Cieszę się, że tak Wam się dobrze wszystko układa w przenośni i dosłownie :D

Poznanianka
28-12-2005, 14:45
Śliczny płotek! Gdzie kupiliście bramę? Bardzo ładnie się prezentuje!


Dołączam się do powyższego pytania - gdzie kupowaliście bramę i furtkę ?

Olkalybowa
28-12-2005, 14:50
Propozycje były różne np. Iwan, Borys, ale też Kotlet, Sznycel, no i Burek oczywiście :D :D No ale z takim imieniem to kompleksy murowane, no i psinie mogło by być przykro... :wink: :wink:

Paweł długo trzymał mnie w przekonaniu że nasz pies będzie się wabił Łatek.

Olkalybowa
28-12-2005, 14:56
Śliczny płotek! Gdzie kupiliście bramę? Bardzo ładnie się prezentuje!


Dołączam się do powyższego pytania - gdzie kupowaliście bramę i furtkę ?
Poznań, ul.Ostatnia.
http://www.siatki.com.pl/

zielonooka
28-12-2005, 14:57
Rozczuliło mnie zamiatanie fundamentu :D :D :D

A i widze ze mamy podobny stosunek do wznoszenia scian na budowie, tez myslalam ze za chwile wszystko sie rozsypie i poprzewraca :D
pozdrawiam :wink: :D
!!!!

Olkalybowa
28-12-2005, 15:03
Olciu piekny piesek :)
Bardzo się cieszę, życzę Wam wielu wspaniałych chwil z czworonożnym przyjacielem :)
I dużo dużo zdrówka dla psiaka :)
Bardzo dziękujemy :D :D :D .

Olkalybowa
28-12-2005, 15:10
Jeśli chodzi o spanie to teraz wszystko jasne. Już wiem skąd się wzięły moje gabaryty(też lubię pospać) :D

Marzę o przespanej nocy, ciekawe czy moje gabaryty ulegną zmniejszeniu :P .

Olkalybowa
28-12-2005, 15:15
Olu,
jestem pełna podziwu dla Twoich zdolności :D . Fugowanie idzie Ci SUPER!!!
:oops: :D dzięki.


Czekam na dalszą porcję zdjęć.
Mówisz i masz. Świeże zdjęcia w dzienniku.

Olkalybowa
28-12-2005, 15:24
Cudny jest Twój stróż, który pewnie jeszcze jak biega to sie przewraca czasem, co?

:lol: :lol: :lol: :lol: nie może wyhamować na zakrętach.

Joanna i Janusz
28-12-2005, 16:23
Prześliczny jest Wasz piesek!

marjucha
29-12-2005, 05:59
Normalnie serce rośnie, gdy czyta się Twój dziennik.
Męża to rzeczywiście masz zdolnego i do tego pracowitego :), ale co by tu nie mówić(pisać
:D ) to piesek i tak Go przebija :P .
Jest po prostu cudowny i oby taki został.
Pozdrawiam

zaba_gonia
29-12-2005, 08:20
Olu, ale słodka ta Wasza psinka!!!
Kiedys też wstawałam w nocy do kotka, nakarmiłam palcem ( serkiem znaczy sie na palcu..... :wink: ) i spał z nami pod kołderką.
Domu to Wam raczej nie popilnuje... :lol:

ewusia
29-12-2005, 09:02
Ola, owczarki są najmądrzejszą rasą :D takie jest moje przekonanie i doświadczenie.... a do spania daj mu kawałek futerka, wtuli się i uspokoi na pewno. Cudności chłopaczek, niech Wam rośnie na pociechę :)

Aga J.G
29-12-2005, 12:43
Olciu sliczniutki ten Wasz piesio i napewno wszystkiego się nauczy :)
Nasz też najbardziej piszczał jak go w kuchni zamykaliśmy jak tylko zlikwidowaliśmy zagrodę pies ucichł :)

Gerion
29-12-2005, 13:36
Ożesz mać z tym psem! Prawie jak z dzieckiem ;-)
No ale pies rośnie szybciej niż dziecko i jest tańszy w utrzymaniu ;-)

A na poważnie, płotek moim zdaniem pasuje do wyglądu domu. Jak już se pomalujecie chatę, to na pewno zrobi się ładna, sielska kompozycja. Ja bym tam się nie frustrował, że miał być klinkier...

Też pościnałem wiele wydatków na pierdoły, które parę miesięcy wcześniej wydawały się must have. A i tak budżet przekroczony o 15% na etapie stanu surowego otwartego.

trzymam kcuiki i pozdrawiam
Gerion

kze
29-12-2005, 15:34
Wreszcie zdecydowałem się na przeczytanie Twojego dziennika budowy. Po prostu dziś miałem ciut czasu i udało sie. Jest na prawdę super! 8) ten styl (czyzbys była polonistka? 8)) i zdjęcia np. jak płacze krokwia.. sa super. Będę kibicował dalej Twoje budowie.
Życzę mało kłopotów z pieskiem w nowym roku i wby wykończeniówka nie wykończyła Was. 8)

inż. Mamoń
29-12-2005, 21:32
Popatrzcie jakiego mam zdolnego męża.


