PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej platformy TV SAT używacie?



Senser
07-04-2005, 00:10
Ciekawy jestem, na co padnie mój wybór w momencie kiedy się przeprowadzę.....
Jeśli możecie to proszę uzasadnijcie wasze wybory...to na pewno ułatwi mój wybór w przyszłości... :)

Wowka
07-04-2005, 07:01
Polsat Cyfrowy - tani pakiet, wystarczający dla moich potrzeb.
I tak brak czasu na oglądanie wszystkich dostępnych 500 kanałów.
Tak prawdę mówiąc ogląda się tylko kilka.

Arko
07-04-2005, 08:59
Posat wystarczy w zupełności

andrzej100
07-04-2005, 09:23
Cyfra+, aczkolwiek nie wiem czy najlepsza. Zawsze place za rok z gory i dwa czy trzy lata temu przyslano mi rachunek (skumulowal mi sie rabat z inna promocja), ktory zaplacilem. Dwa m-ce pozniej jakas dziwna doplata. Odwolywalem sie, prosilem o wyjasnienie i trwalo to 6 m-cy. wreszcie poddalem sie i doplacilem 150zl. Na moje prosby o wytlumaczenie za co ta doplata otrzymywalem odpowiedzi nie na temat np. informacje o planowanym poszrzeniu ofety programowej, a ani slowa o meritum czyli doplacie.
Niestety, po konsolidacji z "Wizja" nie ma na rynku platformy dorownujacej "CYfrze", wiec bardziej wymagajace osoby sa skazane na w/w.

mdzalewscy
07-04-2005, 09:28
miałem już wszystko w pełnych pakietach i tak nie ma co oglądać, w cyfrze miałem karte demo i chodziła Platyna i naprawdę tam nie ma za co płacić 30zł, a co dopiero 119zł, dobrze że miałem za free (chyba znowu mi dadzą)

Moim zdaniem wystarczalny jest Polsat w opcji z dekoderem na własność za 199zł i abonamentem za 29zł, są TVNy, jest Polszmat, discovery i realtv. Wadą jest jakość tych tunerów, to koszmar. Cyfra jest lepsza, ale za te same kanały krzyczy sobie o 20zł więcej

Uważam osobiście iż ten post powinien zostać przeniesiony do działu Nie tyko budowa, lub Sondażach i dziwię się Senserowi, że został tutaj założony.

lafcadio
07-04-2005, 09:52
Polsat cyfrowy. Teraz ma w ofercie ponownie TVP 1 i 2 tak że oferta wystarczająca i antenkę zwyczajną można wyrzucić. :lol:
Chociaż telewizja to tak naprawdę strata czasu, bo wiadomości to spektakl tzw dziennikarzy, filmy albo z blokami reklamowymi co 1/2 godziny albo po 22.00 (misja telewizji publicznej).
Swoją drogą napiszcie co sądzicie o płaceniu abonamentu, gdy ktoś już opłaca pakiet za korzystanie z platformy cyfrowej.

aleksik
07-04-2005, 11:01
Czy to na pewno są doświadczenia budowlane?
Szkoda czsasu na bzdurki tego rodzaju.
Są inne portale dotyczące tego tematu.

Senser
07-04-2005, 11:06
Czy to na pewno są doświadczenia budowlane?
Szkoda czsasu na bzdurki tego rodzaju.
Są inne portale dotyczące tego tematu.

Na takie posty też są inne portale....

_ZBYCH_
07-04-2005, 11:52
Czy to na pewno są doświadczenia budowlane?
Szkoda czsasu na bzdurki tego rodzaju.
Są inne portale dotyczące tego tematu.
Nie to, żebym był złośliwy, ale czy Tobie nie szkoda czasu na pisanie takich uwag? :roll:
Nie interesuje Ciebie ten temat, to po prostu go nie czytaj i nie podnoś innym ciśnienia :-?

