PDA

Zobacz pełną wersję : Podatek VAT a dofinansowania



pecet0
01-03-2017, 19:28
W 2016 r w różnych częściach Polski były robione nabory do projektów Unijnych mające na celu wspomagać Odnawialne Źródła Energii (OZE). Projekty te miałybyć w większości przypadku rozpatrywane dopiero w 2017 r.

Sam jestem "uczestnikiem" który do takiego projektu się zgłosił Jednak uważam że trochę nas nabito w butelkę.
Ponieważ w dniu wczorajszym zmienił się regulamin na którym jest napisane że użytkownik płaci wkład własny tak jak było na początku zadeklarowane + 100% podatku VAT (od swojej części oraz od części która miała być dofinansowana z Unii)

To któryś z "mądrych polityków" wymyślił zmiany w ustawach o podatku VAT w tym roku?

Osobiście wypowiadam się za podkarpackie.
W innych Województwach też Wam się pozmieniały regulaminy?

Kizior Syberyjski
02-03-2017, 08:33
Też biorę udział, ale jestem na liście "awaryjniej". Potwierdzam, że podatek będzie płacony od całej kwoty inwestycji a nie od wkładu własnego. Woj. podkarpackie.

link2jack
02-03-2017, 08:40
Głupota nie zna granic. Mamią dofinansowaniem a później żądają podatku :)
Dofinansowanie w/g mnie powinno mieć zniesione opodatkowanie.
U mnie z WFOŚIGW było podobnie.

Kizior Syberyjski
02-03-2017, 08:52
Ale to będzie 8%, tak?

marcelix
02-03-2017, 15:52
8% jeśli będzie montowany na domu. 23% jeśli na gruncie bądź budynku gospodarczym. Jutro zadzwonię do UM i się zapytam jak jest u nas. Jeśli podatek będzie od 100% to niech ..... .

cuuube
25-03-2018, 20:53
8% jeśli będzie montowany na domu. 23% jeśli na gruncie bądź budynku gospodarczym. Jutro zadzwonię do UM i się zapytam jak jest u nas. Jeśli podatek będzie od 100% to niech ..... .

nawet jeśli podatek ma być od całej kwoty , to tylko 8% więc do przełknięcia, gorzej jest obecnie bo np skarbówka żąda podatku dochodowego od dotacji
http://portal.zaraszow.pl/vat-od-dotacji-solary-kotly/
.
http://swiatoze.pl/podlaskie-musi-dolozyc-15-mln-zlotych-instalacje-oze-dotacji-ue/
tak dokładają ,że to naprawdę się nie opłaci

marcinbbb
28-03-2018, 20:52
Mam zamontowane na budynku gospodarczym w 8% VAT :) Jednak trzeba wiedzieć jak to obejść, gruntu się nie da ale gospodarczy zawsze może być mieszkalnym.