No jasne
A jak kąpiele w tej wannie - domyślam się, że zupełny odlot
Pies też fajny

Pozdrowionka

Olkalybowa
30-12-2005, 06:06
A jak kąpiele w tej wannie - domyślam się, że zupełny odlot

Szczerze mówiąc nie wiem :oops: . Muszę chyba iść do psychologa, myśl o zapełniajacym się szambie nie daje mi się w takiej kąpieli zrelaksować :oops: .

Olkalybowa
30-12-2005, 06:37
Prześliczny jest Wasz piesek!
Dzięki :D .

Jest po prostu cudowny i oby taki został.

Jego szczęście,że jest cudowny bo tylko to ratuje go przed moim gniewem jak coś przeskrobie.

Kiedys też wstawałam w nocy do kotka, nakarmiłam palcem ( serkiem znaczy sie na palcu..... )
Na początku sztywno trzymałam się reguły ,że jak nie zje od razu zabieram miskę i następne karmienie później. Starczyło mi tej determinacji na dwa dni. Potem karmiłam go serkiem z paluszka, przygotowywałam ryż z mięskiem, marchewką. Niestety nie chciał jeść. Nie wiedziłam co robić. Dawałam mu mięso, które jadł u hodowcy. Myślę sobie czego tu jeszcz spróbować. Udało się, przepada za piersiami z kurczaka z makaronem :D .

Cudności chłopaczek, niech Wam rośnie na pociechę
Hmm... czterdziestokilowa pociecha :D .

Nasz też najbardziej piszczał jak go w kuchni zamykaliśmy jak tylko zlikwidowaliśmy zagrodę pies ucichł

Bezan również jest już grzeczny,ach te psiury zawsze postawią na swoim.

A na poważnie, płotek moim zdaniem pasuje do wyglądu domu. Jak już se pomalujecie chatę, to na pewno zrobi się ładna, sielska kompozycja
Aby płot zgrywał się z domem planuję jeszcze podbitkęi balustrady na balkony w tym samym kolorze.

Jest na prawdę super! ten styl (czyzbys była polonistka? ) i zdjęcia np. jak płacze krokwia.. sa super.
:oops: :oops: włefiara ze mnie jakich mało 8) . Dzięki.

Aga J.G
31-12-2005, 12:56
Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Roku 2006
http://www.pikselstock.pl/obrazki/bank/s/sylwester%200568d.jpg

marjucha
03-01-2006, 06:37
Bardzo łądne drzwi, tylko co na to pies, który teraz nie może już wszędzie wejść? :)

alfreda
03-01-2006, 07:15
Piesek idrzwi CODO!!!! Z tym że piesek ładniejszy!!! :D :D :D

andrzejka
03-01-2006, 16:19
Olka mąż zdolniacha 8)
Podziwiam 8)
A drzwi pieknie sie prezentują, fajne takie przytulne są 8) :wink: 8)
Pozdrówka 8)

Olkalybowa
03-01-2006, 17:08
Dziękujemy za miłe słowa-drzwi, pies, mąż.
Bezan jakoś radzi sobie z nowymi zagrodami, jak tylko się je otworzy nie omieszka wcisnąć tam swojego nosa a potem reszty rozbrykanego ciała.

Funia
03-01-2006, 19:21
No Olciu z tym szambem i wielką wanną to Cię rozumiem. :D
Choć u nas we wsi regułą jest wylewanie na trawnik a nie do beczkowozu za 130 zł. Może powinnam jak w tym przysłowiu "jeli wejdziesz między wrony...." :wink:

zielonooka
04-01-2006, 14:18
jak zwykle w pracy nie widze fotek... :evil:
ale jak wroce do domu to odpalam i tez chce zobaczyc i drzwi i zdolnego męża i PSA :roll:

andrzejka
06-01-2006, 08:25
Olka mordzia słodziutka 8) on chyba nie może psocić :roll: :-? :wink:
A skrzynka na listy fajna jest 8) Tez nie lubię falbaneczek i masy ozdóbek 8)
Pozdrówka 8)

Olkalybowa
06-01-2006, 12:42
Olka mordzia słodziutka 8) on chyba nie może psocić :roll: :-? :wink:
A skrzynka na listy fajna jest 8) Tez nie lubię falbaneczek i masy ozdóbek 8)
Pozdrówka 8)
Chyba byłam zbyt surowa, Bezan jeszcze nic nie zniszczył :) . Jego psoty to chwytanie za nogawki i podgryzanie ruszających się palców. Nieruchome wcale go nie interesują.

W skrzynce jest miejsce na adres, musze druknąć i na płot ze skrzynką marsz :D .

