PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt zerwania styropianu przy remoncie elewacji?



baq_pl
08-03-2017, 22:29
Witam,

Próbowałem wyszukiwać na forum bez rezultatu. Dom ala kostka z lat 70 z cegły, grubość murów to 45cm, docieplony w latach 90 5cm styropianem (sprawdzone w paru miejscach odkrywką).

Plan pierwotny to był remont/odświeżenie/docieplenie elewacji, ale po wielu konsultacjach doradzono mi "remont generalny" elewacji, czyli zerwanie istniejącego styropianu i położenie nowego 15cm dobrej jakości. Argumentami za tym jest brak wiedzy co tak na prawdę jest na ścianach, jak dobrze zostało położone itd itp.,

Czy ktoś orientuje się, ile może kosztować zerwanie/utylizacja 5cm styropianu z ok 350m2 ścian? Czy mam się spodziewać dodatkowych "ekstra" kosztów?

Dodatkowe pytanie, czy przy takiej operacji mam spodziewać się że wszyscy sąsiedzi mnie znienawidzą? Wydaje mi się że to dosyć "brudna" praca.

rk80
08-03-2017, 23:12
Raczej popytaj się firm które docieplają ile by wzieli za demontaż i zabranie starego styropianu i położenie nowego, bo problem w tym ,że nikt w Polsce na tą chwilę nie myśli o utylizacji styropianu bo jesteśmy kupe lat za zachodem. W Polsce większość domów nie ma termoizolacji więc nie ma firm utylizujących styropian, albo możesz taką znaleźć daleko od siebie. Pytałeś w urzędzie?w pszok?

Inna sprawa gdybyś rozdzielił styropian od tynku/kleju i miał go osobno we workach, na taki odpad znalazłbyś szybciej chętnych ( z tego co widzę na necie)

edit.

z uwagi na bałagan, demontaż wykonywał bym raczej przy bezwietrznej pogodzie ,mając sporo worków i odkurzacz warsztatowy pod ręką, bo sąsiedzi Cie zjedzą (+ewentualnie na głowie policja i lokalny urząd ochrony środowiska)
no chyba,że firma zabezpieczy rusztowania przy demontażu

TedEd
09-03-2017, 08:47
Tak jak rk80, teściu zmieniał elewację to firma, która miała ocieplać grubszym styropianem zdemontowała go, do worów i wywieźli. Wiadomo, trochę wiecej to kosztowało ale on miał czyste ręce i szybko się z tym uporali, chyba, że masz domek 3x3 to wiadomo

Duży Boban
09-03-2017, 09:35
Mój wujek 2 razy ocieplał taka samą kostkę z lat 70tych. Na pierwsza warstwę styropianu przykleili drugą. Pewnie dobrze zakołkowali ale nie znam szczegółów.

baq_pl
10-03-2017, 12:17
Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłem do paru firm, koszt usunięcia styropianu to 10zł/m2 co wydaje się niską ceną, do tego koszt kontenera.

Nikt nie potwierdził moich obaw że trzeba dodatkowo płacić za utylizację... temat można chyba zamknąć

MariuszKowalczyk
08-05-2017, 14:14
Witam,

Próbowałem wyszukiwać na forum bez rezultatu. Dom ala kostka z lat 70 z cegły, grubość murów to 45cm, docieplony w latach 90 5cm styropianem (sprawdzone w paru miejscach odkrywką).

Plan pierwotny to był remont/odświeżenie/docieplenie elewacji, ale po wielu konsultacjach doradzono mi "remont generalny" elewacji, czyli zerwanie istniejącego styropianu i położenie nowego 15cm dobrej jakości. Argumentami za tym jest brak wiedzy co tak na prawdę jest na ścianach, jak dobrze zostało położone itd itp.,

Czy ktoś orientuje się, ile może kosztować zerwanie/utylizacja 5cm styropianu z ok 350m2 ścian? Czy mam się spodziewać dodatkowych "ekstra" kosztów?

Dodatkowe pytanie, czy przy takiej operacji mam spodziewać się że wszyscy sąsiedzi mnie znienawidzą? Wydaje mi się że to dosyć "brudna" praca.

Trafiłem na to forum bo sam się zmagam z takim problemem. Szukam firmy która oferuje impregnację elewacji. Do tej pory siostry znajomy korzystał z usług http://www.teton.pl/oferta/ Niby bardzo sobie chwalił i same pozytywne opinie z nimi ale skoro temat podobny to może Internecie pomożecie?

brylekpl
08-05-2017, 15:09
Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłem do paru firm, koszt usunięcia styropianu to 10zł/m2 co wydaje się niską ceną, do tego koszt kontenera.

Nikt nie potwierdził moich obaw że trzeba dodatkowo płacić za utylizację... temat można chyba zamknąć


sproboj znalezc kogos kto przyjie ten steropian. Jak chcialem oddac na pszok resztki welny mineralnej elewaczyjnej to koszt 1m3 (oddania) jest wiekszy niz 1m3 samej welny.

Julius
19-06-2017, 14:42
Witam,

Próbowałem wyszukiwać na forum bez rezultatu. Dom ala kostka z lat 70 z cegły, grubość murów to 45cm, docieplony w latach 90 5cm styropianem (sprawdzone w paru miejscach odkrywką).

Plan pierwotny to był remont/odświeżenie/docieplenie elewacji, ale po wielu konsultacjach doradzono mi "remont generalny" elewacji, czyli zerwanie istniejącego styropianu i położenie nowego 15cm dobrej jakości. Argumentami za tym jest brak wiedzy co tak na prawdę jest na ścianach, jak dobrze zostało położone itd itp.,

Czy ktoś orientuje się, ile może kosztować zerwanie/utylizacja 5cm styropianu z ok 350m2 ścian? Czy mam się spodziewać dodatkowych "ekstra" kosztów?

Dodatkowe pytanie, czy przy takiej operacji mam spodziewać się że wszyscy sąsiedzi mnie znienawidzą? Wydaje mi się że to dosyć "brudna" praca.

Witam,
ja bym nie zrzucał starego docieplenia. Marnujemy czas, pieniądze i zanieczyszczamy środowisko odpadami.
Często styropian, który jest składnikiem starego docieplenia jest dużo lepszej jakości niż niejeden styropian, który można teraz kupić (lambda i TR).
Wystarczy tylko dokleić 10cm. Są technologie, które pozwalają na docieplenie już docieplonej elewacji, bez względu na jej stan techniczny. Np. tu: http://skala.com.pl/systemy-docieplen-skala-s-renovadex-produkt.html