PDA

Zobacz pełną wersję : Czy okno jest dobrze osadzone



Czarro
18-02-2017, 21:57
Witam, niedawno wymieniałem okna z drewnianych przeszedlem na plastikowe i teraz gdy okno zostało wymienione jest wysunięte o kilka cm jego bok, oraz jest dziwna listwa miedzy oknem a parapetem czarna, zasłoniłem ją biała plastikową. Czy to jest dobry montaż okna? dziękuje za pomoc

ag2a
18-02-2017, 22:22
Kto to wykonał?

Czarro
18-02-2017, 22:38
firma z której zamawiałem okna

ag2a
18-02-2017, 22:54
Chyba nie mają pojęcia o montażu okien. Ta ściana ma 4 cm grubości? Dlaczego okno nie jest chociażby zlicowane ze ścianą już nie mówiąc o tym by je dalej wysunąć. Parapet osadzony powinien być pod oknem a nie pod listwą. Jutro jak to finlandia, jareko i inni montażyści zobaczą to powiedzą Ci resztę. Jeśli za to choć 1 zł zapłaciłeś to błąd. Okno nadaje się do demontażu.

Czarro
18-02-2017, 23:06
Jest to mieszkanie dziadków, ostatnio gdy to zobaczyłem to mam spore wątpliwości do prawidłowego montażu.Dziadek mówi że bok okna wychodzi ponieważ mówili że krzywa jest ściana i muszą trzymać pion( tak mu powiedzieli), drugi bok okna jest równo ze ścianą.
Pokój przeszedł remont po wymianie okien, gdy firma zdemontowałaby to okno to mogę starać się wykończenie potem tego pokoju? dziękuje za pomoc!!

ag2a
19-02-2017, 09:38
A parapet czemu tak osadzony? W życiu nie widziałem gorzej osadzonego okna.

Czarro
19-02-2017, 09:56
Mówili że mało miejsca na dobre osadzenie tego parapetu :/, myślisz że można było zrobić te okno równo ze ścianą? wydaje mi się że dlatego dali tą listwę czarną ponieważ żle wymierzyli okno, dobrze myślę ?? dołączę 2 zdjęcia z montażu

finlandia
19-02-2017, 10:44
Dobrze to na pewno nie jest. Juz na pierwszym zdjęciu widać "przekoszone" skrzydła - czyli nawet przekątne nie są dobrze ustawione (lub tak jest zrobione okno).
Na ostatnich zdjęciach ściana wygląda na grubą. Chyba że to tylko docieplenie (aż tyle?)

Przydało by się jeszcze zdjęcie od zewnątrz by można było powiedzieć, dlaczego tak wyszło, bo na razie to wygląda na pomyłkę w wymiarach, doborze zamówionych elementów i samym montażu.
Rozumiem że parapet też wstawiala firma od okien?

Czarro
19-02-2017, 10:47
Tak tak parapet wstawiała firma od okien, z tym dociepleniem to nie mam pojęcia, zaraz wstawię zdjęcia od wewnątrz, jak jeszcze jakieś zdjęcia trzeba od zewnątrz to proszę napisać :) dziękuje za fachową pomoc ! :)

Czarro
19-02-2017, 11:08
+ kolejne zdjęcia

finlandia
19-02-2017, 11:19
Zdjęcie dolu okna od strony parapetu zewnętrznego mnie szczegolnie interesowało:)

ag2a
19-02-2017, 11:33
Zabić ich to mało :) Na milion procent parapet dało się osadzić prawidłowo. Tynk z zewnątrz w ościeżach wystarczyło delikatnie podkuć i okno wy weszło. Jeśli to zrobili Twoim dziadkom to nazwałbym to metoda na wnuczka...