Pzdrawiam.

andrzejka
06-01-2006, 16:32
I koniecznie zdjęcie skrzynki na płocie prosimy 8) 8) 8) 8) 8) 8) :wink: 8)
To przeciez są tylko niewinne harce a nie psoty 8)

kze
10-01-2006, 10:37
Gratuluję skrzynki na listy. To bardzo ważne miejsce w którym ... codziennie znajduje się tony reklam.. :lol:
A drzwi rzeczywiscie widze że fachowo załozone. Oby tak dalej.. 8)

zielonooka
10-01-2006, 17:56
niedlugo skrzynki beda niepotrzebne- wszystko mailami i smsami bedziemy zlałatwiać...

ps. pieska też daj wiecej ... jest boski :roll:

Gryfpc
11-01-2006, 22:16
No, wreszcie udało mi się!!! Już dawno czytałem Twój Dziennik, ale jakoś tak wychodziło zawsze, że nie mogłem się tu dostać!
Gratulacje, bo macie już SWÓJ WŁASNY DOM!!!
Gratuluję również:
a) zdolnego męża - w dodatku pracusia i fachowca!
b) SUPEROWEGO Psiurka - Urwipołcia :D
c) ciekawych drzwi ;)
d) skrzynki na listy - znak, że Dom już jest zamieszkały, a o to przecież chodzi w tym całym budowaniu, no nie?!
Poza tym najbardziej podobał mi się motyw z "gładzeniem ścian", podziwiam.
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy...
:D :) :lol: 8) :P :wink:

Olkalybowa
11-01-2006, 22:31
Gratuluję również:
a) zdolnego męża - w dodatku pracusia i fachowca!
b) SUPEROWEGO Psiurka - Urwipołcia :D
c) ciekawych drzwi ;)
d) skrzynki na listy - znak, że Dom już jest zamieszkały, a o to przecież chodzi w tym całym budowaniu, no nie?
Niewątpliwie jest to mój sukces. W końcu sama wybierałam :wink: .

kze
12-01-2006, 16:40
ja dzis byłem w banku w sprawie drugiej transzy. Powiedzieli mi, ze jak złoże to w ciągu 3 dni rzeczoznawca ma obejrzeć co zrobiłem i kasa z drugiej transzy ma być na koncie... Ja mam w PKO BP. A TY>

Olkalybowa
12-01-2006, 16:49
ja dzis byłem w banku w sprawie drugiej transzy. Powiedzieli mi, ze jak złoże to w ciągu 3 dni rzeczoznawca ma obejrzeć co zrobiłem i kasa z drugiej transzy ma być na koncie... Ja mam w PKO BP. A TY>
Ja mam w MultiBanku. Nic, trzeba się zebrać i zadzwonić.

Adriano Komputero
12-01-2006, 17:19
Olkalybowa , gratuluję samozaparcia i efektów!
Jak miło się czyta Twój dziennik i ogląda Twoją budowę......jak miło patrzeć gdy marzenia się spełniają ... :D

Powodzenia !

POZDRAWIAM

Trini
12-01-2006, 18:22
Olkalybowa, świetny dziennik - budujecie się naprawdę bardzo szybko :)
Powiedz - jeśli to nie tajemnica, ile wydaliście na stan surowy otwarty?
Bo juz o kosmetykę nie pytam, tzn panele drzwi wewnętrzne i inne cuda...
Pieknie się robi :)
Bezan jest po prostu bossski :lol: :D
No i co planujesz na ogrodzie, masz kawał fajnego pola na zagospodarowanie :)
p.s. masz już chyba net w domu? :)

Olkalybowa
13-01-2006, 15:23
Olkalybowa , gratuluję samozaparcia i efektów!
Jak miło się czyta Twój dziennik i ogląda Twoją budowę......jak miło patrzeć gdy marzenia się spełniają ... :D

Powodzenia !

POZDRAWIAM
Dzięki :D .

Olkalybowa
13-01-2006, 15:30
Powiedz - jeśli to nie tajemnica, ile wydaliście na stan surowy otwarty?

No i co planujesz na ogrodzie, masz kawał fajnego pola na zagospodarowanie :)
p.s. masz już chyba net w domu? :)
Za stan surowy daliśmy około 55tys.
Co do ogrodu to jesienią przesadziliśmy sosenki spod płotu na środek działki. Nie wiem czy się przyjmą. Żywopłot chcemy z jakiś iglaków. Posadzenie ich na całej długości działki odpada ze względów ekonomicznych jak i estetycznych, kiszka by się zrobiła. Z przodu domu od ogrodzenia do domu mamy 10m. Tam będzie jakaś kostka, w narożnikach jakieś okazałe choinki.
Neta mamy przez Edge. Wolny jest, ale idzie przeżyć.

Trini
13-01-2006, 16:00
Za stan surowy daliśmy około 55tys.
Miód na moje serce kobieto lejesz... Zaiste :):):)

Co do ogrodu to jesienią przesadziliśmy sosenki spod płotu na środek działki. Nie wiem czy się przyjmą.
Trzymam kciuki - warto jeszcze by podlać jakimś ukorzeniaczem i odżywką do iglaków :)

Żywopłot chcemy z jakiś iglaków.
Może tuje... Albo cyprysy... Tu mają duży wybór, niemalże cuda, tylko malutkie są jak sie kupuje - http://iglaki.republika.pl/oferta.html
Ja z iglaków nic nie będę sadzic, a jeszcze bedę wycinać - mam działkę w głuchym lesie ;)

Posadzenie ich na całej długości działki odpada ze względów ekonomicznych jak i estetycznych, kiszka by się zrobiła.
No faktycznie - nie będzie gdzie sie ganiać jakby co - a i jakiegoś grilla na milion osób ciężko zrobić :lol:

Z przodu domu od ogrodzenia do domu mamy 10m.
ech... u mnie będzie tylko cztery, ja całą działke mam kiszkę - 16 m x 48 m, i wszystko zarosniete... Dzieciaki mi sie pogubią ;)

Tam będzie jakaś kostka, w narożnikach jakieś okazałe choinki.
Tylko trzeba pamietać, że choinki sie rozrastają... Mój tatulek posadził jednego świerka srebrzystego jakieś 15 lat temu, maleństwo było. Raz mu czubek ukradli - taki dwumetrowy.
Był prawie łysy... Teraz ma 7 metrów wysokości i 4 metry średnicy :P

Neta mamy przez Edge. Wolny jest, ale idzie przeżyć.
Ale jest! :D
Grunt to nie być odcietym od świata :P
Pozdrawiam :)

T.

Jagna
17-01-2006, 22:35
Olka, Bezan jest odjazdowy. Uwielbiam te szczenięce spojrzenia...
Bardzo ładne drzwi. To fajnie, że potwierdzasz, że jak sie je ma to robi się przytulniej. U nas była warta na Sylwestra, o której pisałaś, że u Ciebie nie było.
Pięknie się robi u Ciebie.
Czy wyrażenie "teraz mi się nie chce kazać" mogę sobie zapożyczyć? :lol:

Olkalybowa
18-01-2006, 05:59
Olka, Bezan jest odjazdowy. Uwielbiam te szczenięce spojrzenia...
Bardzo ładne drzwi. To fajnie, że potwierdzasz, że jak się je ma to robi się przytulniej. U nas była warta na Sylwestra, o której pisałaś, że u Ciebie nie było.
Pięknie się robi u Ciebie.
Czy wyrażenie "teraz mi się nie chce kazać" mogę sobie zapożyczyć? :lol:
Bezan jest najbardziej odjazdowy jak się śliska na panelach, nogi ma takie odjazdowe. Rozjeżdżają mu się we wszystkie strony. Martwię się, bo to dla niego nie najlepsze :( .
Co do wart, jak jeszcze nie było drzwi a rodzice przyjeżdżali, mama zawsze rozglądała się, kto gdzie jest i kazała się nie ruszać, bo idzie siku.
Wyrażeniem teraz mi się nie chce kazać chętnie się z Tobą podzielę.

marjucha
18-01-2006, 06:35
Aż miło popatrzeć, jak praca wre.
Mąż pracuje, a Ty sobie na spacery chodzisz, tak? :D
Ja też bym tak zrobił. :) Poza tym widać, że naprawdę lubisz fotografować. Ja też uwielbiam zdjęcia kryształków lodu osadzonych na gałęziach.
Oczywiście dalej twierdzę, że masz zdolnego i pracowitego męża.
Bezan jest świetny i też bardzo bym chciał takiego, ale jeszcze nie teraz.
A jak sprawy z bankiem? Dali drugą transzę kredytu?
Pozdrawiam.

Olkalybowa
18-01-2006, 11:34
A jak sprawy z bankiem? Dali drugą transzę kredytu?
Pozdrawiam.
Jeszcze się za to nie zabraliśmy :oops: . Materiały na łazienkę mamy więc nic nas nie pcha do walki o kasę. Jak skończymy łazienkę to już będzie ciśnienie.

zaba_gonia
18-01-2006, 15:30
teraz mi się nie chce kazać
:lol: :lol: :lol:
Dobre! Też zapożyczam. :D

andrzejka
19-01-2006, 17:59
Olka jak u ciebie robi się ciepło i przytulni w miatrę ubywania betonów :wink:
Fajnie 8)
Tez uwielbiam świat w bieli szczególnie gdy drzewa sa oszronione 8)
A takie spacery to sa niezastąpione dla zdrówka 8)
Pozdrówka

Adriano Komputero
21-01-2006, 23:08
Siedząc na kanapie przymierzam się do zagospodarowania okien. Nie mam pomysłu.
A o jakich oknach myślisz ? tych w salonie ? Może coś fantazyjnie zarzuconego, podpiętego ? Chcesz mieć zakryte okna, czy delikatnie odsłonięte ?
Ja jeszcze nie zaczęłam budować, a już myślę jakie firanki, zasłonki ... :roll: :wink:
Olu, a możesz powiedzieć jaka jest Twoja wysokość pomieszczeń na parterze i jaką masz wysokość okna tarasowego oraz jaka jest odległość górnej jego krawędzi od sufitu ?

Piesek jest cuny ! Musisz mu zawiązać jakąś czerwoną kokardkę, co by go nikt nie zauroczył. Niech rośnie i pilnuje Waszego coraz ładniejszego domku :D

Pozdrawiam

Olkalybowa
21-01-2006, 23:16
Olu, a możesz powiedzieć jaka jest Twoja wysokość pomieszczeń na parterze i jaką masz wysokość okna tarasowego oraz jaka jest odległość górnej jego krawędzi od sufitu ?


Wysokość pomieszczeń na parterze 265; okno 225;od krawedzi sufitu 40.

