PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrać meble do salonu?



Marcyśka1
27-02-2017, 20:15
Dzień dobry,
mam w salonie otwartym wykończenia w kolorze patyny (klamki w oknach i w drzwiach, żyrandole, uchwyty w szafkach kuchennych). Szukam mebli w kolorze brązowym w stylu delikatnej klasyki. Okazuje się, że obecnie producenci do takich mebli stosują srebrne wykończenia. Jak myślicie, czy to będzie do siebie pasowało, czy niestety będzie się "gryzło"?

Pozdrawiam
Marta

Elfir
27-02-2017, 21:19
możesz zawsze uchwyty wymienić.

A to jest zbliżenie na meble Forte, jak widać nie jest srebrne:
http://www.forte.com.pl/img/img/11431413793.jpg

Marcyśka1
28-02-2017, 06:38
możesz zawsze uchwyty wymienić.

A to jest zbliżenie na meble Forte, jak widać nie jest srebrne:
http://www.forte.com.pl/img/img/11431413793.jpg



Dzięki za odpowiedź
No tak, mogłabym zmienić, ale wybrane przeze mnie meble mają dodatkowe ozdoby srebrne na samych meblach, których już nie zmienię. To kolekcja venti z fabryki Wójcik http://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-venti-41671
stąd mój dylemat. Meble dobrze wykonane, niedrogie i jedyne, które mi się podobają. NIe jest to typowa klasyka.

Pozdrawiam, Marta

Elfir
28-02-2017, 09:48
Napisałaś, że szukasz mebli i "producenci" w liczbie mnogiej, takich nie robią.
A teraz już je masz wybrane i to tylko jednego producenta?
Dlaczego od razu nie wkleiłaś mebla o który ci chodziło?

new0710
28-02-2017, 11:04
ja to jestem zwolennikiem tego, żeby było w salonie jak najmniej mebli

patent.x
28-02-2017, 19:46
Zgadzam się z przedmówcą. Im mniej mebli, tym mniej sprzątania, więcej przestrzeni.

Sawadi
28-02-2017, 20:09
Marcyśka1, podobają Ci się... to bierz. Zmień uchwyty, a ozdoby spatynuj, przemaluj albo obklej płatkami patynowanego złota. Zaszalej i poprzyklejaj bursztynowe kryształki. A może się okazać, że sama wymiana uchwytów wystarczy i ozdoby przestaną przeszkadzać.

uszol
01-03-2017, 09:57
uchwyty to najmniejszy problem, te ze zdjęcia z Mebli FORTE wydaje mi się, że muszą być złote, bo to tych mebli inne by raczej nie pasowały :D taki styl mebli, klasyczny, i taka kolorystyka jest typowa pod złote uchwyty

GTV
01-03-2017, 23:04
Z ciemnymi meblami złote uchwyty będą się ciekawie prezentowały, ale warto zachować umiar – i meble, i uchwyty powinny być w miarę proste i eleganckie w formie. @Marcyśka1 uchwyty zawsze możesz zmienić – jeśli chcesz zobaczyć, jak uchwyty będą się prezentowały na tych meblach, skorzystaj z aplikacji (SPAM) na tablet lub telefon. Można swobodnie nawigować między poszczególnymi kolekcjami, wybierać konkretny model, zmieniać jego rozstaw czy wersję kolorystyczną, obracać go, powiększać, a nawet porównywać z innymi – aż do osiągnięcia pełnej satysfakcji z dokonanego wyboru. Proponuję uchwyt [SPAM]albo coś w stylu retro.
382669

uszol
02-03-2017, 12:34
ladne meble ale dla mnie te uchwyty sa za szerokie wygladają jak w gabinecie lekarza

bogdan525
06-03-2017, 07:31
A zerknij sobie jeszcze do nich [SPAM] Mają w ofercie meble systemowe w ciekawych aranżacjach, a z takich systemowych dużo łatwiej jest złożyć meblościankę do salonu. Uchwyty zawsze możan wymienić i dopasować kolorystycznie do tego co już masz, albo całkowicie zrezygnować z uchwytów i wybrać meble z domykiem na klik :)

uszol
09-03-2017, 11:40
A to co Elfir wrzuca z FORTE to może jest kolekcja Aramis? fajne takie retro

Glamur
07-12-2017, 13:14
Bardzo ważne w salonie jest także oświetlenie bo w sumie każda szafka, stolik a w zasadzie każdy mebel który się tam znajduje potrzebuje być odpowiednio wyeksponowany. Natomiast co do samych mebli warto zwrócić uwagę na kilka salonów żeby znaleźć coś odpowiedniego. Poszukaj w google pod odpowiednimi słowami. :)

kossa03
11-12-2017, 09:33
wybierz meble, które Ci odpowiadają i są dobrze zaprojektowane pod względem użyteczności. Takie drobne szczegóły jak uchwyty zawsze można jakoś przerobić. Dużo jest filmików w internecie, jak wykonywać takie drobne poprawki. Poza tym, myślę że ten model który wybrałaś jest na tyle klasyczny, że będzie pasować praktycznie wszędzie.

MagdaBąk
13-03-2023, 00:13
możesz zawsze uchwyty wymienić.

A to jest zbliżenie na meble Forte, jak widać nie jest srebrne:
http://www.forte.com.pl/img/img/11431413793.jpg

Polecam wybrać meble, które będą uniwersalne! Ja na przykład mam w salonie meble od :spam:z dębu sonoma i wszystko do nich pasuję tak naprawdę, więc mogę zmieniać aranżacje dodatkami. Tutaj sobie zobacz: :spam: