PDA

Zobacz pełną wersję : Defro Komfort Eko Duo uni R - wybór mocy



jarzab
19-02-2017, 10:40
Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwym użytkownikiem kotła Defro Komfort Eko Duo Uni R. Jeszcze przed zainstalowaniem kotła, kilkukrotnie przeczytałem instrukcję obsługi - zarówno sterownika (K1PR v4), jak i samego kotła. W tej ostatniej znalazłem wielokrotnie podkreślaną informację, iż przy pierwszym uruchomieniu kotła szalenie ważne jest wybranie na ekranie sterownika odpowiedniej mocy kotła oraz rodzaju palnika który w tym kotle jest.
Serwisant montujący mi kocioł na tym etapie nie wybrał nic, i poczekał aż minie 20s i wybierze się sam. Podobno - wg tego co powiedział - ustawia się automatycznie. Nie przeczę, że nie, ale mam pewne wątpliwości - w chwili gdy wybór "dokonał się sam" ustawiona była opcja 15 kw, a o automatycznym wyborze przez kocioł nigdzie żadnej informacji na potwierdzenie jego słów nie znalazłem :( Mogę jakoś na tym etapie sprawdzić, jaka moc kotła została wybrana przy pierwszym uruchomieniu? Szukałem jakichś informacji na ten temat w samym sterowniku, ale udało mi się znaleźć jedynie to co prezentuję na poniższej grafice - jest informacja o 15 kw, co jeszcze mocniej mnie zaniepokoiło... Obawiam się, że mój 25kw piec działa na ustawieniach tego 15kw :(
Reasumując - da się (w jaki sposób) sprawdzić poprawność pierwszego wyboru? Da się to w jakiś sposób zmienić?

jarbu
24-09-2017, 20:56
Musisz zrestarować sterownik. Przy ponownym uruchomieniu będziesz mógł sprawdzić. innej opcji nie ma.