PDA

Zobacz pełną wersję : okno do wykuszu jaki rozmiar - cena



zabamix
10-03-2017, 20:32
Jak w temacie, robię wykusz prostokątny i chcę żeby wszedł tam stół.
Jestem na etapie tworzenia w projekcie tylko nie wiem jaki wstawić rozmiar okna żeby nie było że przesadziłem z 10cm i będzie wielki problem cenowy za taki błąd....
Okno nie ma być otwierane, z boku wykusza nie będzie równierz okien(sam front).
Zdjęcie poglądowe:
383497

Ok**se
10-03-2017, 21:17
Chyba w tej sytuacji musisz wiedzieć jakie wymiary będzie miał stół i krzesła a dopiero później brać się za wymiary wykusza

finlandia
10-03-2017, 21:19
Mozesz cos wiecej nt oczekiwanych wymiarow?

zabamix
10-03-2017, 23:47
Mozesz cos wiecej nt oczekiwanych wymiarow?

no cos ponad 2metry oczywiscie szerokość

Ok**se
11-03-2017, 05:57
Autorze wątku
Masz.zapewne u siebie w domu teraz stol. Obmierz go wraz z krzesłami
2 metry to metrowy stolik tam wstawisz i dwa krzesla by wygodnie przed nim zasiadac
Naprawde zacznij od stolu i jego zakladanych wymiarow

finlandia
11-03-2017, 06:45
Teraz zaczaiłem, że chodzi o wykusz w jadalni a nie ten w kuchni.
I tak jak mówi kolega wyżej - trzeba zacząć od stołu (i jego ceny) a wtedy przestaniesz sie przejmowac oknem.
Tak by sie cos sensownego zmeiscilo - powyżej 3 m. Ale powyzej oznacza juz koniecznosc łaczenia z części (w plastiku, z uwzglednieniem łączników statycznych , czyli + ok 1 tys. zł), a jeśli przesadzisz z powierzchnią szyb to i dopłatę za szkło 6mm. I przy stole to poważnie bym pomyślał o hartowaniu by zwiększyć ich wytrzymałość w razie przewrócenia się krzesła.

stary
11-03-2017, 20:51
Autorze wątku
Masz.zapewne u siebie w domu teraz stol. Obmierz go wraz z krzesłami
2 metry to metrowy stolik tam wstawisz i dwa krzesla by wygodnie przed nim zasiadac
Naprawde zacznij od stolu i jego zakladanych wymiarow
Należy założyć, że wraz z wiekiem wskaźnik BMI również wzrasta, krzesło jest coraz dalej od stołu- więc na wszelki wypadek trzeba dodać po 0,5 metra luzu na każdą stronę aby się nie zaklinować...:wiggle:

zabamix
12-03-2017, 10:26
Dzisiaj sobie policzyłem cm i wyszło 220 takie minimum.
Okno będzie od podłogi do sufitu.
Okno nie otwieralne.
Jaki mniej więcej koszt takiego okna z roletą, 3 szybowe?

finlandia
12-03-2017, 13:44
A ile kosztuje samochód o długości 4m? Tak samo okno. Możesz usłyszeć cenę 2 tys. możesz 3.. , 5 i więcej.. i każde ma prawo być warte swojej ceny.
Jak go nie podzielisz na pół, to waga pow. 200kg może wywołać konieczność wypożyczenia sprzętu do przeniesienia za 1-2 tys. zł..

Ps. Wg mnie 3 metry to absolutne minimum.. nawet jak na stół 4osobowy..

Ok**se
12-03-2017, 14:48
Wybaczcie ale ten temat to jakaś kpina.