Dżony
07-04-2005, 11:59
A może przy okazji ktoś słyszał czy Polsat da się rozmnożyć :D na kilka odbiorników ? Podobno Cyfrę daje się rozmnażać.

MZ
07-04-2005, 12:03
Posat wystarczy w zupełności

Jak wiadomo teraz jest jedynka i dwójka w pakiecie. Czy macie na umowach zagwarantowane to.
Jakiś czas temu nie było. Czy możliwość podpięcia dekodera cyfrowego i zwykłej anteny do jednego telewizora?

Cypek
07-04-2005, 12:17
Posat cyfrowy.
Jak dla mnie i tak za duzo kanałów :)
Wole drewno do kominka porąbać, albo żonę :)

lafcadio
07-04-2005, 13:29
Posat wystarczy w zupełności

Jak wiadomo teraz jest jedynka i dwójka w pakiecie. Czy macie na umowach zagwarantowane to.
Jakiś czas temu nie było. Czy możliwość podpięcia dekodera cyfrowego i zwykłej anteny do jednego telewizora?
Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to do jednego telewizora chcesz "podpiąć" i dekoder i antenę zwykłą to jest możliwe - w dekoderze, który "podpinasz" do tv jest wejście na zwykłą antenę.
Tylko po co to robić - chyba tylko dla regionalnej TVP 3.

rafallogi
07-04-2005, 14:51
Pegaziątko :lol: :lol: :lol: takie info nie jest do publicznego rozpowszechniania :lol: No i od czasu do czasu musisz wyrzucić ze 20 zeta na zmianę oprogramowania. Dziwię się tym, którzy płacą comiesięczne abonamenty :wink:

Senser
07-04-2005, 18:27
A może przy okazji ktoś słyszał czy Polsat da się rozmnożyć :D na kilka odbiorników ? Podobno Cyfrę daje się rozmnażać.

Da się rozmnożyć...tylko raczej jest do zrobienia jeszcze przed tynkami...do każdego (łącznie 3) gniazdka tv trzeba puścić skrętke...a w centralce użyć czegoś takiego (http://adres)

Ja np. będe miał (już się robi) instalacje TV opartą na Multiswitcach, co pozwala rozbić sygnał z 3 anten łącznie na każdy kabel (w jednym kablu pełny sygnał z 3 anten!!)

Senser
07-04-2005, 18:29
A czy ci, co zazanczyli "inne" mogą powiedzieć czego tak naprawdę używają?? Mam nadzieję, że nie wpisali tego blokersi z kablówkami :-)

Teska
07-04-2005, 18:47
Mam Cyfrowego Polsata wystarczy, pół roku ogladam za darmo ( promocja) a pozniej 29.90 abonament. Ilosc programów wystarczy...szkoda siedziec przed tv

Senser
07-04-2005, 18:58
Mam Cyfrowego Polsata wystarczy, pół roku ogladam za darmo ( promocja) a pozniej 29.90 abonament. Ilosc programów wystarczy...szkoda siedziec przed tv

A właśnie...czy możesz powiedzieć co jest w tym pakiecie??
No może ściślej...czy są wszystkie Polskie...TVN, TVN7, Polonia (nie tak Polonia 1), TV4, TVP3 itp...czy sa obie vivy

nurni
07-04-2005, 19:20
...Wole drewno do kominka porąbać, albo żonę :)

:D :D :o :D :D
Byle swoją :wink:

PS
Się całkowicie zgadzam.

Senser
07-04-2005, 19:28
Oooo masz...a ja tu o platformach...a tu o! rozpasanie!

