PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie drzwi z wiatrołapu do domu?



bt9
21-02-2017, 08:12
Witajcie.

Mam dylemat spowodowany głównie finansami..

Mam wstawione do wiatrołapu z zewnątrz drzwi ocieplane firmy kmt.
Mam teraz dylemat czy dokupić drugie takie same drzwi z wiatrołapu do domu czy może wystarczą zwykłe drzwi takie jakie dałem do pokoi?

Czy jest sens wstawiać drzwi ocieplane zewnętrzne?
Wiatrołap będzie ogrzewany do temperatury delikatnie niższej niż w domu.
Zaoszczędziłbym na tym ruchu ok. 2000zł. ale ważne jest oprócz oszczędności to czy będzie się to dobrze sprawowało.

Dziękuję wam za porady i pozdrawiam.

wg39070
21-02-2017, 08:17
Witajcie.

Mam dylemat spowodowany głównie finansami..

Mam wstawione do wiatrołapu z zewnątrz drzwi ocieplane firmy kmt.
Mam teraz dylemat czy dokupić drugie takie same drzwi z wiatrołapu do domu czy może wystarczą zwykłe drzwi takie jakie dałem do pokoi?

Czy jest sens wstawiać drzwi ocieplane zewnętrzne?
Wiatrołap będzie ogrzewany do temperatury delikatnie niższej niż w domu.
Zaoszczędziłbym na tym ruchu ok. 2000zł. ale ważne jest oprócz oszczędności to czy będzie się to dobrze sprawowało.

Dziękuję wam za porady i pozdrawiam.

Też mam wejściowe KMT 75 Plus, z wiatrołapu do domu mam takie same drzwi wewnętrzne jak w reszcie pomieszczeń. W wiatrołapie mam podłogówkę tak jak wszędzie, lecz temperatura troszkę niższa. Polecam, sprawdzone rozwiązanie.

jareko
21-02-2017, 08:21
Zasada jest:
- drzwi wejsciowe nawiazuja do elewacji
- drzwi wiatrolapu do drzwi wewnetrznych

przemo1
21-02-2017, 10:44
Jeśli wiatrołap, jak piszesz, ogrzewany i w bryle domu (nie jakaś dostawiana weranda z dobudowanymi ścianami) to nie ma potrzeby wstawiać drzwi izolowanych - wstaw normalne wewnętrzne, jak w pokojach.

Kaizen
21-02-2017, 11:39
Wiatrołap będzie ogrzewany do temperatury delikatnie niższej niż w domu.


Wentylację masz tam jakąś zaprojektowaną? U mnie, natenprzykład, jest wywiew wentylacji mechanicznej.
Chcesz uszczelnić pomieszczenie i zrobić tam uprawę pleśni i grzybów? Czy rozważasz nieszczelne drzwi ocieplane?

bt9
22-02-2017, 06:51
Wentylację planuję mechaniczną jeśli wstawię drzwi wewnętrzne a jeśli drzwi ciepłe to chciałem tam zrobić wentylcję grawitacyjną i ogrzewać mniej.
Jednak jestem za tym aby zastosować się do waszych rad i wstawię zwykłe drzwi wewnętrzne i wiatrołap podłączę do wentylacji mechanicznej.
Wiatrołap to dobudowane pomieszczenie ale ocieplone tak jak cały dom styropainem o grubości 20cm z ciągłością izolacji.
Dzięki za porady.

jareko
22-02-2017, 06:57
Grawitacyjna w wiatrolapie przy WM w domu ?
Hmmm.....ciekawa koncepcja
I calkowicie bez zadnego logicznego uzasadnienia
Czyli robimy tak....drzwi albo nieszczelne albo zetka w scianie. Pozniej jakas kratka pod sufitem albo lepiej komin by byl cug
Jakis kaloryferek i calosc ma dac oszczednosci pieniążków na ogrzewaniu wzgledem WM ?

Dobrze ze z tej "koncepcji" zrezygnowales

theme
22-02-2017, 14:01
Trochę bez sensu. Nie jestem guru w kwestiach WM, ale co nieco na drzwiach się znam. Daj najcieplejsze drzwi na jakie możesz sobie pozwolić jako drzwi zewnętrzne, a drzwi pomiędzy wiatrołapem a domem mają za zadanie aby nie mieszać za szybko powietrza z zewnątrz (z wiatrołapu) z tym co jest w domu. Jak dasz 2x szczelne drzwi to odetniesz to pomieszczenie całkowicie i będzie to co pisał wyżej Kolega - uprawa pleśni. Chyba chcesz przedobrzyć ;).
Przy docieplonym domu tak jak piszesz i WM to wstawiaj drzwi na poziomie Wikęd TermoPrestige, KMT 75 Plus passive czy Horman Thermo lub cieplejsze, szczelniejsze i sztywniejsze konstrukcyjnie.

mazwoj
26-02-2017, 13:53
Chyba nie ma sensu aż tak się odgradzać szczelnie od wiatrołapu. Nie wiem jakie masz drzwi, ale były nawet tutaj opisywane przypadki, gdzie WM była źle ustawiona i wytwarzała podciśnienie w domu i drzwi z rolką źle się otwierały. W takim przypadku możesz zastosować drzwi bardziej szczelne pomiędzy wiatrołapem, a domem. Oczywiście pamiętaj o wentylacji i ogrzewaniu wiatrołapu, bo będziesz miał hodowlę grzybów.
Nie mogę tego znaleźć ale też na muratorze był wątek o czymś w rodzaju Z-ki (chyba do garażu) z jakimś wkładem i całość miała dobrze współgrać z WM. Musisz poszukać, bo wpisuję na wszystkie sposoby i nie mogę tego odkopać.