Olkalybowa
21-01-2006, 23:19
Co do wystroju okien pomysły zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ostatnio szalałam za zasłonami panelowymi, ale cena mnie zabiła. Pożyjemy, zobaczymy.

Adriano Komputero
21-01-2006, 23:33
Dzięki Olu ! :D
A co to są zasłony panelowe ? o czymś takim nie słyszałam 8)

Olkalybowa
22-01-2006, 07:14
Na forum nie znalazłam więc sama założyłam watek.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62571
Jak wpiszesz w Googlach to wyświetli się parę stron z producentami i zdjęciami takich zasłon.

Adriano Komputero
22-01-2006, 09:17
Zasłony panelowe, to bardzo ciekawe rozwiązanie, nietuzinkowe :D Widziałam już coś takiego, ale nie znałam tej nazwy. Świetnie będą się prezentować w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Nie są jeszcze u nas popularne więc faktycznie możesz mieć Olu problem ze znalezieniem właściwej dla siebie. Dobrym pomysłem jest właśnie próba wykonania zasłon samodzielnie. Z opisu Mohag nie będzie to chyba zbyt trudne :roll:
No i z pewnością bardziej atrakcyjne cenowo :wink:

inż. Mamoń
01-02-2006, 20:27
Cześć Olka
Jak te meble z IKEI mają na ekranie wiernie oddany kolor to obawiam się, że do Twojej niebieskiej łazienki mogą nie pasować. Już nie chodzi tylko o to, że to brąz, ale że on taki jakiś bardzo ciepły jest :-?

01-02-2006, 20:45
A może w tej Twojej łazieneczce ładnie prezentowałyby się białe mebelki?

Olkalybowa
02-02-2006, 08:10
Dziękuję za odzew :) . Też się obawiam, że mogą nie pasować :cry: . Może płytki zmienię :-? :wink: .
Białe mebelki na pewno by pasowały, ale mnie się nie podobają . Choć jako całość będą wyglądać dobrze, pomyślę jeszcze nad tym.

Pozdrawiam serdecznie.

marjucha
02-02-2006, 08:36
Ostanio w IKEI też zwróciłem uwagę na umywalkę, którą umieściłaś w dzienniku. Podobała mi się bo jest taaaaaka duża i nie miałbym problemu z rozchlapywaniem wody na boki :D .
Jeśli chodzi o meble to oczywiście odradzałbym taki wybór,ale jak czytam to Ty też doszłaś za namową Forumowiczów do tego wniosku.
Ciepło pozdrawiam. :wink:

Puzon
05-02-2006, 09:52
Zdolniacha ten twoj maz! Tylko leniuch troche- ile on bedzie jeszcze ta lazienke na pieterku konczyl? Czekam na zdjecia z niecierpiloscia a tu przez niego zadne nowe sie nie pojawiaja!!
Żółta kartka dla męża!!

Olkalybowa
05-02-2006, 10:49
Żółta kartka dla męża!!
Żółtych kartek nie przyjmujemy zaocznie- wyłącznie na swoim boisku. Zapraszamy :D .

Sonika
07-02-2006, 17:42
Serwus Ola :D ,
bardzo jestem ciekawa na jaki kolor mebli do łazienki się zdecydujesz?
Też mam podobny problem, może buk będzie ładnie wyglądać, jak myślisz?

Piesio jest tak cudny, że napatrzeć się nie mogę :D . Oglądając wszystkie pieski na Forum utwierdzam się w przekonaniu, że MUSZĘ sobie kupić piesia Tylko, że nie wiem jakiego, bo wszystkie sa takie ładne i kochane.

Olkalybowa
07-02-2006, 21:23
Witaj Sonika :D .
Nad mebelkami nadal intensywnie myślę. Przeszukuję internet ,znajduję różne rzeczy. Mało jest aranżacji niebieskich łązienek.
Znajduję takie
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/5038_2010_31.jpg,
ale jakoś mi nie leży.
Może zdecyduję się na drewniane stelaże, ale fronty będą białe. Takie jak tuhttp://www.kolo.com.pl/rysunki/ceramika/aplauz/89021/89021.jpg
Obudowę wanny mam białą, sedes biały, spłuczkę białą :roll: .
Teraz to muszę już isć spać, ale jutro coś jeszcze wyszperam i pogadamy o pieskach :D .

Olkalybowa
08-02-2006, 14:10
Dziś znalazłam:

http://www.roca.pl/images/main/main001.jpg
http://www.cersanit.com.pl/cms_foto/95/catania_pod_roma.jpg

Jak masz jakieś zdjęcia to wrzucaj.

Co do piesków. Uważam,że warto poczytać o poszczególnych rasach. Ich upodobaniach, temperamencie. Nie ma nic gorszego niż sflustrowany właściciel i nieszczęśliwy pies. Powodzenia w wyborze pieska :) .
Pozdrawiam serdecznie.

Sonika
09-02-2006, 05:36
Ładne te mebelki Olu i myślę ze pasują do niebieskiego koloru.

U nas mają być drewniane półeczki we wnękach i musimy jeszcze zrobić listwę drewnianą przy drzwiach prysznicowych, a do tego nadaje się tylko jakieś drewno egzotyczne, bo jest twarde, więc chyba u mnie będzie ciemne drewno.
Mam nadzieję, że nie będzie to żle wyglądać.

