PDA

Zobacz pełną wersję : Realizacja przyłącza prądu tymczasowego (budowlanego)



rafal9
06-04-2005, 18:21
Jak powinna przebiegać realizacja prądu budowlanego przy założeniu, że będzie realizował go leketryk, który nie pochodzi z Zakładu Energetycznego, wobec czego nie ma odpowiednich wejść i układów, aby wszystkie formalizmy przeprowadzić sprawnie.

Jakie są potrzebne dokumenty, projekty, itp.

Rozważam taką realizację i proszę o wskazanie kroków, które muszę wykonać.

Na razie mam wydane warunki przyłączenia i elektryka.

rafal9
10-04-2005, 11:50
ponawiam pytanie

MarzannaPG
10-04-2005, 16:52
U mnie było tak: ubiegając się o warunki przyłączenia, powiedziałam, że chcę mieć prąd budowlany (bo ZEW miał w planie wykonanie przyłącza docelowego za rok!) i co mam zrobić? Kazali napisać podanie i wydali warunki na prąd budowlany (wyglądają tak samo jak na ten 'normalny" tylko zapisano wyraźnie, że chodzi o budowlany). Następnie powiedzieli, że mogę sobie sama wezwać elektrytka i na tej podstawie on robi to przyłącze. Elektryka miałam poleconego przez sąsiada i on wszystko wykonał, zakupił też szafkę, która miała być szafką docelową (czyli po wykonaniu przyłącza docelowego przeniesie się tę szafkę bez kupowania nowej). Tutaj istotna uwaga: ponieważ wcześniej się z tym elektrykiem kontaktowałam, powiedział, żeby w umowie z ZEW nie zaznaczać opcji z 'ich' szafką czyli opłata za przyłącze minus opłata za szafkę (wtedy to było ryczałtem 1800, z szafką 2600). Szafka i tak kosztowała mniej więcej tyle (800), ale drugi raz za nią nie płaciłam jak ZEW wykonywało przyłącze docelowe.
Za wykonanie przyłącza budowlanego elektryk wziął 350 zł za robociznę. (ceny z 2003r.) Odbioru dokonywał ZEW na jego wniosek, nic nie płaciliśmy. Potem w 2004 on przenosił naszą szafkę i wziął 150 zł za robociznę. Odbiór jak wyżej.