PDA

Zobacz pełną wersję : O czym pamiętać przy instalacji systemu alarmowego?



Davide
05-04-2005, 17:50
Pytam w imieniu mojej siostry bo to ona sie buduje z mężem obcokrajowcem i staram sie im pomóc jak tylko moge.
Jest to dom parterowy z zaadobtowanym poddaszem o pow 200m2
Mam następujące pytania:
1. W 2 óch pokojach na parterze gdzie są drzwi wyjściowe na taras chcemy zamontować kontraktony oraz czujkę zbicia szyby i czujke podczerwieni. Wszędzie na parterze są szyby P3. Czy to odpowiednie zabezpieczenie, a może coś jest zbędne lub czegoś brakuje?
2. W pozostałych pomieszczeniach gdzie są tylko okna (bez drzwi balkonowych) chcemy dać tylko czyjniki podczerwieni. Czy to dobry wybór , a może coś innego?
3. Jakie zabezpieczenie w przypadku okien dachowych?
Co do łazienki?
4. co najlepiej by sie sprawdziło w przypadku drzwi wejściowych? i czy przy bramie garażowej segmentowej wystarczy sam kontaktron?
5. Jaką centralę polecasz? (będą 2 lub 3 strefy) góra dół i garaż.
6. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy projekcie systemu i przy wyborze urządzeń zabezpieczających, a czego sie wystrzegać?
Bardzo byłbym wdzięczny za podanie mi konkretnych firm i modeli zarówno czujników jak i kontaktronów i centrali ponieważ wybór jest bardzo duży a każdy chwali swoje. Miej przy tym na uwadzę że nie chce przerostu formy nad treścią dlatego nie chce przepłacać niepotrzebnie.
Chyba zlecę montaż instalacji innej firmie niż ta która bedzie wykonywała monitoring, dlatego chciałem spytać sie czy znacie odpowiedzialne i sumienne firmy z południowej Polski (jestem z Bielska Białej) która zajmuje sie instalacjami?

_ZBYCH_
05-04-2005, 18:23
Po co piszesz w tej samej sprawie w trzech miejscach?
Czasem trzeba trochę poczekać na odpowiedź...

Davide
05-04-2005, 19:26
Wiem że może to niezbyt ładnie, ale dosłownie na dniach mają wpaść robić z tynkami a mi zależało głównie na Twojej opinii w tym temacie