Grzegorz63
07-04-2005, 21:29
wszyscy oficjalnie wiedzą że mozna tak robić. a soft wgrywam sobie sam :lol: :lol: :lol:
Jeszcze dzień, może dwa...
Proces wymiany kart kodowych w związku z przejściem na Nagravision Aladin przebiega sprawnie.
Natomiast Cyfra kodowana w Seca2 bez zaangażowania zagranicznych hakerów może spać spokojnie. A zagraniczni hakerzy już nie pomogą polskim, bo nie chce im się już rozpracowywać systemu, od którego odeszły TV Sat zachodnie...

marta duczyńska
07-04-2005, 23:17
polsat kiepściutki,dekoder od nowości zepsuty,abonament 49,90 ,a jak pogoda nie dopisuje,sygnał zanika,tylko żeby było komu po dachach chodzić,za każdy dodatkowy kanał trzeba płacić,wiosną nawt liście na drzewach przeszkadzają, sygnał nie dociera.nie wiem czy warto.

Zbigniew Rudnicki
08-04-2005, 13:07
Pani Marto,
Domyślam się, że używa Pani CYFRY+. Ba, może nawet jest Pani jej akwizytorką.
Te mankamenty opisywane przez Panią dotyczyć mogą w równym stopniu także CYFRY.

_ZBYCH_
08-04-2005, 18:35
Pani Marto,
Domyślam się, że używa Pani CYFRY+. Ba, może nawet jest Pani jej akwizytorką.
Te mankamenty opisywane przez Panią dotyczyć mogą w równym stopniu także CYFRY.
Panie Zbigniewie, czy zawsze jak ktoś krytykuje jakiś produkt, to zaraz musi pracować dla konkurencji? :roll:
Oczywiście zgadzam się, że opisywane mankamenty mogą dotyczyć każdej platformy cyfrowej.

mdzalewscy
08-04-2005, 20:15
polsat kiepściutki,dekoder od nowości zepsuty,abonament 49,90 ,a jak pogoda nie dopisuje,sygnał zanika,tylko żeby było komu po dachach chodzić,za każdy dodatkowy kanał trzeba płacić,wiosną nawt liście na drzewach przeszkadzają, sygnał nie dociera.nie wiem czy warto.

bardzo bardzo dużo prawdy

ale i tak jestem za Polsatem, bo więcej daje oferty programowej za daną kwotę, przy Polsacie ważny jest poprawny montaż (doświadczony monter), miejsce anteny ma budynku, warto też zainwestować w większą czaszę. Cyfra+ ze swoim cennikiem za pakiety to chyba z kosmosu spadłam, średnio za dużo o 30%. I to mówie ja UPS Cyfry+

echo
10-04-2005, 09:00
Mielismy 2 lata Polsat, ale już go zwrociłem.
Paleta programów była wystarczająca jak dla mnie, ale nie wytrzymałem z tym dekoderem (bardzo, bardzo wolny, ograniczone możliwości ustawień, itd).
Jesienią zamierzamy mieszkać w nowym domku i bedę musiał coś wykombinować.
Gdyby dekodery Polsatu były dużo lepsze bo byłbym zadowolony.

Teska
10-04-2005, 11:04
Senser


wszystkie te programy które wymieniłes, vivy i mtv.Oprócz tego program 1 i 2 tv.

jestem zadowolona, sygnał wcale mi nie zanika, nie mam problemów. Wybrałam Polsata ze wzgledu własnie na to ze nie potrzba juz innej anteny, przez 6 miesiecy nie płacę....pozniej 29.90.

lafcadio
11-04-2005, 06:07
A jak płacę za 12 miesięcy od razu to 13 mam gratis więc wychodzi jesze taniej niż 29,90. A ci którzy nie płacą mogli by się chociaż tym nie chwalić, bo nie ma czym. :-?

Teska
11-04-2005, 07:09
Laf...cos tam


nie płace bo Polsat dał 6 miesiecy gratis.

xavi
11-04-2005, 08:09
Większość chwali Polsat, a w ankiecie prowadzi Cyfra :-? Jak to jest :lol:

lafcadio
11-04-2005, 08:36
Najaktywniejsza Tesko...
Nie chodziło mi o Ciebie, tylko o wcześniejszych autorów postów. Skoro dostałaś gratis należy się tylko cieszyć.

