PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Bocian - Ukończenie nie oddanego do użytku domu



van1981
19-02-2017, 20:44
Witam
Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem Krzysztof i nigdy nic nie zbudowałem, natomiast z budowlanką a raczej z wykończeniówką miałem jakieś doświadczenie i nie mam dwóch lewych rąk oraz szybko się uczę :)
Ale przechodząc do rzeczy.
Mam na oku dom który został zbudowany na początku lat 90-tych. Projekt domu jest z 1986r. Wtedy też wydawane było pozwolenia na budowę. Dom został postawiony i obecnie jest w stanie surowym zamkniętym. Do wymiany ma okna, drzwi i w zasadzie instalacja elektryczna która została położna też będzie wymieniona.
Cena jest całkiem dobra ale nie chcę się wpakować na minę. Problem w tym że tak na dobrą sprawę budowa nigdy nie została ukończona, w zasadzie nie ma dziennika budowy, aktualnego pozwolenia na budowę. Wszystko to trzeba odtworzyć i tu pytanie do bardziej doświadczonych:
- jakie procedury tu obowiązują, co dokładnie będzie mi potrzebne, gdzie się udać ?
Od razu uprzedzę pytanie że nie ma tu samowoli budowlanej. Dom to bliźniak. Dom obok który jest budowany z tego samego na podstawie takiego samego planu został oddany do użytku i jest normalnie zamieszkany.
Są odbiory techniczne przykanalika w działce, rura od gazu jest przy domu gotowa do założenia skrzynki, jest przyłącze energetyczne ze skrzynką na domu i rozciągnięta po domu instalacja elektryczna. Jest tez zrobiona inwentaryzacja i orzeczenie techniczne rok temu z którego wynika że dom nadaje się do dalszych prac mających na celu dokończenie inwestycji.
Z tego co się orientowałem to wystarczy ogarnięty architekt który odtworzy dziennik budowy, pozwolenia na budowę i odpowiednie dokumenty do urzędów.