PDA

Zobacz pełną wersję : Kasa buduje domnawsi



domnawsi
13-03-2017, 21:20
Projekt jaki będziemy realizować to Jantar z pracowni DomoweKlimaty.


383810


Dom w lustrzanym odbiciu. Z garażem na dwa samochody. Nad garażem dodatkowe pomieszczenie, na górze 3 pokoje, łazienka i 2 garderoby. Na dole: wiatrołap, kuchnia, spiżarnia, salon, pokój, łazienka, kotłownia, schody.

Najważniejsza zmiana w projekcie to wydłużenie o 1 metr domu, dzięki temu mamy większą kotłownię i łazienki. Projektowi brakuje jeszcze kilku dosyć ważnych detali, ale jak zapewnił architekt robiący adaptację, ogarnie się to na bieżąco z kierownikiem.


Krótko wrócę do tego co za nami, bardziej w formie przemyśleń z perspektywy czasu niż szczegółowych opisów, bo na takie szkoda czasu, a przechodzi to każdy inwestor (nie rozumiem tego słowa), a nie tylko ten co sam buduje.


Wybraliśmy z żoną projekt pasujący do krajobrazu mazurskiej wsi, układ pomieszczeni zasadniczo nam odpowiada. Prawdę mówiąc trudno mi uwierzyć, że ktoś na tak wczesnym etapie jest w stanie wszystko sobie wizualizować, przeliczyć, przemyśleć, materiały instalacje itd. Ten nam się po prostu najbardziej podobał, a im dłużej przegląda się te projekty tym gorzej. Kosztował coś koło 2tys., czyli standardowo.

Jak będę budował drugi dom, to znajdę architekta, który zaprojektuje dom od początku do końca. Będzie realizował naszą wizję. Razem z wizualizacjami, szkicami, instalacjami, materiałami, kosztorysami i kilkoma innymi rzeczami. No i adaptacją i formalnościami.

Mam wrażenie, że ani pracownia ani architekt adaptujący wiele serca w projekt nie włożyli, a szkoda.

Mój architekt miał plusy i minusy.
Plusy:
+pomógł załatwić formalności, uzgodnienia, mapki - wszystko szybko, sprawnie i niedrogo
+na pozwolenie czekaliśmy dosyć krótko
+nie był drogi
Minusy:
-wymigał się od części naszych zmian w projekcie
-nie przeliczył materiałów po zmianie (wydłużenie domu)
-podejście do klienta urzędnicze

Działkę kupiliśmy od Agencji Nieruchomości Rolnych, dużą w niezłej cenie, przy drodze powiatowej. Mniej więcej 150m*75m Niestety mamy mały problem, tak mniej więcej szerokości 5 metrów. To wydzielona działka między naszą, a asfaltem, która pozostała w ANR. Niby na poszerzenie drogi itp. Nie jest to tragedia, ale upierdliwe, bo trzeba im zgłaszać roboty, np. przyłącze i zjazd. No i będę im dożywotnio płacił z zjazd. Inaczej podobno się nie dało. Działka nierówna, ale to na plus za widoki.

W gminie warunki dostaliśmy szybko.

Jedna rzecz tylko okazała się dziwna, a mianowicie musimy się zmieścić z budową w pasku o szerokości ok 30 metrów. Z jednej strony ogranicza nas 20 m od szosy, a z drugiej 100 m od kanału, który jest granicą działki. O ile od drogi im dalej tym lepiej, to kanał raczej nie straszny bo różnica w terenie jest ze 4 metry wysokości. Ale z przepisami nie ma co dyskutować.

Pozwolenie dostaliśmy szybko i zanim zaczęliśmy coś dalej z tematem działać przeleżało wszystko ponad rok w szufladzie. W między czasie urodził się drugi potomek i tak nam zleciało.

Z wodą i kanalizacją weszliśmy na działkę w lipcu 2016. Napiszę o tym oddzielny post.

Moje inspiracje:
Cedryk bez tajemnic :D
http://budowadomujednorodzinnego.pl
http://www.domza150tysiecy.pl/


To jeszcze żeby zakończyć przydługi wstęp.
Dlaczego założyłem temat w dziale dla samorobów.
- bo bardzo chcę sam
- bo mam syna, a drzew posadziłem tysiące
- bo się nie boję
- bo się naczytałem i nasłuchałem, i naoglądałem o partaczach i pożal się Boże fachowcach z polecenia
- bo tekst na wejście każdej kolejne ekipy to: "Panie, a kto Panu tak to spierdoli%?"
- bo to moje marzenie
- bo wiem, że mogę to zrobić lepiej
- bo sporo można na tym zaoszczędzić
- bo mam trochę wolnego czasu
- żeby udowodnić sobie
- żeby udowodnić innym
- bo coś tam już w życiu robiłem
- bo zatrudniając ekipę i tak non stop trzeba siedzieć na budowie, a i tak coś zachachmęca
- bo mi się nie śpieszy na Boże Narodzenie
jeszcze mogę trochę wymieniać, ale chyba starczy


13 marca 2017

Jutro geodeta ma przyjechać wyznaczyć 4 osie budynku. Na tyle się umówiliśmy, chociaż osi jest aż 9. Resztę zrobię samemu. Wykop pod dom wykonany, wcześniej. Przejazdem geodeta zaznaczył tylko palikami.



Koparka też już była w międzyczasie.

383811

ggdh
13-03-2017, 22:31
Konkretnie. Będę kibicował :rolleyes:

B_i_U
14-03-2017, 06:33
Witam

Widzę, że chęci i entuzjazmu Ci nie brakuje. Mnie od ekip budowlanych odstraszają podobne tematy. Życzę wytrwałości i samozaparcia.

Pozdrawiam
Bartek

dobrze i tanio
14-03-2017, 06:36
Witam,
Dodaje do subskrypcji :) i będę zaglądał regularnie. Z chęcią przyjże się wyznaczaniu pozostałych osi w budynku, jeśli to możliwe to poproszę o fotorelacje :). Ja puki co jestem na etapie tworzenia projektu budowlanego, ale powoli będę przygotowywał działkę pod budowę.
Pozdrawiam i powodzenia.

sebcioc55
14-03-2017, 09:26
- bo mi się nie śpieszy na Boże Narodzenie

ten tekst mi się najbardziej podoba :) a po za tym to Witam. Słyszałem o tym z milion razy, żeby tylko zdążyć przed świętami :cool: Będę zaglądał, pozdrawiam

BTW: wrzucaj dużo zdjęć, tak lepiej się czyta/ogląda dziennik :yes:

Przemek Kardyś
14-03-2017, 18:19
A ty jesteś kasa dlatego że kasę masz, czy ty po prostu prawie tak się nazywasz?