A prowadzenie Cyfry wynika z tego że większość stać na Polsat a chcieliby Cyfrę dlatego na nią głosują :lol:

Teska
11-04-2005, 08:38
lafcadio


no to ok. :)

lafcadio
11-04-2005, 08:52
Pozdrowienia...
:wink: :D :D

Maluszek
11-04-2005, 09:01
Ja głosowałam na Cyfrę

Marzek
11-04-2005, 09:31
Ja mam Cyfrę+ od początku jej istnienia. Pewnie, że droga. Ale najdroższy pakiet to 3x Canal+ oraz 2x HBO. Co do jakości, to brak zastrzeżeń. Mamy tylko większą antenę (95 cm), bo pierwsza się rozpadła. Co do tunerów, to przecież można sobie kupić własny, a nie ten od dostawcy. To zależy co kto woli. Mam też awersję do POLSAT. I mimo, że jest naziemny to go wcale nie oglądamy.

adamuss
11-04-2005, 11:16
ja mam Polsat.
Kiedyś też miałem (i trochę mam) awersję do Polsatu (Badziewiakowie itp.), ale od kiedy jest TVP 1 i 2 jest oki (szczególnie Kino Polska). No i Cyfra jest strasznie droga - wygląda mi to na snobizm nieco.

lafcadio
11-04-2005, 11:39
Czyli dochodzimy do wniosku że tv to strata czasu...

Marzek
11-04-2005, 12:09
ja mam Polsat.
...
No i Cyfra jest strasznie droga - wygląda mi to na snobizm nieco.

Może to i wygląda na snobizm. Ale po części jest tak, że jak ktoś już ma to płaci z przyzwyczajenia. Taką opinię niedawno wyczytałem. I dlatego platformy trochę przestały się starać i walczyć z piractwem. Bo ci co płacą i tak już przynoszą dochód. I jeszcze jedno na poczatku Cyfra była znacznie tańsza - pełny pakiet kosztował ok. 60 zł. Potem podrożało, jak połknęli Wizję. Może by staniało jakby była większa konkurencja, może ta z zagranicy. Ale nie wiem jak tam kształtuja się ceny?

Cypek
11-04-2005, 13:12
Oooo masz...a ja tu o platformach...a tu o! rozpasanie!
Żony mają najpiękniejsze platformy. Uwielbiam je oglądać, głaskać, ba nawet całować i ....... :oops:

Metal
11-04-2005, 16:25
...Wole drewno do kominka porąbać, albo żonę :)

:D :D :o :D :D
Byle swoją :wink:

PS
Się całkowicie zgadzam.


Ludzie kochane to Wy to samo z żonami robicie, co z drewnem do kominka? Albo jeszcze ciekawiej: to samo z drewnem, co z żonami? Toż to już nawet Sodoma i Gomora nie jest. :oops:

:wink:

Senser
11-04-2005, 19:38
Oooo masz...a ja tu o platformach...a tu o! rozpasanie!
Żony mają najpiękniejsze platformy. Uwielbiam je oglądać, głaskać, ba nawet całować i ....... :oops:
Ten pojechał po całości :-)

duch07
11-04-2005, 21:31
Czy to na pewno są doświadczenia budowlane?
Szkoda czsasu na bzdurki tego rodzaju.
Są inne portale dotyczące tego tematu.
Dla niektórych to jest jakis problem po przeprowadzce z bloku gdzie buła kablówka.Więc czemu o tym tu nie dyskutować,tym bardziej że instalcja tv w domku to nie taka prosta sprawa.Chodzi mi głównie o to czy kilka tunerów sat czy jeden a reszta zwykła antena?W sumie ciekawy jestem jak inni forumowicze te sprawe rozwiazali.Jest tylko jedno ale - tv przydaje sie tylko w długie zimowe wieczory,latem no cóż - ogród,drobne lub grube jeszcze roboty itd... :wink:

Senser
11-04-2005, 21:41
Więc czemu o tym tu nie dyskutować,tym bardziej że instalcja tv w domku to nie taka prosta sprawa.

