PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór kosiarki Einhell czy Makita



ziom890
09-03-2017, 18:15
Witam! Przymierzam się do zakupu kosiarki mam na oku MAKITA PLM4819 to miałem postanowione już na 90% ale jak przeglądam allegro to troszku mi szkoda 1400 zł. Znalazłem też Einhella GC-PM 46 za 750 zł ale nigdy nie miałem styczności z tą firmą proszę o jakąś opinie czy dołożyć i kupić makite czy taki einhell też będzie dobrze się spisywał?

bladyy78
09-03-2017, 18:42
Einhell jak nie made in Prc do będzie działa, mam spawarkę tej firmy 17lat dobry sprzęt. Co do makity to sprzęt elektryczny robi super elektronarzędzia tylko wybieram tej firmy, ale mam również pilarkę spalinową tej firmy i jest szajs jakich mało , piłę używam sporadycznie ale silnik w niej działa jak w taniej pile marketowej. Dlatego nie mam przekonania do silników spalinowych w sprzęcie firmy makia.

ziom890
09-03-2017, 19:04
co do silnika to ta sama firma Briggs & Stratton tylko makita na swojej stronie podaje pojemność 1400cm3 a einhell moc 1.65 kw natomiast na allegro w przypadku tego einhella podają moc 2.17 kw. Więc silniki myślę, że będą dobre tylko jak z konstrukcją i napędem

bladyy78
09-03-2017, 19:45
Musisz zwrócić uwagę na serwis czy masz go w okolicy wysyłka do serwisu kosiarki kurierem zakupionej przez internet nie jest prosta sprawą. Najlepiej wybrać taką kosiarkę do której masz blisko serwis. Ja kupiłem 4 lata temu kosiarkę Briggs & Stratton w markecie za 700zł, kosiarka ma napęd i jak na razie nie mam z z nią problemów. Nie jest to co prawda mercedes ale wybrałem ja właśnie ze względu na silnik, o którym były dobre opinie. Co do napędu to jak długo postoi to czasem nie da się jej cofnąć do tyłu, do przodu wszystko działało , ale po chwili od uruchomienia wszystko wraca do normy podejrzewam ze powodem możne być to ze zawsze po koszeniu myłem kosiarkę karcherem i woda może wypłukała smar, Na zimę jednak już jej nie umyłem i o dziwo napęd się nie blokuje. Tak jak pisałem wybierz tą do której przynajmniej przez okres gwarancyjny będziesz miał blisko serwis, Wybierając kosiarkę mykity masz ta pewność że jak ci padnie napęd po gwarancji to masz większa szanse ze będą dostępne jeszcze części do jego naprawy.