PDA

Zobacz pełną wersję : Schody zewnętrzne z piaskowca - impregnacja



joogjan
06-04-2005, 09:48
Myślę ,że ktoś z forumowiczów takowe posiada, i podzieli się ze mną informacją czym je skutecznie zaimpregnować, aby wyglądały jak wygladają świeżo po położeniu.Schody mam od północnej strony, więc muszę wziąć pod uwagę również jakiś środek przeciwko ,,florze'' porastającej kamienie.

kaltam
06-04-2005, 13:55
Mam cokół z naturalnego piaskowca (łamany na dziko). W zeszłym roku zaimpregnowałem go płynem SOPRO FAD 712 (www.sopro.pl) 2-krotnie poprzez wcieranie wędzlem. Rewelacja - kamień nabrał koloru a woda spływa po nim. Nie wiem jak to będzie się zachowywać na schodach (wycieranie butami) ale możesz zrobić próbę bo jest dostępny w opakowaniach 1 l. Uwaga: nie jest tani. Polecam napewno do cokołów.

pyrka
06-04-2005, 19:16
Impregnat PILBET firmy Pillak , 0,8 l za ok. 20,- zł.

Sp5es
07-04-2005, 02:13
http://www.silikony.pl/ps/produkty/pro_w/produkty_sarsil_h_14_r.htm
Karta na H14 wybrana przypadkowo.

Cała gama produktów silikonowych. Ale radzę niewodne!
Działają lepiej

Nie znalażłem impregnatu Pilbet w internecie. Tylko farbę akrylową do betonu. Ta farba NAPEWNO SIE NIE NADAJE ( szczelna, barwiąca powłoka akrylowa!) , impregnat nie wiem, bo nic nie moge przeczytać, ani znaleźć.

pyrka
07-04-2005, 09:09
Kilka dni temu był w Castoramie, ale powinien być w każdym sklepie ,gdzie sprzedają wyroby Pllaka. Śmierdzi jak butapren, jest bezbarwny.