Dokładnie tak jest...ja w końcu rozgryzłem temat....oj troche to trwało zanim zajarzyłem...ale w końcu będe miał jeden kabel, jedno gniazdko w danym miejscu a w nim...pełny sygnał z nawet dwóch anten sat i jednej zwykłej naziemnej...bez stosowania oddzielnego gniazdka/kabla dla każdej z nich...wszędzie mogę postawić dekoder sat....

duch07
11-04-2005, 22:06
Więc czemu o tym tu nie dyskutować,tym bardziej że instalcja tv w domku to nie taka prosta sprawa.

Dokładnie tak jest...ja w końcu rozgryzłem temat....oj troche to trwało zanim zajarzyłem...ale w końcu będe miał jeden kabel, jedno gniazdko w danym miejscu a w nim...pełny sygnał z nawet dwóch anten sat i jednej zwykłej naziemnej...bez stosowania oddzielnego gniazdka/kabla dla każdej z nich...wszędzie mogę postawić dekoder sat....
Tylko nie zapomnij rozprowadzić sobie instalacji do pozostałych pomieszczeń.Ja rozdzieliłem anteny sat (mam dwie) jedna na salon a drugą na piętro.Podobnie postapiłem ze zwykłymi antenami naziemnymi.

duch07
11-04-2005, 22:15
We wczesniejszych postach zapomniałem jeszcze dodac że uzywam Polsatu.Nie jest to może szczyt marzeń tv ale przystępny cenowo.A Polsat dlatego że Cyfry już nigdy więcej.To co przezyłem z Cyfrą nadawałoby sie na opis godny dzienników budowy.Rok bezsensownych dyskusji....nie.Nawet nie mam ochoty na wspomnienia :evil:

Senser
11-04-2005, 22:18
Ależ ja właśnie mam/będe miał gniazdko tv-sat w każdym pokoju...miejscami nawet dwa...i wszędzie mogę postawić dekoder zbierający sygnał z nawet dwóch anten sat :-)

Ew-ka
11-04-2005, 22:27
a w co mam zainwestowac żeby był TVN 24 ? najchetniej wziełabym kablówke ze soba , ale sie nie da!!!! :cry:

Senser
11-04-2005, 22:33
a w co mam zainwestowac żeby był TVN 24 ? najchetniej wziełabym kablówke ze soba , ale sie nie da!!!! :cry:

Nie ty pierwsza i nie ostatnia...która zapłacze za kablówką :-)

duch07
11-04-2005, 22:33
a w co mam zainwestowac żeby był TVN 24 ? najchetniej wziełabym kablówke ze soba , ale sie nie da!!!! :cry:
POLSAT nawet w podstawowym pakiecie :lol:

duch07
11-04-2005, 22:37
a w co mam zainwestowac żeby był TVN 24 ? najchetniej wziełabym kablówke ze soba , ale sie nie da!!!! :cry:

Nie ty pierwsza i nie ostatnia...która zapłacze za kablówką :-)
To jest własnie prawda i to wczesniej pisałem.Przy kablówce dwa,trzy odbirniki i każdy swoje gra.Z tv sat już tak dobrze nie ma.Jednak tv tylko na zime,lato to ogród... :P

Jezier
11-04-2005, 22:40
No tak ale kablówki są analogowe (jest chyba 1 wyjącek). Natomiast i polsat i cyfra+ są cyfrowe. :wink:

duch07
11-04-2005, 22:45
No tak ale kablówki są analogowe (jest chyba 1 wyjącek). Natomiast i polsat i cyfra+ są cyfrowe. :wink:
Nawet TV4 zaczął nadawac cyfrowo i nie mam im tego za złe :P

Jezier
11-04-2005, 22:48
No tak ale w kablówce masz wszystko zmienione na analog. No i pojemność kablówki analogowej to 60-kilka kanałów.

