PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena starnu legarów



klachera
19-02-2017, 12:05
Witam serdecznie,
jestem tu nowa a trafiłam na forum ponieważ szukam pomocy odnośnie legarów.
Przymierzem się do generalnego remontu kuchni w starej przedwojennej kamiennicy. Na tą chwilę w kuchni położne są drewniane deski, w kiepskim stanie. Podłoga jest krzywa i obawiam się, że legary nie są w dobrym stanie.
Chciałabym zerwać podłogę, zrobić wylewkę i położyć płytki, ale zastanawiam się czy nie powinnam wziąć kogoś kto oceni stan legarów i dobierze najlepszy sposób na to, co i jak można by na nich położyć.
Pytanie do kogo powinnam się zwrócić? do kierownika budowy który podpisze mi się pod swoimi zaleceniami? do firmy budowlanej?
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Sawadi
06-03-2017, 10:23
Ekspertyzę techniczną można zamówić u rzeczoznawcy budowlanego. Dzwonisz i pytasz o cenę.
http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/ocena-stanu-technicznego-budynku-opinia-i-ekspertyza-techniczna,13_7403.html

Jak masz czuja to warto sprawdzić. U nas w kuchni okazało się, że pod deskami był beton na stropie Kleina, a tam gdzie się nie spodziewaliśmy belki były w złym stanie i trzeb było wzmacniać.

Możesz zamiast też na deski położyć panele do kuchni, bo jak zerwiesz podłogę to... płacisz zrywanie, ekspertyzę, ewentualne naprawy stropu i robienie podłogi od nowa, czyli wygłuszenie, płyty i wylewkę lub deski.