PDA

Zobacz pełną wersję : Wada montażu? Jak prawidłowo powinny zostać rozstawione kotwy?



pershing
10-03-2017, 15:50
Witam, forumowiczów.
Właśnie zostały zamontowane u mnie okna. Proszę o opinie czy montaż był prawidłowy. Uważam że są źle zakotwione. Przesyłam zdjęcia.

finlandia
10-03-2017, 17:32
Ogólnie patrząc - tragedia - tzn jakiś domorosły monter. Sposób przykręcenia kotew dolnych też "interesujący". Jak rozumiem dali je po Twoich uwagach?
Instrukcję montażu druteksów masz tu:( o ile nie dostałeś)
https://www.drutex.pl/media/_upload/_protected/instrukcja_pl_02-01-2017.pdf
Tylko czy Twoja umowa zawierała coś na temat montażu i punktu odniesienia? sprzedawca może powiedzieć, że robi tak od lat, daje gwarancję itp, itd..

T12345T
10-03-2017, 18:01
A ja sobie myślę, że rozmieszczenie kotew będzie w nieodległej przyszłości najmniejszym ze zmartwień inwestora. Miało być oszczędnie, to jest. Nic w tym nadzwyczajnego.

pershing
11-03-2017, 08:41
Moja umowa zawiera zapis, montaż według instrukcji producenta. Rozumiem że w narożu powinno być w zakresie 15 - 20 cm. Nie bliżej nie dalej. Oznacza to że mogę żądać ponownego montażu...?
A jeśli chodzi o dalsze problemy, macie na myśli brak taśm?

Jan Kalita
13-03-2017, 10:33
Przede wszystkim ja takiej roboty bym nie odebrał. Jeżeli podpisał Pan protokół odbioru, to mogą robić problemy. Napisałbym jednak oficjalne pismo do sprzedawcy, że montaż nie został wykonany zgodnie z instrukcją producenta.

Czy ja dobrze widzę, że kotwa jest przykręcona do listwy parapetowej??

pershing
13-03-2017, 14:04
Odbiór nie podpisany, za montaż nie zapłacone. Co do przykręcenia kotew do listwy parapetowej usłyszałem że nie przeszkadza to bo parapet i tak się schowa pod oknem... a potem że mocowania dolne nie są konieczne i mogą te kotwy odkręcić...
383745



W tym momencie twierdzą nadal że wszystkie kotwy zamontowane są prawidłowo, i poprawa nie jest konieczna...


Jeszcze jedną rzecz zauważyłem, a mianowicie jak się spojrzy od środka to widać jakby pakiet szybowy został za nisko zamontowany (widać biały plastik), czy to można uznać za wadę?
383746

MMichal
13-03-2017, 14:36
Witam

Szanowny Inwestorze, nie biegaj z miarką i nie sprawdzaj co do centymetra umiejscowienia kotew tylko postaraj się ogarnąć CAŁOŚĆ - całość, która jest totalnie źle wykonana. Tak jak napisał kolega Test - rozstawienie kotew to aktualnie Twój najmniejszy problem.
finlandia podał Ci link - to naprawdę bardzo krótka lektura a jasno pokaże co masz zje...e.

Pozdrawiam

jareko
13-03-2017, 14:51
tak się zastanawiam po co jest to Forum skoro taki zj...ny montaż Inwestor odbiera i post factum pyta czy dobrze
A co do listew przyszybowych.
niestety w niektórych systemach szyba osadzona jest głęboko, na tyle głęboko ze w okleinowanych profilach widać rdzeń.

pershing
13-03-2017, 14:59
tak się zastanawiam po co jest to Forum skoro taki zj...ny montaż Inwestor odbiera i post factum pyta czy dobrze
A co do listew przyszybowych.
niestety w niektórych systemach szyba osadzona jest głęboko, na tyle głęboko ze w okleinowanych profilach widać rdzeń.

Inwestor nie odebrał, inwestor nie zapłacił za montaż. Inwestor się nie zna :bash: dlatego pyta szanowne forum... :yes:

mazwoj
13-03-2017, 16:06
Też nie rozumiem tego wpisu. Nie na wszystkim człowiek się musi znać. Po jaką ch**rę bierze "specjalistę"? Kto ma się znać? Inwestor czy niby specjalista? Podchodząc tak do tematu to każdy powinien budowlankę kończyć aby dom sobie zbudować.

Pershing - nie Ty pierwszy i nie ostatni będziesz oszukany na tym czy innym przy budowie. Dobrze, że sprawdzasz i dbasz o swoje $ zanim zapłacisz za robotę.

T12345T
13-03-2017, 17:14
Pershing - nie Ty pierwszy i nie ostatni będziesz oszukany na tym czy innym przy budowie. Dobrze, że sprawdzasz i dbasz o swoje $ zanim zapłacisz za robotę.

To nie jest oszustwo.To przypadek, w którym człowiek co to na wszystkim znać się nie musi, wynajął do roboty człowieka, który zajmuje się montażem okien. Człowiek, który na wszystkim znać się nie musi zapomniał, że zajmowanie się czymś, nie czyni jeszcze specjalisty. A powinien na to wpaść bez trudu, bo przecież. sam zajął się wymianą okien:-). Zajął się, mimo że znać się człowiek na tym nie musi.