Dżony
12-04-2005, 13:06
To jest właśnie cały problem nie da rady zabrać ze sobą kablówki :cry: . Platformy cyfrowe są tylko na jeden telewizor a jak ktoś chce oglądać na różnych odbiornikach różne programy to musi zapłacić za następny abonament :-?. Słyszałem że z Cyfrą da się coś zrobić aby działała jak kablówka a z Polsatem podobno nie. Może jakiś fachowiec podałby nieco szczegółów. Zagladałem już na specjalistyczne forum ale jest tam bardzo specjalistyczny język i niczego nie mogę zkapować.

Arkadly
13-04-2005, 13:40
Platformy cyfrowe są tylko na jeden telewizor a jak ktoś chce oglądać na różnych odbiornikach różne programy to musi zapłacić za następny abonament :-?. Słyszałem że z Cyfrą da się coś zrobić

Będzie prostym językiem.
Aby oglądać Cyfrę trzeba mieć kartę od operatora. Kartę wkładamy do tunera, tuner sprawdza, czy nam wolno oglądać i oglądamy. Kartę możemy włożyć też do urządzenia zwanego cardsplitter - dzieli on uprawnienia I TYLKO UPRAWNIENIA do oglądania TV - czyli zastępuje TYLKO KARTĘ, nie zastępuje tunera, ani anteny. Od splittera idą kabelki do tunera a w miejsce karty wkłada się specjalną kartę-klienta połaczoną ze splitterem.
Ale, żeby na dwóch telewizorach oglądać 2 różne programy potrzebujemy mieć 2 tunery i dwa konwertery (to coś pośrodku talerza). Konwerter jest sterowany napięciowo - nie da się sterować jednym konwerterem z twóch tunerów. Koszt zakupu 2 konwerterów to ok 2x30zł=60 zł, ale niewygodnie się to montuje. lepiej kupić konwerter typu TWIN - ma w środku 2 konwertery a wyglada jak jeden (koszt ok 80zł). Koszt card splitter ok 150zł.
Uzywanie splittera jest legalne pod warunkiem używania go do dzielenia uprawnień w obrębie jednego gospodarstwa domowego i oczywiście pod warunkiem opłaty abomanetu.
Są jeszcze inne metody, już mniej legalne.... (paczkę Polsatu mało kto ogląda teraz legalnie, bo ma słaby system kodowania).
Chętnie odpowiem na kolejne pytania.

Arecki

MaBi
13-04-2005, 13:54
[quote=adamuss]
.... I dlatego platformy trochę przestały się starać i walczyć z piractwem.
Nie tak do końca bo właśnie m.in. Cyfra jest współzałożycielem stowarzyszenia Sygnał mającego na celu walkę z piractwem.
A nawiązując do tematu to ja nie korzystam z żadnej platformy (naziemne nam wystarczają) i nie narzekam ale niestety nie mogę oddać głosu bo nie ma takiej opcji :cry:

Senser
13-04-2005, 17:48
ale niestety nie mogę oddać głosu bo nie ma takiej opcji :cry:

Jest... "inne"

AxLe
13-04-2005, 18:00
Są jeszcze inne metody, już mniej legalne.... (paczkę Polsatu mało kto ogląda teraz legalnie, bo ma słaby system kodowania).
Chętnie odpowiem na kolejne pytania.

