PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż okien - wypuszczenie o 2 cm



dubi1985
21-02-2017, 16:50
Witam, będę wdzięczny za pomoc. Za kilka tygodni montaż okien z Oknoplastu a ja wciąż waham się czy zamontować okno 2 cm z lica muru.
Czy gra warta świeczki? W ten sposób chcę zmieścić rolety pod ociepleniem styropianu. Te 2 cm robi różnicę ponieważ 3 okna w rozmiarach 240x230cm. Montaż okien mam wpisane - dyble oraz kotwy. Usługa bez ciepłego montażu, a może w tym wypadku to jest konieczne?
Pytanie czy takie okno będzie stabilne? 2 cm a rama Okna Winergetic Premium to chyba 82mm. Jak skutecznie docieplić okno wysunięte o te 2 cm? Słyszałem coś o taśmie rozprężnej a następnie dopiero dokleić styropian.

Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam,Piotr

Oknoplast-Kraków
21-04-2017, 15:41
Szanowny Panie,

Jeśli planuje Pan wysunąć okno o 2 cm poza lico muru należy przy tym pamiętać, że okno musi mieć u dołu odpowiednie podparcie tak, aby było ono stabilne. Takie rozwiązanie proponuje na przykład firma SFS Intec - przykładowa grafika przedstawiająca działanie takiego systemu znajduje się w załączniku.

W kwestii tzw. ciepłego montażu: jest to jedyny i prawidłowy rodzaj montażu zgodny z przepisami budowlanymi. Wykonanie montażu jedynie na pianie montażowej wiąże się z utworzeniem warstwy termicznej, ale nie zapewnia oknom odpowiedniej szczelności. Niemniej jednak o sposobie montażu decyduje Pan jako inwestor.
W przypadku uszczelnienia okien jedynie za pomocą pianki Pu przeprowadzanie badania kamerą termowizyjną lub systemem Blower Door mija się z celem.

Z kolei wszelkie dodatki w postaci konsol podpierających lub omawianego rodzaju montażu należy uzgadniać z Pańskim Partnerem Handlowym, gdyż każdy z nich wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pozdrawiam

387153

przemyslawadam@gmail
28-06-2019, 01:26
Witam, ostatnio zamontowano mi okna Waszej firmy, wszystkie okna zostały wysunięte o 1 cm na zewnątrz, bez specjalnych kotew, dodam że mam cieply montaż, a wusuniecie okna o 1 cm było sugestią montażysty, który twierdził że własnie tak się to poprawnie wykonuje i oni takie rozwiązanie praktykują. Czy w zwiazku z Pana odpowiedzią okna zostały zamontowane poprawnie? Pytam, bo w przypadku jakiejkolwiek reklamacji, producent w tym przypadku oknoplast może jej nie uwzględnić ze względu na niewłaściwy montaż, chociaż wykonany przez dystrybutora producenta. Z góry dziękuję za udzieloną informację.

ololek
25-05-2020, 12:50
Trzeba zadać pytanie czy jest to właściwy montaż. Ciepły montaż to w sumie nic nie znaczy bo to ogólnikowe pojęcie.