PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł na ekogroszek/pellet ? Pow. użytkowa ok. 85m2



jasiu226
25-02-2017, 19:29
Witam, jestem na etapie poszukiwania kotła na ekogroszek i pellet. Jest to dom piętrowy o powierzchni 85m2 ogrzewanej. Parter 35m2 ogrzewanie podłogowe. Reszta grzejniki sztuk 5. Ocieplenie styropianem 15cm. Podłoga 10cm styropianu. Piętro po całości wełna 15cm. Ściany suporex 24cm. Okna dobroplast 2 szyby. Szukam kotła w cenie ok 5000-6000 z podajnikiem na groszek i pellet. Sterownik z połączeniem internetowym. Myślałem o czymś takim jak ten z linku niżej ale czekam na propozycje fachowców.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6696611748

link2jack
25-02-2017, 20:14
Może jednak warto by było zadać pytanie czym ogrzać taki dom by było tanio i komfortowo, lub...na odwrót...

jasiu226
26-02-2017, 10:28
W takim razie czym ogrzać taki dom aby było tanio i komfortowo?

karoka65
26-02-2017, 10:39
Za taką kwotę to można kupić co najwyżej palnik do kotła pelletowego niestety.
Niema takich rzeczy że są do wszystkiego, możesz co najwyżej domieszać trochę pelletu do ekogroszku, sam pellet to można na tym co najwyżej utylizować a nie efektywnie spalać.
Co do Twojego pytania : "jak tanio i komfortowo"?
Niech wyjdzie nawet parę złotych drożej ale będzie na pewno komfortowo ogrzać taki domeczek buforem z grzałkami.

kulibob
26-02-2017, 11:18
Za taką kwotę to można kupić co najwyżej palnik do kotła pelletowego niestety.
Niema takich rzeczy że są do wszystkiego, możesz co najwyżej domieszać trochę pelletu do ekogroszku, sam pellet to można na tym co najwyżej utylizować a nie efektywnie spalać.
Co do Twojego pytania : "jak tanio i komfortowo"?
Niech wyjdzie nawet parę złotych drożej ale będzie na pewno komfortowo ogrzać taki domeczek buforem z grzałkami.

Za grzanie buforem z prądem zapłaci gdzieś z 2500-3000 na rok(bez CWU) ponieważ dom nie jest jakoś super ocieplony. więc porażka.

Jarecki79
26-02-2017, 12:09
Peleciaka w takiej cenie nie dostanie
ekogroszek to jeszcze jeszcze cosik 7-8kW

a wygodnie i zakupowo nie urywając kieszeni poza grochem czy pelletem, to pomyśleć o gazie. Coś z włoszczyzny np. typu Vailant i spokój oraz wygoda, płatny przegląd raz do roku

jasiu226
26-02-2017, 12:39
Kwestia tego typu że domki znajduje się na ogrodach działkowych przez co gaz odpada na starcie. Co jest nie tak w tym kotle z linku który wrzuciłem ?

mac_612
26-02-2017, 13:23
Co jest nie tak w tym kotle z linku który wrzuciłem ?

Dodatkowy ruszt.

Mario1969/1
26-02-2017, 13:29
Za mocny?
Jeśli upierasz się na eko-groch to 7kW max.

Jarecki79
26-02-2017, 13:29
przydałoby się z 5kw mniej, lepsza automatyka z modulacją mocy..... i jak kolega wyżej pisał
patrząc w odniesieniu do kosza na fotkach jest raczej 25-ka a nie 12-ka, pytanie jak wygląda ta 12-ka

jasiu226
26-02-2017, 18:15
Czyli moc 12kw to zdecydowanie za dużo na ten metraż?Słyszałem o wyliczeniu 1kw na 10m2...

timon120777
26-02-2017, 18:23
ale to przy nieocieplonym domu z duzymi przeszkleniami
u Ciebie to raczej 60W/m2 czyli 0,6KW na 10m2 jeśli wolisz

mac_612
26-02-2017, 18:33
I szukaj takiego BEZ dodatkowego rusztu wodnego.

Konsultant Viessmann
01-03-2017, 19:41
Witam, jestem na etapie poszukiwania kotła na ekogroszek i pellet. Jest to dom piętrowy o powierzchni 85m2 ogrzewanej. Parter 35m2 ogrzewanie podłogowe. Reszta grzejniki sztuk 5. Ocieplenie styropianem 15cm. Podłoga 10cm styropianu. Piętro po całości wełna 15cm. Ściany suporex 24cm. Okna dobroplast 2 szyby. Szukam kotła w cenie ok 5000-6000 z podajnikiem na groszek i pellet. Sterownik z połączeniem internetowym.

Witam !

Gdybyś był zainteresowany to polecam kocioł na pellet Esaypell marki Viessmann. Jest to automatyczny kocioł o modulacji mocy cieplnej już od 6KW. Zejście do tak niskiej mocy to bardzo dobry wynik w porównaniu do kotłów gazowych. Kocioł występuje w typoszeregu mocowym 16/20/25/32 KW. Najważniejsze zalety naszego urządzenia to:


Półautomatyczny system oczyszczania
Automatyczne odpopielanie tacy palnika
Automatyczne rozpalanie
Atestowane zabezpieczenie przeciwpożarowe
Podnoszenie temperatury powrotu w wyposażeniu seryjnym
Automatyczne rozpoznawanie paliwa


Więcej parametrów technicznych możesz znaleźć na naszej stronie TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-na-biomase/kotly-na-pelet/easypell.html/).

Pozdrawiam !