Arecki[/quote]
Jeżeli dobrze rozumiem mając swój własny sprzęt mogę oglądać całą paletę programów za free :D

Arkadly
14-04-2005, 08:04
@AxLe
Tak, ale nielegalnie i jest to karalne.
Posat można oglądać aktualnie na prawie wszystkich tunerach bez żadnego problemu (tak będzie aż wyślą wszystkim abonentom nowe karty i zmienią system kodowania - kilka miesięcy)
Cyfrę za pomocą odpowiednich - odpowiednio spreparowanych kart (też do zmiany systemu kodowania, chyba, że wymyślą coś wcześniej), przez 3 miesiące cyfra działała na wszystkim, ale zostało to już zablokowane.
Wszystko (nie tylko polskie np. premiere również) za pomocą sharingu (przez internet dystrybuowane są uprawnienia).

Arecki

Jeśli chcesz wiedzieć więcej pytaj, lub zajrzyj na strony poświęcone tvsat - są tam działy (na forach) dla początkujących.

JaZa
14-04-2005, 09:00
Od poczatku Wizje TV, teraz to Cyfra+. Z kanalami filmowymi wychodzi drogo, ale i tak gdyby przeliczyc to wypozyczanie filmow czy chodzenie do kina, to i tak wychodzi znacznie taniej. Tylko prosze nie przekonywac mnie o wyzszosci kina nad tv :)

Wowka
14-04-2005, 09:10
.... Tylko prosze nie przekonywac mnie o wyzszosci kina nad tv :)

Nie mam zamiaru Cię przekonywać. "Wyższość" kina jest przecież bezdyskusyjna :P :wink:

Arkadly
14-04-2005, 09:28
Na cyfrze (nie mówiąc już o kanałach "filmowych" polsatu) nie ma niestety nowych filmów. Wiadomo, filmy trafiają pierw do dystrybucji w kinach, potem do wypozyczalni, potem do sprzedaży i na końcu do płatych telewizji. Cyfra niestety nie wyświetla nowości. Kiedyś było o niebo lepiej - było po kilka premier w tygodniu. teraz często jest tak, że kończy się film na c+ i za kilka minut rozpoczyna na "c+ film", podobnie jest z HBO.
Kino jest najlepsze, potem raczej divx. Co prawda mozna mieć moralne obiekcje ogladając "piraty", ale często wcześniej pojawia się w Polsce film na divx, nim wchodzi do dystrybucji w kinach.

Arecki

jacekm22
14-04-2005, 17:08
Na cyfrze (nie mówiąc już o kanałach "filmowych" polsatu) nie ma niestety nowych filmów. Wiadomo, filmy trafiają pierw do dystrybucji w kinach, potem do wypozyczalni, potem do sprzedaży i na końcu do płatych telewizji. Cyfra niestety nie wyświetla nowości. Kiedyś było o niebo lepiej - było po kilka premier w tygodniu. teraz często jest tak, że kończy się film na c+ i za kilka minut rozpoczyna na "c+ film", podobnie jest z HBO.
Kino jest najlepsze, potem raczej divx. Co prawda mozna mieć moralne obiekcje ogladając "piraty", ale często wcześniej pojawia się w Polsce film na divx, nim wchodzi do dystrybucji w kinach.

Arecki
Tylko jakosc obrazu na divx jest mierna !

AxLe
14-04-2005, 17:24
Format diviX nie oznacza samego filmu który możemy odtworzyc na PC, przy pomocy cd-romu. DiviX jest formatem klipu filmowego bardzo silnie skompresowanego przy pomocy odpowiednich dekoderów. Jakość takiego formatu jest bardzo wysoka. Moim zdaniem jacekm22 poprostu miał na myśli zwykły mpeg lub w porywach avi nazywane potocznie (choć błędnie) diviXami. Klip w formacie diviX jakościowo jest lepszy od DVD, a poznać go można po rozszerzeniu *.divix.

Senser
14-04-2005, 19:47
Klip w formacie diviX jakościowo jest lepszy od DVD, a poznać go można po rozszerzeniu *.divix.

Że co?? :o
Jak coś, co ma750 MB pojemności...jest lepsze od...4,7 GB??

