PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka kominów i włazu dachowego



adrian568
07-03-2017, 16:18
Witam,mam pytanie do znawców tematu obróbek kominów i okien/włazów dachowych, dla rozjaśnienia sytuacji załączam zdjęcia. Mam kilka pytań czy po obróbce kominów i włazu dachowego dopuszczalne są takie prześwity patrząc z poddasza? czy obróbka została żle wykonana? patrząc przy włazie dachowym jest duża szpara i widze przez nią jeden z kominów... Czy przez te szpary nie będzie dostawał się np śnieg? czy to powinno być zrobione szczelnie?
Drugie pytanie: mam na dachu facjatkę i od środka fachowcy przybili byle jak deski (jak na zdjęciu) czy tak sięwykańcza takie facjatki czy to powinno być wymurowane?

Bardzo proszę o podpowiedź bo już poprostu płakać mi się chce jak widzę tych moich specjalistów...

Gwidon1983
08-03-2017, 07:13
Hej,
Wyłaz dachowy jest żle zamontowany, nie zgodnie z instrukcja montażu. Membrana powinna być wywinięta do góry a nie w dół, będzie Ci się woda wlewała do domu :( Powinno być cos takiego:
383247

Tuatj znajdziesz info jak to powinno wygladać.
http://www.fakro.pl/akcesoria-dachowe/wylazy/wylazy-dachowe-standard-fakro/wgi-wgt/

Co do okuć kominów napewno nic z dołu nie powinno być widać, coś jest źle zrobione. U mnie zadnnych szczelin nie widac, nic nie cieknie, dach robiony rok temu.

383256

Blacha powinna przukryć klin i zejść na fartuch, coś tutaj jest źle zrobione. W tym miejscu napewno śnieg dostanie się do środka.

Jan P.
10-03-2017, 11:27
Przy blacho-dachówce i dachówce okno powinno być zamocowane 3-5 cm powyżej dolnej łaty. Tu jest źle .Jan

Ekspert FAKRO
10-03-2017, 12:25
Witam,

Niestety przedstawiony montaż wyłazu pozostawia wiele do życzenia.

Montaż okien dachowych i wyłazów w pokryciu typu blachodachówką jest trochę trudniejszy -należy odpowiednio przygotować arkusz w którym będzie montowane okno lub wyłaz.
Dokładnie jest to zaprezentowane w poniższej instrukcji co prawda okna ale przygotowanie arkusza pod montaż wyłazu jest analogiczne:
http://www.fakro.pl/att/COMMON/prof/roofer/fitting%20instructions/EH_EZ_FAKRO.pdf


Z poważaniem
Konsultant FAKRO

Andrzej Wilhelmi
11-03-2017, 20:07
Takie wykonanie to porażka. Dobitnie świadczy o braku elementarnej wiedzy. Pozdrawiam.