Barliniak
02-03-2017, 06:49
Drogi konsultancie Viessmana wstydzicie się ceny czy może jest ona w zasięgu autora tematu ?

timon120777
02-03-2017, 09:36
dlaczego proponuje się użytkownikowi kocioł o mocy minimalnej na poziomie jego potrzeb maksymalnych? żeby sprzedać sztukę więcej mając gdzieś jego męki z przewymiarowanym kotłem? bo ja tu nie widzę innego wytłumaczenia
jesli dom potrzebuje 6KW maksymalnie to zrozumiałbym propozycje kotła z moca minimalną na poziomie 2KW ale nie 6KW:bash:
jak ten kocioł będzie pracował przez 90% sezonu? z jaką sprawnością? dodając do tego koszt pelletu ile użytkownik zapłaci więcej niż przy odpowiednio do potrzeb dobranym urządzeniu???

Kroitz
02-03-2017, 19:58
Viesmann zbrendował EasyPell i po prostu nie mają nic innego.

Konsultant Viessmann
03-03-2017, 08:14
Drogi konsultancie Viessmana wstydzicie się ceny czy może jest ona w zasięgu autora tematu ?

Cena katalogowa naszego kotła spełniającego wymogi V klasy to 18 100 PLN. Jednak polecam skorzystać z oferty naszych autoryzowanych dystrybutorów, którzy dodatkowo oferują rabaty na nasze urządzenia. Cała ich lista dostępna jest TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html).


Viesmann zbrendował EasyPell i po prostu nie mają nic innego.

Polecam zapoznać się całą ofertą kotłów grzewczych na biomasę firmy Viessmann. Posiadamy w swojej ofercie kotły zgazowujące na drewno w kawałkach, pelet, oraz zrąbki drzewne. Całość oferty dostępna jest TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne.html#pgroup=309f6d9437c6f0a9ab423df91dc b85e8).


jesli dom potrzebuje 6KW maksymalnie to zrozumiałbym propozycje kotła z moca minimalną na poziomie 2KW ale nie 6KW

Oczywiście tu się zgodzę, jeśli obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną faktycznie wynosi 6 KW to w takim przypadku lepiej pomyśleć nad Vitoligno 300-C. Kocioł na granulat drzewny w zakresie mocy od 2,4 do 8 oraz od 2,4 do 12 kW moduluje w stosunku 1:3. W nim również występuje możliwość obsługi aplikacją mobilną Viessmann na smartfona. Więcej szczegółów o tym kotle można przeczytać bezpośrednio na tej stronie (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-na-biomase/kotly-na-pelet/vitoligno-300-c.html).

Pozdrawiam !

Jarecki79
03-03-2017, 09:12
Czy Pan konsultat żartuje?

Czy chodzi Panu o to, aby wszędzie, gdzie można wklejać reklamy i linki?
Rozumiem,że można, jeżeli są w temacie wątku i odpowiadają na treść zapytania, ale dla samej idei linkowania.... to tak mało poprawnie.

Napisano jasno, budżet wynosi 5-6tys. złotych
Po co zatem wkleja się ofertę do produktu za 18tys. zł i to pewnie netto?
Po to, aby link wisiał? Czy zamierza Pan sponsorować kwotę >6tys?
Nie wspominając o mocy grubo poza sens doboru do opisywanego obiektu

Jeżeli ten drugi jest w mocach 8 oraz 12kW, to nadal aktualne jest pytanie, czy mieści się w zakładanym budżecie 5-6tys. złotych?
, bo jeżeli nie, to jaki sens ładowania kolejnych linków reklamowych?

Też mam walnąć linkiem i powiedzieć wybierz Pan za duży kocioł V-ej klasy na ekogroszek za cenę powyżej budżetu, ale połowę tańszy od tego peleciaka (tańszy o ok.9tys. zł brutto, no i baaa tez sterowany przez internet, z wykresami pracy i możliwością podłączenia firmowego ciepłomierza)?

jasiu226
05-03-2017, 20:01
No fajne linki, ale nie stać mnie na piec za 18 tysi. Dzięki za pomoc... Może jakieś konkrety? Modele? Ceny? Linki czegoś w zasięgu mojego portfela?

alycja
13-03-2017, 12:15
Udało się coś kupić ? Też szukam kotła do starego domu, łącznie ok 90 m2. Dach będzie na pewno docieplony, niestety mury chyba nie :( konserwator zabytków nie zezwala :( i chętnie poczytam co kupić, oczywiście w miarę w rozsądnej cenie.

jasiu226
20-03-2017, 17:13
Kupiłem kocioł Witkowskiego http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kmb-rp

Konsultant marki Buderus
26-04-2017, 07:29
Witam,

Jeżeli zainteresowani są Państwo kotłem stałopalnym przeznaczonym do pracy w systemach grzewczych układu otwartego, polecam Logano S111-2 marki Buderus. Dostępny typoszereg kotłów obejmuje moce od 12kW, czyli będzie odpowiedni do budynków o mniejszej powierzchni. Kocioł przystosowany jest do spalania paliw stałych, np. węgla kamiennego, węgla brunatnego i drewna oraz posiada opatentowany mechanizm obrotowego rusztu, który znacznie ułatwia usuwanie popiołu. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-zaladunkiem-recznym/logano-s111-2.html
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

Jarecki79
26-04-2017, 10:39
Koleżanka pytała o kocioł z podajnikiem na ekogroszek lub pellet
Nie szuka kopciucha "na sipę" czy tzw" kotła z niewolnikiem", jak kolega w linku sugerował

widzę także,że obok nicku pojawił się napis "banned", zatem coś koleżanka musiała przeskrobać