O piesiu myślę :D . Może kupimy sobie labradorka, ale to jeszcze trochę odległa przyszłość.

zaba_gonia
13-02-2006, 18:46
Bezan miodzio :D :D :D

Okno tez mi sie podoba :wink:

MUREK
15-02-2006, 13:11
Bardzo ładnie, wszystko macie przemyślane no i robocizna w dużej mierze darmowa czyli własna .

Życze powodzenia w dalszych pracach , chociaż juz po położeniu paneli zrobiła sie cieplejsza atmosfera w domu.

Pozdrawiam

Olkalybowa
15-02-2006, 17:05
Bezan miodzio :D :D :D

Okno tez mi sie podoba :wink:
Spróbowałabyś napisać coś innego :wink: .

Olkalybowa
15-02-2006, 17:08
Bardzo ładnie, wszystko macie przemyślane no i robocizna w dużej mierze darmowa czyli własna .

Życze powodzenia w dalszych pracach , chociaż juz po położeniu paneli zrobiła sie cieplejsza atmosfera w domu.

Pozdrawiam
Dzięki wielkie :D .

Gerion
20-02-2006, 22:53
Czesc Olcia!
Ja bym (mając taką łazienkę jak Ty) spróbował na dwa sposoby. Pierwszy, harmonijny. Czyli idę w biel i niebieski. Ściany zostaw białe, a sufit spróbuj stalowo-błekitnym (ja mam taką łazienkę obecnie, sam malowałem ;-) podłogę mam granat, ściany białe płytkowe z błekitno-szaro-stalowym dekorem tu iówdzie, a sufit Dulux do łazienek, stalowo-błekitny). Malowalem w rok temu z hakiem (farba mi została, musialbym sprawdzić ile, jakby CI podpasiło to dam za piwo). No i meble biały mdf, lakier półmat, albo pełen połysk. Hmm może zrobię fotki swojej łazienki to Ci wkleję, ale wiesz...to blokowa łazienka (5,5m) więc nie ma się czym chwalić.

Druga opcja - dla odważnych. Czyli przłamanie niebieskego kolorem kontrastowym. Miałabyś wybór między spektrum od jasnopomarańczoweg (albo ciemniejsze, imbirowe (Dulux) odcienie) poprzez miodowożółty, do pastelowego cytrynowego). Bo odcienie chłodne chyba nie przypasują?

W każdym razie Ty musisz się dobrze czuć.

Powiem CI w sekrecie, że jesteśmy na etapie wirtualnego urządzania pomieszczeń (dokładnie z kolorami, meblami, podłogami, i rozkładem oświetlenia). Przeryliśmy forum wzdłuż i wszerz. I powiem, że o gustach się nie dyskutuje. Wiele wątków ze zdjęciami, nad którymi większość forumowiczów się rozpływa - dla mnie są szczytem kiczu, albo snobistycznym zadęciem (ja cenię prostotę i ład). Jeśli u dwunastej czy trzynastej z rzędu osoby widze te same drzwi (albo identyczny kształt, choć innego prodcenta) to się zastanawiam, czy mamy takie ubóstwo formy, czy też owczy pęd, albo też brak indywidualizmu.
Ja to mam tak, że albo mi się coś podoba, albo nie. Wystarczy mi, że spojrzę. Bo znam swój gust. Jeśli coś podpowadam czy sugeruję, kieruję się swoim estetyczym odczuciem (No dobra, twoje drzwi mi się podobają na przykład, kolor i forma. Natomiast szare płytki - ewidentnie nie. Dla nie byłyby zbyt przygnębiające wnętrza.)

Tak więc Olka, owszem szukaj wzorców, pytaj ludzi, ale kieruj się swoim (i męża) gustem. W końcu Ty tam będziesz mieszkać przez spory kawał czasu...

pozdrawiam
Gerion

kze
21-02-2006, 09:32
Fajnie Ci sie udało zawalczyć z tymi za dużymi otworami okiennymi.
A pomysła z przyklejeniem firnaki bardzo mi się podoba. Widać nie jestem dekoratorem wnetrz... :lol:

iga9
21-02-2006, 18:58
Świetny dziennik Krajanko! Chyna jedyny ktory za pierwszym razem przeczytalam od poczatku do konca :D Pozolil mi znow uwierzyc, ze jak zaczne na wiosne to zima bede miszkac i dorabiac po trochu - to tu - to tam :D
P.S. Mi bardzo podoba sie efekt malowania przecierki gąbką - ale to pasuje to bardzo galdkich plytek i lazienki, gdzie wszystkie przybry albo sa bardzo harmonijnie bobrane w tonacji albo pochowane. Saa musisz zdecydowac czy gladkie sciany nie beda lepsze. :D

Olkalybowa
21-02-2006, 19:45
Czesc Olcia!
Ja bym (mając taką łazienkę jak Ty) spróbował na dwa sposoby. Pierwszy, harmonijny. Czyli idę w biel i niebieski.
Poszłam w biel i niebieski (błękitna chmurka Dulux). Niebieski dałam na ściany a biel na sufit. Obawiałam sie efektu obniżenia sufitu przez zastosowanie ciemnijszego koloru.

