PDA

Zobacz pełną wersję : Pralko-suszarka Bosch/SIemens NIEBYWAŁE PARAMETRY ?



kaeres
09-03-2017, 13:10
Cześć.

Stoję przed zakupem pralko-suszarki.
Oglądam suche dane techniczne oraz parametry kilku interesujących mnie modeli i zastanawia mnie oszczędność modeli Boscha i Siemensa.
1. Bosch - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/bosch-wash-dry-homeprofessional-wvh30542eu.bhtml
2. Siemens - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/siemens-wd15h542eu.bhtml

Obie zużywają 4,76kW w ciągu godziny pracy oraz 57 litrów wody na pranie razem z suszeniem.

Są to parametry jakby nie z tego świata bo porównując z kilkoma innymi sprzętami okazuje się, że te parametry są nie do osiągnięcia przez innych producentów.

1. Samsung - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/samsung-wd80j6410ax.bhtml
2. LG - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/lg-fh2u2hdm1n.bhtml
3. AEG - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/aeg-l87695wdp.bhtml
i tak dalej.

podkreślam, że przeszukuję w stosownym przedziale cenowym, a nie modele różnych klas cenowych.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie i czy faktycznie Bosch i Siemens stosując suszenie powietrzem aż tak potrafi oszczędzać wodę i prąd ?

firewall
09-03-2017, 14:25
Jeśli chodzi o Boscha czy Siemensa to warto brać modele produkcji niemieckiej ( można sprawdzić w necie które to są). Mam od kilku lat Boscha pralkę ( trochę droższy model od wybieranej przez ciebie ) i jestem bardzo zadowolony ( cisza, brak drgań ).
A teraz a propos sklepu na który powołujesz się z cenami. Głęboko nie polecam. Towar bez zabezpieczenia ( raz myślałem że przypadek)potem krewny dostał pralkę z uszkodzonym bokiem ( stwierdzone po odpakowaniu ) - sklep nie poczuwa się, kurier - też. A podobno odkupują już takie od dystrybutora, a wprowadzają jako nówki.

kaeres
09-03-2017, 14:35
Odpakuję przy kurierze i dopiero podpiszę odbiór.
Jednak nie rozwiązany jest nadal wątek z niskim zużyciem energii i wody.

coulignon
09-03-2017, 14:41
Macie jakieś doświadczenie w tym temacie i czy faktycznie Bosch i Siemens stosując suszenie powietrzem aż tak potrafi oszczędzać wodę i prąd ?

w zł to 0,5(dzienna) lub 0,3 (nocna) zł na cykl prana z suszeniem. Nie wiem czy jest się czym ekscytować.

Firewall - powtarzacz mit i wyższości sprzętów produkowanych na zachodzie versus w Polsce. Różnica w trwałości i cenie napraw sprzętów BSH zależy od modelu a nie miejsca wytworzenia.

kaeres
09-03-2017, 15:16
Czy ja wiem.
57l w Boschu czy Siemensie vs 100-125l
Może ciągniesz wodę ze studni ale ja za kubik płacę kilkadziesiąt złotych.

Prąd może i pominiemy bo w ciągu roku faktycznie wyjdzie może na kratkę piwka.

Kaizen
09-03-2017, 15:43
Eko w tym przypadku to przekleństwo.
Prosty sposób, to zmniejszenie ilości cykli płukania i ilości wody w każdym cyklu. I na papierze wygląda ładnie- mało litrów i kWh (SUPERRR, KUPUJĘ i płacę te 20% więcej, bo mi się zwróci - te zabytkowe potwory energetyczne co stoją obok niech kupują naiwni i biedni. A tym czasem jest odwrotnie), a ubranie słabo wypłukane. Jak to wrzucona tylko przepocona koszulka do odświeżenia, to problemu nie ma. Ale jak ktoś robi pranie ubranek dziecięcych, to i brudne wychodzą. Trzeba (na szczęście większość pralek ma takie opcje różnie zwane - pupil, dziecko, alergia itp.) dorzucić ilości wody do prania i dodatkowy cykl płukania.

firewall
09-03-2017, 16:07
coulignon, nie jest to sprawa mitu. Dany model produkowany jest w określonym kraju. Nie klepią tego samego modelu w kilku krajach. W Niemczech zwyczajowo produkuje się modele premium z najlepszymi np. łożyskami itd. Przekłada to się na cenę ( niestety),a daję dumę Niemcom, ze jak kupił model ichszy to jest OK, a jak turecki to badziew ( a wynika to z gorszych podzespołów, a nie problemów narodowościowych).

