PDA

Zobacz pełną wersję : Praca za granicą



zochaof
23-02-2017, 10:42
Witajcie
W tamtym roku skończyłam studia, ale cieżko mi znaleźć konkretna pracę. Dlatego
od dłuższego czasu zastanawiam się nad podjęciem pracy jako opiekunka w Niemczech przy osobach starszych. Chciałabym skorzystać ze specjalnej agencji aby czuć się bezpiecznie na miejscu. Czy ktoś z Was tu obecnych pracował w podobny sposób?

Alishia
28-04-2017, 13:26
ja bym nie mogła wyjechać, zwariowałabym z dala od rodziny i przyjaciół.

ivas2
12-05-2017, 11:35
Szczerze mówiąc już wolałbym pracować gdzieś na produkcji lub wykonywać jakąś pracę fizyczną. Opieka nad osobami starszymi to bardzo ciężkie i niewdzięczne zajęcie a zarobki nie są jakieś powalające.

igor89
27-05-2017, 15:23
Pracowałem przez agencję z Polski za granicą, właśnie w Niemczech na magazynie. Sprawdź legalność firmy przed wyjazdem, czy jest tu zarejestrowana w KRS i odprowadza składki.

jizido2
06-06-2017, 10:59
Pracowałem przez agencje za granicą ale w Holandii i nie opiekowałem się starszymi osobami. Przy takim wyjeździe wiele zależy od agencji- ale zazwyczaj jest łatwiej niż gdy organizuje się wyjazd na własną rękę bo masz od razu zapewnione mieszkanie, prace i czasem również transport do pracy ( ja np. dostałem służbowy samochód oczywiście którym jeździły ze mną inne osoby pracujące w tym samym miejscu z okolicy ale wiem że to nie jest standard bo osoby które pracowały przez inną agencje i pracowały nieopodal dostały co najwyżej rower). Trochę inaczej to wygląda jak wyjeżdża się samemu, wiadomo na początek można się zahaczyć u jakiegoś znajomego dopóki nie znajdzie się pracy i mieszkania a jadąc przez agencje masz wszystko podane na tacy. Minusem są zazwyczaj warunki mieszkaniowe ale i tak standard zazwyczaj jest spoko, czyli w domach jest wszystko o co potrzeba pralka, lodówka, mikrofala itp ale zazwyczaj trzeba dzielić pokój z druga osobą co nie zawsze wszystkim odpowiada.