Druga opcja - dla odważnych. Czyli przłamanie niebieskego kolorem kontrastowym.
Spróbuję w drugim domu, jak zbuduję :wink: .


Powiem CI w sekrecie, że jesteśmy na etapie wirtualnego urządzania pomieszczeń (dokładnie z kolorami, meblami, podłogami, i rozkładem oświetlenia). Przeryliśmy forum wzdłuż i wszerz. I powiem, że o gustach się nie dyskutuje.
Dokładnie.


Tak więc Olka, owszem szukaj wzorców, pytaj ludzi, ale kieruj się swoim (i męża) gustem. W końcu Ty tam będziesz mieszkać przez spory kawał czasu...
Jak mówi prastare indiańskie przysłowie Kto pyta nie błądzi. Ale i tak zrobię po mojemu :D .

Olkalybowa
21-02-2006, 19:50
A pomysła z przyklejeniem firnaki bardzo mi się podoba. Widać nie jestem dekoratorem wnetrz... :lol:
Jak będziesz miał jakieś pytania co do takiego upinania i zawieszania firan służę pomocą.

Olkalybowa
21-02-2006, 20:04
Świetny dziennik Krajanko! Chyna jedyny ktory za pierwszym razem przeczytalam od poczatku do konca :D Pozolil mi znow uwierzyc, ze jak zaczne na wiosne to zima bede miszkac i dorabiac po trochu - to tu - to tam :D
Bardzo mi miło,że dodałam Ci skrzydeł :D . Jeśli odpowiednio wcześniej poszuka się fachowców i stanie nad nimi to wybudowanie domu w jeden sezon jest możliwe.

P.S. Mi bardzo podoba sie efekt malowania przecierki gąbką - ale to pasuje to bardzo galdkich plytek...
Też doszłam do tego wniosku i zrezygnowałam bo na płytkach mam tzw.mazie i mogłoby to wygladać nieciekawie.
Pozdrawiam.

johnboro
22-02-2006, 08:20
Wlasnie skończyłem czytać Twoj dziennik. Przeczytalas moj to jak przystalo na ciekawskiego polaka... musialem zobaczyc co u Ciebie.
Widze ze podobnie jest u Ciebie z tym czasem na pisanie. Luki w relacjonowaniu efektów prac budowlanych bywają nie tylko u mnie :wink:
Ale ciesze sie ze procz mojej zony i mojej skromnej osoby istnieja jeszcze na swiecie takie oszoły z serii "Boby budownicze" które mimo małego doświadczenia probuja robić sami i nawet im to wychodzi :lol:
Bardzo ładny dziennik :P
Aha... gdzie kupiliście te parapety wewnętrzne bo my chcieliśmy z konglomeratu, ale wiesz.... portfel cos nam marnieje :cry:
No i o co chodzi z tymi listewkami wykonczeniowymi do płyek?? :-?

Olkalybowa
22-02-2006, 09:04
Aha... gdzie kupiliście te parapety wewnętrzne bo my chcieliśmy z konglomeratu, ale wiesz.... portfel cos nam marnieje :cry:
ALGLOB ul.Bukowska 41, 62-070 Dąbrowa, tel.do działu sprzedaży 61-894-47-23.

No i o co chodzi z tymi listewkami wykonczeniowymi do płyek?? :-?
Jak by Ci to wytłumaczyć? To taki mój garaż :wink: .

johnboro
22-02-2006, 09:25
Dzieki wielki.
Tak daleko szukam a Ty mi adres do Dąbrowy podajesz. :P Jak sie uda to poczatek czerwca właśnie Dąbrowa bedzie moim miejscem zamieszkania :lol:

Olkalybowa
22-02-2006, 10:57
Dzieki wielki.
Tak daleko szukam a Ty mi adres do Dąbrowy podajesz. :P Jak sie uda to poczatek czerwca właśnie Dąbrowa bedzie moim miejscem zamieszkania :lol:
Mam nadzieję,że nadal mają te parapety. Nipokoi mnie fakt,że jak odwiedzam ich stronę internetową to nie mają ich w ofercie :-? .

johnboro
22-02-2006, 11:46
Dzwonilem juz do nich i przegladalem ich strone.
Faktycznie na stronie www nie ma nawet zmianki ze cos takiego posiadaja w ofercie, ale z rozmowy wynikalo ze maja rozne typy parapetów.

iga9
22-02-2006, 12:03
dzieki - ja tez chetnie skorzystam (choc w przyszlosci z namiarow). Olka - jak mozesz jeszcze polecic jakis fahowcow, sklepy, hurtownie to chetnie przyjme wszlekie informacje tutaj, u mnie lub na priv :D
Do innych Poznaniakow tez ta prosba :D
Zawsze lepiej korzystac z uslug ludzi spardzonych :D