Czarro
19-02-2017, 15:27
Dodaje zdjęcia parapetu, jutro jadę do firmy od okien, o co mam się starać? demontaż całego okna czy jakaś naprawa ? Pozdrawiam

przemo1
19-02-2017, 19:07
Moim zdaniem staraj się o montaż zgodny ze sztuką - dziadkowie nie zlecali montażu wystającego okna w pokoju, parapetu przykręconego na wkręty do ramy. Bez demontażu się nie obejdzie.

smarcin3
19-02-2017, 21:28
w/g mnie
-demontaż okna
-podkłucie szalet zewnętrznych i osadzenie okna w strefie muru(czym bardziej na zewnątrz tym lepiej)
-parapet zewnętrzy wsunięty pod okno(wygięcie parapetu w rowek w oknie)
-montaż parapetu wewnętrznego i na samym końcu szpalety od nowa.

montaż tragedia -muszą wstawić raz jeszcze bezwzględnie

Czarro
19-02-2017, 21:48
Dziadek podpisal 5 miesiecy temu ze nie ma zastrzeżeń do montażu
, może byc to kłopot? może firma powołać się na ten dokument?

przemo1
20-02-2017, 07:45
Oczywiście, że może - i niestety na pewno to zrobi.

T12345T
20-02-2017, 08:24
Dziadek podpisal 5 miesiecy temu ze nie ma zastrzeżeń do montażu
, może byc to kłopot? może firma powołać się na ten dokument?

Taki dokument nie ma większego znaczenia, a właściwie nie ma żadnego znaczenia. Proszę spokojnie zgłosić roszczenie usunięcia wady montażu okna poprzez naprawę podstawa art. 556(1) § 3 K.c. Proszę pamiętać, że jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego art.556(2) K.c.. W tym przypadku tak niewątpliwie było.

Pozowdzenia

finlandia
20-02-2017, 10:03
Kolega wyżej już napisał co należy zrobić.
Bo na pewno to nie jest dobrze. Inna sprawa, że na moje ok 75% montaży byłoby wykonane podobnie, ale lepszy efekt wizualny nie zaowocowałby występem na forum. By zrozumieć co się stało to czysto teoretyczny scenariusz:
- handlowiec "sprzedał" do bolku profil o dużej głębokości. Jak się okazuje zbyt masywny, by wpasować go w miejsce starego okna.
- wymiar okna mniej więcej jest całkiem ok, bo punktem wyznaczającym wysokość jest parapet zewnętrzny.
- ekipa monterska wygląda na mało doświadczoną, żeby nie powiedzieć - przypadkową.
- po wyjęciu starego parapetu (pewnie grube lastryko) powstała wielka dziura z którą nie wiedzieli co zrobić. Ideałem byłoby zaproponowanie poszerzenia pod okno (to kosztuje i tego nie ma zwykle od ręki więc zrobili tak jak potrafili).
- ściana faktycznie może być cienka i bardzo krzywa dlatego to /zbyt głębokie?/okno z niej wystaje. Można było wyciąć fragment elewacji i wysunąć okno. Wtedy też trzeba by było coś zrobić z parapetem. Też dociąć lub - profesjonalnie - zaproponować kupno nowego. Tyle że te prace oznaczają już sporo większy zakres robót i co się z tym wiąże - koszty.

Sposób zamontowania kotew (wygląda że do zewnątrz i wygięte pod kątem 90stopni), umiejscowienie parapetu, obróbki - to robota amatorów.
No i te gustowne osłonki na odwodnieniach...

Podsumowując: to się dało znacznie lepiej zrobić. Ale na pewno nie w cenie średnio rynkowej.

Czarro
20-02-2017, 14:40
Witam, dzisiaj byłem u firmy z oknami i reklamacje przyjęli, jutro będzie facet który to zobaczy, na co szczególnie zwrócić mu uwagę i czy mam domagać się demontażu okna bezwględnie ? sytuacja podobna jest z oknem w kuchni że również tam jest widoczna listwa transportowa oraz parapet zew na wkręty, tylko okno jest równo ze ścianą osadzone.
Facet który przyjmował reklamacje mówił coś że w kuchni mogą to listwę transportową wywalić i dać wyżej parapet, mam się na to zgodzić ?? oraz że te wkręty do parapetu zew chyba są w listwie podokiennej ,Wielkie dzięki za pomoc !!! Pozdrawiam

ag2a
20-02-2017, 15:49
Ta listwa ma zostać a parapet ma iść wyżej. A tamto okno do całkowitego demontażu i osadzenia od nowa

Czarro
21-02-2017, 15:44
Reklamacja uznana, dziękuje wszystkim ogromnie za pomoc ! :) facet który to wstawiał będzie płacił z własnej kieszeni za to :D