Co do zużycia wody czy prądu nie mierzyłem, ale wierzę na słowo ( pisane w specyfikacji) bo nie sądzę aby firma chciała ponosić straty związane z procesami o podawanie fałszywych danych.

coulignon
09-03-2017, 16:22
Segmentu premium z Boscha wystrzegam się jak tylko moge. Na przykładzie pralek: miałem model WAS produkowany w Germanii, po 8 latach padła w niej przetwornica czestotliwosci (sterownik silnika). Koszt z wymianą około 1000 zł. Pralka poszła za 100 zł na częsci. Jak stwierdził serwisant Boscha, 2 razy tańszy model WAE produkowany w Łodzi jest nieśmiertelny i pochodziłby 2 razy dłużej.

W każdej marce są modele mniej lub bardziej udane. Nie zależy to od ceny ani kraju pochodzenia

kaeres
09-03-2017, 22:24
Chyba pomyliłem fora.
Mitomaństwo tutaj jest uprawiane.
Poczytajcie sobie opinie o tych pralkach.
Poza tym, że pierze co mu każesz to jeszcze specyfikacja w papierach jest zawyżona.
Okazuje się, że faktycznie masakrę robią w kwestii zużycia wody wobec innych producentów, którzy suszą ubranie po prostu gorącą wodą.
Te dwa wymienione przeze mnie modele Bosch i Siemens suszą powietrzem.
Ot cała tajemnica, którą nieco pokrętną drogą odkryłem w necie.
Wybiorę rzutem monetą czy Siemens czy Bosch.

firewall
09-03-2017, 22:33
Zamiast rzucać monetą nie prościej zapytać żonę która bardziej podoba się jej?

coulignon
10-03-2017, 08:52
bo siemens i bosch to ta sama firma. Zresztą marki siemens w sprzęcie AGD zdaje się że za chwilę nie będzie.

kaeres
10-03-2017, 11:53
Oleole obniżyło cenę na Boscha w trakcie jak istnieje ten wątek :)
Decyzja zapadła, dzięki za pomoc.

kaeres
14-03-2017, 09:59
O usłudze Ole ole nie mogę złego słowa powiedzieć. Jestem wręcz zachwycony ich usługą.
Kontakt telefoniczny zapewniony, szybkość usługi natychmiastowa.
Oczywiście zapłaciłem za wniesienie pralki (91kg) więc wnieśli, rozpakowali, kazali sprawdzić czy z zewnątrz jakieś uszkodzenia są czy nie.
Pytali gdzie ustawić, czy pudło posprzątać. Podpis, dziękuję.
Wszystko 24h.

vietcong
20-03-2017, 01:21
Podziel się proszę krótką recenzją tego sprzętu - również się nad nim zastanawiam (w perspektywie 2-3 miesięcy)

kaeres
20-03-2017, 09:37
Najwcześniejsze pierwsze opinie będą w połowie kwietnia.
Będą jedynie opinią o głośności i ogólnej obsłudze urządzenia.
Pozdrawiam.

vietcong
21-03-2017, 00:32
świetnie- czekamy zatem na opinię

kaeres
22-03-2017, 10:41
108l wody na cykl - dziękuję, sam wysuszę biegając w koło suszarki dmuchając.

KAMIL1984
22-03-2017, 11:22
Czy ja wiem.
57l w Boschu czy Siemensie vs 100-125l
Może ciągniesz wodę ze studni ale ja za kubik płacę kilkadziesiąt złotych.

