PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór okien



Milun
24-02-2017, 00:09
Witam,
Jestem na etapie wyboru okien do domu. W zasadzie mam same drzwi tarasowe, okna w kolorze antracyt , większość od południa - południowego zachodu
wymiary ; 180,150,100 x 240cm , HS 450x240cm , okno narożne fix 160/240 x240 cm

Skonfigurowałem i wyceniłem ;
Oknoplast winergetic standard ( Veka soft line 82)
Vetrex V 82 ( Veka soft line 82)
Adams sl82 ( Veka soft line 82)
Adams Passiv-line PLUS ( aluplast 8000+wkładki termiczne)
Oknostyl (schuco living md )

Wszystkie firmy uzyskują podobny Uw na poziomie 0,8
Najdroższe okna od najtańszych dzieli ok 10000zł!
Najbardziej atrakcyjne cenowo są Adams sl 82 i Oknostyl, potem Vetrx v82 , Adams Passiv-line PLUS a najdroższy Oknoplast...

Co wybrać?

z góry dziękuję za pomoc

finlandia
25-02-2017, 11:20
Podałeś nazwy modeli. Zakładam że z każdej z firm jest wycenione zbliżony funkcyjne zestaw... ale ta rozpiętość wskazuje, że muszą być dość istotne różnice o których nie wiesz - a tkwią pewnie w zakresie wyposażenia, montażu itp...
Doradzanie na podstawie tych szczątkowych informacji może być kierowane tylko sympatiami i ogólnym uznaniem dla firmy.

Na takie pytanie krótką odpowiedziałbym tak "wybierz Wykonawcę, który ma najlepsze opinie".

Milun
26-02-2017, 15:31
Dziękuję za odzew :)
Zrobiłem jedno szczegółowe zestawienie okien z wymiarami i z opisem wyposażenia
- pakiet szybowy U= 0,5
- ciepła ramka
- zgrzew na nitkę
- okno narożne - FIX+drzwi 90cm na stronie 240cm
- okleina gładka / piaskowana jak najbardziej zbliżona do ral 7016 ( wg występowania w ofercie danego producenta)
- na tym etapie w wycenie nie miały być uwzględnione poszerzenia dolne oraz wszelkie zimowe rabaty bo w chwili zamówienia nie będą obowiązywały
poniżej zestawienie na podstawie jednego okna..
382445]

Wszyscy wycenili więc raczej to samo. Nie potrafię rozszyfrować tych literek przy opisach pakietów szybowych. O co mogę jeszcze zapytać producentów?
Nie podałem ilości sztuk w zestawieniu ale montaż u wszystkich wyszedł ok 6000-7000 zł

Opinie?
Na temat każdego producentasą setki wpisów i wszyscy w zasadzie uwielbiani jak i trolowani...
Na temat oknoplastu vetrexu adamsa poczytałem na forum..
Na temat oknostylu który mi się najbardziej podoba, choć właśnie nie wiem czy słusznie , nie ma za dużo a tym bardziej na temat profilu living md - ma ktoś może te okna lub na tym profilu ? jakieś opinie?
Na temat firm które mi te okna chcą sprzedać / montować - opinii klientów na ich stronach nie traktuje poważnie , w sieci o niektórych tez głucho choć chwalą się że działają od lat...

finlandia
26-02-2017, 18:31
Myślałem o opiniach nt lokalnych przedstawicieli. Dobra marka to nie wszystko.
Tak, Oknostyl ma swoją specyfikę - jest nielubiany przez innych producentów na profilach Schuco, bo sprzedaje te okna bardzo tanio a to - dla osób znających koszty produkkcji - jest podejrzane. Jeśli nie oszczędzają na oknie, to muszą na pozostałych kosztach.

Schueco Living jest stosunkowo nowm profilem, więc opinii brak. Zalecenia dla starszych wersji mówiły o konieczności stosowania tzw "skrzydeł pośrednich" - czyli masywniejszych, bo tu wysokość przekracza 230cm.
Oknoplast jako jedyny wycenił podzial 100+50cm i chyba z powodu sukłej szyby w mniejszym skrzydle musiał wrzucić grubszą szybę6mm (czemu tylko zewnętrzną to nie wiem - widocznie uważająże wystarczy) - to podnosi trochę ceny.

Milun
26-02-2017, 23:42
Przedstawiciele Oknoplast / vetrex u których wyceniałem okna mają dużo bardzo dobrych opinii .. O przedstawicielach Adamsa i Oknostylu nie mogę znaleźć nic a są na rynku długo i są najbardziej rzeczowi i nie próbują wciskać na siłe jakiś rozwiązań. Generalnie każdy przebija się, że lepiej montuje od innych, że stosuje lepsze materiały a to taką markę taśm a to że taśmy kleją klejem a nie samoprzylepne itd..
Co do oknostylu - czyli co? Warto brać ich pod uwagę ? Czy lepiej wybrać jakiegoś innego producenta / bardziej sprawdzony profil ?
Znajomy zamówił te okna z oknostylu i niebawem będę mógł zobaczyć jak je montują, działają.. Tylko czy to coś mi powie?

Teraz jak wspomniałeś o tych szybach to faktycznie są różnice;
382478
Oknoplast w porównaniu do innych w ogóle szlaleje z tymi szybami w takim oknie 150x240 to jedną daje 6mm a w 100x240 i mniejszych 4,3,3mm ??
Na HS
Czy to jest ważne przy gabarytach moich okien?

Milun
03-03-2017, 17:19
Myślałem, że TU rozwieje swoje wątpliwości dot wyboru okien albo chociaż dostanę konkretne wskazówki ..?