PDA

Zobacz pełną wersję : Szpalety na zewnątrz robić czy nie?



lafcadio
05-04-2005, 13:21
Mam wstawione (w ubiegłym roku) okna i jest taki problem:
Jeden fachowiec stwierdził, że trzeba koniecznie zrobić na zewnątrz szpalety przy oknach, bo pianka się spierniczy (użyto dosadniejszego określenia) :lol:
Owszem może jest teraz trochę ciemniejsza i trochę się kruszy ale ja nie planowałem na razie wykonywać elewacji zewnętrznej.
Czy koniecznie muszę robić te szpalety z uwagi na piankę, czy też nie...
Może ktoś doradzi.

pattaya
05-04-2005, 17:39
Piankę,poddaną działaniu czynników atmosferycznych,może po jakimś czasie szlag trafić.Ale po jakim,to nie wiadomo.Ja mam przy drzwiach garażowych piankę od 3 lat i tyle,że zbrązowiała i jest krucha.

lafcadio
06-04-2005, 09:11
No właśnie.
I co mam w takim razie robić?
Na całą elewację w tym momencie nie mam kasy, a nie chciałbym ponownie montować za jakiś czas okien.
Czyli pozostaje zrobić same szpalety, ale jak je zrobić żeby potem pasowały do całej elewacji i były właściwie wykonane?
Może ktoś napisze...

adamuss
06-04-2005, 09:25
Trochę nie na temat:
u mnie pianka spod parapetów zewnętrznych jest wydziobywana przez ptaszki, które nota bene chcą tam zamieszkać. I niestety, trzeba je czymś odstraszać (folia pocięta w paski).
Króko mówiąc ptaszki dłubią w piance, o ile istnieje mozliwość zrobienia sobie tam gniazdka.

lafcadio
06-04-2005, 10:28
Może postrasz je kotem...
:lol:
No ale u mnie nie ma ptszków tylko tak jak pisał pattaya pianka ciemniej i jest sypka... Wypadałoby robić szpalety, chyba ...

jareko
06-04-2005, 10:36
piana pod wplywem ultrafioletu ulega korozji - powoli brazowieje i kruszeje tracac z biegiem czasu swoje wlasciwosci (ekstremalnie moze wrecz zniknac z otworu - wykruszy sie)
Nie musisz od razu glifow zewnetrznych robic - ale MUSISZ piane zabezpieczyc przed erozja
Jesli juz kruszeje glebiej niz masz osadzone okno nalezy ja wydlubac - uzupelnic - po stwardnieniu obciac i pomalowac np. zwykla farba emulsyjna w kolorze bialym
Jesli po obcieciu jej nadmiaru odslaniasz jej prawidlowa strukture i kolor to wystarczy tylko pomalowac
To chyba tyle

jacekska
06-04-2005, 10:49
Przyznam że moi fachowcy szpaletem określali ramkę wokół okna widać te ramki na zdjęciu tu: http://www.fotodom.xon.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=44
No ale co fachowiec to innych określeń używa. Ja sam nie jestem pewien czy szpalet to ramka wokół czy ramka + wnęka okna.
Jeśli natomiast mówisz o wnęce okiennej, domyślam się że tam jest problem z pianką to może zleć fachmanowi otynkowanie wykłym tynkiem tylko tych wnęk. Tak zrobił mój sąsiad. Ścian nie tynkował tylko te wnęki i nie ma problemu.
Trochę widać domu sąsiada na powyższym zdjęciu.
Pozdrawiam.

lafcadio
06-04-2005, 11:24
Nie wiem czy to szpalet czy szpaleta czy coś inszego :lol:
Zwał jak zwał ważne o co chodzi.
Jareko - serdzeczne dzięki, wstawiane w październiku zeszłego roku tak że pianka nie jest za bardzo zużyta dlatego nieodzownie pomaluję jak radziłeś.
Jeszcze raz dziękuję.