PDA

Zobacz pełną wersję : Dachowe sprawy kilka porad apropo szczelnego przejścia



.:Paco:.
26-02-2017, 17:49
Witam wszystkim,

Mam kilka zagwozdek i mam nadzieję,że życzliwi ludzie mi pomogą:).
Robią mi więźbę z pełnym deskowaniem i później papa (docelowo dachówka możliwe,że płaska). Strych nad domem będzie nie użytkowy - tzn. ocieplenie będzie w stropie, strych nieogrzewany- kalenica ok 1,8m długości
Z racji tego,że to tylko 18 stopni to całą szczelność opieram na papie dlatego kilka pytań (szczególnie punkt drugi):

1. Wietrzenie deskowania strychu - Podbitka okapu możliwe,że będzie zrobiona z OSB/klej/siatka/tynk albo styro ala jak tutaj:
http://bi.gazeta.pl/im/cc/41/dc/z14434764Q,Dom-wykonczony-tynkiem-cienkowarstwowym.jpg
- także będzie brak wlotów powietrza pod deski w podbitce stąd moje pytanie: czy są jakieś np "bawole oka" (albo inne gotowe wloty) które można by umieścić w deskowaniu i na to przylepić papę? Chodzi o to aby zrobić wpływy powietrza na strych pod deskowanie a jednocześnie aby był szczelny spływ po papie. Są jakieś gotowe rozwiązania?

2. Przejście komina metalowego od kominka - będzie to komin dwuścienny izolowany watą - jak najlepiej uzyskać przejście w deskowaniu/papie aby było szczelnie przy papie? Mój pomysł to taki aby użyć przejścia dachowego kątowego z wydłużonym kołnierzem (wszędzie używa się go przy pokryciu ostatecznym) ale aby przymocować go do desek (przed papowaniem) i w koło po tym zewnętrznym płaszczu go zapapować razem z dachem - tak aby ta płaska kwadratowa blacha była przykryta papą (papa zgrzana na zakład).

Czy najlepiej niech obecna ekipa mi wszystko za deskuje opapuje a później dekarze to sobie powycinają i pozgrzewają... Jaka jest praktyka?

Jeśli coś nie jasno opisałem to wyjaśnię albo narysuje.
Dzięki i pozdrawiam!

Andrzej Wilhelmi
11-03-2017, 20:51
Ad. 1. Są takie kratki umożliwiające wprowadzenie powietrza z pod pokrycia.
Ad. 2. Profesjonalna firma dekarska sobie z tym poradzi.
Pozdrawiam.