Olkalybowa
22-02-2006, 12:56
dzieki - ja tez chetnie skorzystam (choc w przyszlosci z namiarow). Olka - jak mozesz jeszcze polecic jakis fahowcow, sklepy, hurtownie to chetnie przyjme wszlekie informacje tutaj, u mnie lub na priv :D
Do innych Poznaniakow tez ta prosba :D
Zawsze lepiej korzystac z uslug ludzi spardzonych :D
Nie wiem, w jakiej części Poznania się budujesz, a to ma istotne znaczenie. Nasi budowlańcy np. nie jeździli dalej niż 15km. A ceny w hurtowniach są chyba podobne i nie opłaca się ciągnąć materiałów z drugiego końca miasta, bo transport zrówna lub zwiększy cenę.
Ale oczywiście jak będę mogła pomóc, pomogę.

iga9
22-02-2006, 18:46
Jesli to ma znaczenie - to okolice Junikwa, ale w samym Poznaniu (kolo os. Kopernika). A tyransport nie jest wiczony w cene? :o

Olkalybowa
22-02-2006, 19:17
Jesli to ma znaczenie - to okolice Junikwa, ale w samym Poznaniu (kolo os. Kopernika). A tyransport nie jest wiczony w cene? :o
Przepraszam za zmyłkę :oops: , hurtowni to może nie dotyczy, ale odległość ma czasem znaczenie dla betoniarni, piachu.
Na budowie zawsze jest tak, że nagle czegoś zabraknie i na gwałt potrzebne. To lepiej jechać do pobliskiej hurtowni. Jeśli będziesz brała dużo rzeczy z jednej hurtowni będą skorzy do rabatu, bo i tak dużo na Tobie zarobią. Mamy taką hurtownie koło siebie. Mąż jeździł pytał o ceny, mówił, że gdzieś znalazł taniej i jak mu nie spuszczą ceny to u nich nie kupi. Szli na ugodę i sprzedawali taniej.

Jolla
25-02-2006, 23:18
Olkalybowa

Jestem pod wrażeniem tak wielkiego tempa prac. Super,że macie taki zapał i umiejętnosci do wykonywania tylu prac. Życzę dalszych sukcesów, napewno będę śledzić Wasze dalsze poczynania. My zaczynamy w połowie kwietnia tuż po świętach.
A największą furorę zrobił wasz uroczy piesek jest słodki ,moją córkę interesowały tylko jego zdjęcia, mamy rodzinnego bzika na punkcie piesków gdyż w naszym mieszkanku od 12 lat rządzi słodka dobermanka o groźnym imieniu Nusia.
pozdrawiam
Jolla

Olkalybowa
26-02-2006, 07:38
Jollu bardzo dziękuje za miłe słowa. Wiele prac wykonywaliśmy sami ze względu na oszczędności. Fakt pochłaniało to więcej czasu, nerwów, ale satysfakcja jest duża i na małe niedoróbki przymyka się oko. Co nie miałoby miejsca gdybym zleciła pracę, wtedy w głowie kołacze się hasło płacę to wymagam. Niestety na naszym rynku budowlanym zdarzają się papudracy, którzy umiejętności mają marne a biorą za to pieniądze.

Cieszę się,że Bezan zrobił furorę. Cudnie jest wrócić do domu gdzie w progu wita Cię szczęśliwy pies.

Zaciskam kciuki za Waszą budowę, życzę wspaniałej pogody, rzetelnych fachowców i rabatów na materiały budowlane.

Pozdrawiam.

zaba_gonia
26-02-2006, 13:50
Olcia, łazienka jest śliczna!!!! :D :D :D

Naprawdę ...nie wkrecam.... :wink:

Ew-ka
26-02-2006, 14:29
Olka- widzę ,ze mebelki do łazienki wybrane -bardzo gustowne .Cieszą sie że tak ładnie wyszła ta niebieska łazienka .No to teraz już z .....górki

Olkalybowa
26-02-2006, 15:59
Dzięki dziewczyny :D .

Aga J.G
26-02-2006, 20:16
Olciu łazienka bardzo ładna :)
A ja mam pytanie o ten grunt czy daje on biel na ścianach czy jest taki bezbarwny to po 1 a po drugie czy zamiast gruntu można ściany pomalować na biało jakąś emulsją ???
Nie chcę się teraz pchać w kolory bo ściany jeszcze pekają ale czyms te sciany trzeba pokryć.?
Jakie masz doświadczenia w tej kwesti, pytam bo też chciałabym później malować duluxem.
A ogólnie jakamasz opinię na temat tych farb ???
Ale się napisałam :o :roll:
mam nadzieję że mnie nie pognasz :-?

alfreda
26-02-2006, 21:58
Bardzo mi się łazieneczka podoba!!Ja też wymarzylam sobie ( na początku) kolor niebieski w miejscu ablucji....ale po wizytacjach w sklepach..zrezygnowałam :cry: Niektóre były tylko w kolorach "rzeźni" lub zimny" zielonkawo- żółty " odcień. Widzę że Wam udało się dobrać piękny, ciepły kolorek!!1 :D :D A co do katorżniczej pracy przy malunkach...to co przychodzi bez trudu ma jakby mniejszą wartość....A cenimy najbardziej to, co kosztuje nas wiele pracy... :P

Joanna i Janusz
26-02-2006, 22:01
Ola łazienka bardzo ładna... szkoda, że ta farba Ci się łuszczy...