PDA

Zobacz pełną wersję : Vaillant........warto?



wojst
06-04-2005, 19:57
no własnie ecoTec..... warto??drogo??kto ma i jakie wrażenia

KrzysiekMarusza
06-04-2005, 20:16
mam od ponad roku i działa ....
Coś tylko przepuszcza zawór bezp. od cwu (serwisant obiecał, że sprawdzi co to i naprawi, ale jak na razie jeszcze myśli :) )
pozdr - Krzysiek

06-04-2005, 20:37
ja mam ostry problem, co wybrac Eurostara - Junka czy Vailanta ATMOmax VUW PLUS . oba moge kupic z regulatorem do 4000 brutto....

wojst
06-04-2005, 20:51
a gdzie są takie ceny ???

06-04-2005, 21:22
www.kotły.pl

pogadaj w sklepach których kupujeszcz czesci do C.O. powinni zejsc z cen.

Grzegorz63
06-04-2005, 22:16
ja mam ostry problem, co wybrac Eurostara - Junka czy Vailanta ATMOmax VUW PLUS . oba moge kupic z regulatorem do 4000 brutto....
Oba są siebie warte. Ja kupiłem Junkersa, bo jak się tylko urodziłem to cały czas słyszałem jak dziadkowie i rodzice mówili na komunistyczny piecyk gazowy, który wisiał w łazience- Junkers. Dopiero jak byłem stary to sobie uświadomiłem, że Junkers to marka a nie pospolita nazwa kociołków gazowych. Ale przywiązanie do nazwy już mi pozostało... 8)

rafslusarczyk
06-04-2005, 22:21
vailant Eco Tec wart na 100%

a poza tym niespodzianka ????????


wkrótce

wiadomość na privat

RYDZU
06-04-2005, 22:25
mam od ponad roku i działa ....
Coś tylko przepuszcza zawór bezp. od cwu (serwisant obiecał, że sprawdzi co to i naprawi, ale jak na razie jeszcze myśli :) )
pozdr - Krzysiek

Nasz "nadworny" instalator CO ;) rzekł że takie cuda się będa działy gdy przy zasobniku
nie ma naczynia wyrównawczego (przeponowego). Kocioł szybko wode grzeje, ona się
rozszerza i gdy brak jakiejś możliwości kompensacji cisnienia - puszcza zawór bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

Grzegorz63
06-04-2005, 22:35
Vailanty eco-Tec mają słabiuteńkie pompki. Jeśli masz grzejniki nie ma sprawy, jeśli podłogówkę- może być problem. Bez drugiej pompy i sprzęgła hydraulicznego może się nie obejść. Natomiast np. Junkers Cerastar ma byczą pompę sterowaną elektronicznie o przeszło dwukrotnie wyższym ciśnieniu szczątkowym. Poza tym zakres modulacji- w Vailancie najgorszy wśród wszystkich kondensatów dostępnych w Polsce. Na Zachodzie sprzedają wersje ecoTec o dużym stopniu modulacji natomiast Polskę traktują jak trzeci świat, gdzie mieszkają same głąby i można tu wysprzedać magazyny z kotłów które mają mniejsze wzięcie na Zachodzie. Jeśli Vaillant ma Polaków w d...., to ja też mam Vaillanta w d....

Grzegorz63
06-04-2005, 22:37
Ten Junkers wyżej, którego chwalę za mocną pompę to Cerapur.

KrzysiekMarusza
07-04-2005, 06:56
Rydzu - mam naczynie wzbiorcze nawet za duże (chyba 8 litrów).
Instalacja grzejnikowa.
pozdr - Krzysiek

VPS
07-04-2005, 07:35
Krzysiek miałem klienta który miał ten sam problem co ty.
Również miał naczynie przeponowe 12 lit przy zasobniku 120 lit i oryginalną grupę bezpieczeństwa zasobnika. Zanim doszedłem dlaczego puszczał zawór bezpieczeństwa (10 bar) kilku fachowców wymieniło ponownie naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa.
Problem polegał nie nieprawidłowym montażu tegoż naczynia, a dokładnie był zamontowany w nieodpowiednim miejscu i nie spełniał swojego zadania przejęcia wzrostu objętości i ciśnienia wody w zasobniku ciepłej wody.
Najlepsze miejsce montażu naczynia przeponowego jest między grupą bezpieczeństwa zasobnika, a zasobnikiem.

http://foto.onet.pl/upload/24/93/_451038_n.jpg

KrzysiekMarusza
07-04-2005, 07:51
Dzięki VPS - zobaczę, jak to jest u mnie
pozdr - Krzysiek

PS Sprawdziłem: u mnie naczynie jest dołączone do rurki, zasilającej zasobnik zimną wodą, a zawór bezp. jest przy samym zbiorniku :(
Cholerka, że też jak był Pan Autoryzowany przy 1-szym uruchomieniu, to nic nie rzekł (a w każdym razie nie mnie) ...

dzabij
09-04-2005, 00:28
Z tego co czytałem na stronie muratora, to według norm naczynie przeponowe ma być zamontowane właśnie na zasilaniu zasobnika w zimną wodę.... Inna sprawa praktyka

Pzdr

Dawid

rafslusarczyk
09-04-2005, 06:09
naczynie ma być zamontowane za zaworem zrotnym na zimnej wodzie jednak zamontowanie na zasilanu jest także "możliwe" ale ze względu na temperaturę trwałość membramy w naczyniu im tem wyższa tym trwałość mniejsza.

jeżeli naczynie jest zamontowane na ciepłej wodzie i nie jest bezpośrednio na rurze przepływowej tak aby temp. drastycznie wzrastała na naczyniu to też nie należy sie aż tak bardzo martwić.

idealny rozwiązanie tak jak wspominał VPS jest za grupą

09-04-2005, 14:55
rafslusarczyk: mam pytanka 2
czy junek pociagnie 20m2 podlogówki i 5 grzejników bez pompy??
o jakiej niespodzince na priv mówiles czekam

rafslusarczyk
09-04-2005, 22:59
rafslusarczyk: mam pytanka 2
czy junek pociagnie 20m2 podlogówki i 5 grzejników bez pompy??



nie rozumiem jak bez pompy???

jak wspomniał ktoś powyżej junk ma lepszy wydatek pomp ok zgadza się ale wykres jest typowy dla pompy dla której wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia zmniejsza się wartośc przepływu.

20m2 z czego to ma być ???

rtl ?
powrót grzejnika?

rafslusarczyk
09-04-2005, 23:01
a co do junkersa to nie ędę sie wypowiadał ponieważ nie współpracuję z tą firmą a po ostatnim montażu EUROLIN-a mam dwa paluszki w ustach sory ale to jet moje odczucie i ko0niec

10-04-2005, 20:49
rafslusarczyk

pytam czy da rade bez dodatkowych pomp obsluzyc 20 m2 podłogówki i 5 grzejników oddalonych od niego o 5m kazdy.

1950
10-04-2005, 21:14
a dlaczego ma nie dać?????.....

rafslusarczyk
11-04-2005, 09:31
spokojnie ci to wystarczy tylko pompa z pieca