Prąd może i pominiemy bo w ciągu roku faktycznie wyjdzie może na kratkę piwka.


Kilkadziesiąt zł????
W Łodzi razem z oczyszczaniem jest kilkanaście zł.

kaeres
22-03-2017, 12:05
Spojrzałem na podgrzanie, przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Za wodę podgrzaną płacę 37,50zł /1m3.

Kaizen
22-03-2017, 12:11
Za wodę podgrzaną płacę 37,50zł /1m3.

Bardzo drogo. U mnie kosztuje 11,47 zł/m3 woda ze ściekami i 14,9 podgrzanie. Czyli płacisz aż 42% drożej.
Ale podpinasz do pralki ciepłą wodę? Co to za model? Szukałem takiej i nie znalazłem.

kaeres
22-03-2017, 13:26
Nie, dlatego piszę że się pomyliłem.
Za wodę ze ściekami płacę 12,50zł.

vietcong
13-04-2017, 00:28
Najwcześniejsze pierwsze opinie będą w połowie kwietnia.

i jak wrażenia?

kaeres
13-04-2017, 10:33
Czujni jesteście :)
Oczywiście kilka prań już poszło.
Mam pierwszy raz do czynienia z pralko-suszarką więc trudno mi do czegoś porównywać więc tego robić nie będę.

Firma Ole Ole dostarczyła pralko suszarkę, wnieśli za 1 piętro po niewygodnych bo wąskich i zakręcanych o 180` schodach (to urządzenie waży 90kg).
Oczywiście usługa wniesienia dodatkowo płatna.

Odpakowali, ustawili na miejscu, wypoziomowali i zabrali śmieci (pudła, steropiany, folie).

Urządzenie nie jest jakieś najdroższe typu AEG czy Miele za 15 tys. ale w tej średniej półce cenowej parametrami nie ma sobie równych i wybrałem ją główne ze względu na zużycie wody.

Suszenia dokonuje osobną nagrzewnicą z nawiewem, a nie gorącą wodą. To powoduje spore oszczędności.

Co do samej prezencji urządzenia to po prostu jest eleganckie, Bez wybajerzonego dotykowego wyświetlacza czy ogromnych, czarnych drzwiczek typu Moon (chyba w Indesicie), czy innych detali estetycznych.
Ot, programator działający bardzo delikatnie z wyraźnym klikiem na każdej funkcji. Ciekłokrystaliczny wyświetlacz (nie dotykowy) pomaga w wybraniu dodatkowych funkcji prania czy suszenia. A tych jest już całkiem sporo. Rzekłbym, że jest tego przesyt i w połowie ich albo nigdy nie użyję albo raz z ciekawości.
Pralka sama sobie dozuje środek piorący (gdy wsypiemy za dużo to zostaje na następny raz),
Mam ją w pralni, za drzwiami więc nie wiem czy jest głośna bo jej po prostu nie słyszę nawet jak wiruje czy suszy. Może jest taka cicha, a może to przez zamknięte drzwi.

Co do wkładu na suszenie to obawiałem się podziału (7kg na pranie ale tylko 4kg na suszenie). Okazuje się, ze nie ma szans naładować do tej pralki 7kg chyba.
Ładuję ją aż muszę dociskać drzwiami, a i tak wychodzi suchutkie (w zależności oczywiście jaki program wybierzemy bo jest taki, który lekko nie dosusza na naszą prośbę).

Jak macie pytania to pytajcie. W miarę możliwości odpowiem.

kroles
13-04-2017, 11:46
Ile czasu zajmuje pranie + suszenie?

kaeres
13-04-2017, 11:54
Do pełnego suszenia (tzw. do szafy) od 5:30 do 8h w zależności od wyboru programu.
Jeżeli chodzi o podsuszenie to pewnie krócej ale do sprawdzenia.
To są oczywiście dane z wyświetlacza, których osobiście nie mierzyłem.
Te mogą się różnić w zależności od wielu czynników o czym każda instrukcja wspomina.