Dżony
14-04-2005, 20:12
Są jeszcze inne metody, już mniej legalne.... (paczkę Polsatu mało kto ogląda teraz legalnie, bo ma słaby system kodowania).
Chętnie odpowiem na kolejne pytania.

Arecki
Zbawco lejesz miód na moje serce :D :D
Pisz pisz kochany jak to się robi aby płacąc za jeden abonament Polsatu można było go oglądać na kilku odbiornikach i na każdym inny program. Pisanie o takich innowacjach to chybe nie żadne przestępstwo.
Czekam z niecierpliwością na twoją odpowiedź. Wkońcu sam napisałeś że chetnie odpowiesz na kolejne pytania :wink:

Arkadly
15-04-2005, 08:02
@Senser, @AxLe
Divx nie jest lepszy od DVD, chociażby dlatego, że każda kompresja obrazu jest w jakims stopniu kompresją stratną. Kiedyś, pierwsze filmy kodowane w mpg i pierwszych divx pozostawiały sporo do zyczenia. Obecnie jakość obrazu nie odbiega od jakości DVD, dźwięk często również jest w wersji 5.1. Nie ma ograniczenia wilekości pliku do 1 płytki, filmy z bardzo dynamiczną akcją lepiej jest kodować na 2 lub nawet 3 płyty. Wtedy nawet wideofil nie odróżni dvd od divx. Divx - filmy potocznie zwane divx - nie mogą mieć jakości lepszej niż dvd, chociażby dlatego, że ich źródłem najczęsciej jest płyta dvd.

@Dżony
Dzielić można tylko uprawnienia, ale i tak TRZEBA MIEĆ TUNER DO KAŻDEGO TELEWIZORA.
Nie wiem, jak dzieli się uprawnienia polsatu, ponieważ wszyscy których znam oglądają bez kart na emulatorach. Cyfrę mam osobiście na 2 telewizorach (oczywiście 2 tunery i konwerter TWIN)

Arecki

AxLe
15-04-2005, 16:52
Klip w formacie diviX jakościowo jest lepszy od DVD, a poznać go można po rozszerzeniu *.divix.

Że co?? :o
Jak coś, co ma750 MB pojemności...jest lepsze od...4,7 GB??

Odpowiedź prosta. W DVD każda klatka jest klatką kluczową, w Divix w zależności od ustawienia, może być co 1 sec. lub co 50 sec. zatem zaoszczedzamy mnóstwo miejsca. A akcje widzimy dlatego, że kolejne klatki zawierają wyłącznie info o zmianach! Tą samą techniką posługuje się program flash dobrze znany webmasterą. Plik roboczy (pełen) potrafi być 8-10x większy od wyjsciowego.

rafallogi
25-04-2005, 10:49
Dla tych, którzy chcą oglądać TV SAT w kilku pomieszczeniach, ale posiadają 1 tuner sat polecam stosowanie pilotów, tzw. "przedłużaczy", ktorymi z dowolnego pomieszczenia przełączamy kanały w tunerze (rozwiązanie to koliduje oczywiście z innym użytkownikiem w innym pomieszczeniu). Dla tych, którzy chcą oglądać programy z kilku anten (zarówno kilku sat jak i naziemnej) w wielu pomieszczeniach i bezkolizyjnie z innymi użytkownikami najlepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie instalacji na multiswitchach, które pozwalają spiąć kilka anten zewnętrznych i zapewniają niezależny odbiór każdemu odbiorcy, ale w każdym pokoju musimy posiadać oddzielny tuner, aby oglądać programy z tv SAt.

lafcadio
25-04-2005, 13:05
Na cyfrze (nie mówiąc już o kanałach "filmowych" polsatu) nie ma niestety nowych filmów. Wiadomo, filmy trafiają pierw do dystrybucji w kinach, potem do wypozyczalni, potem do sprzedaży i na końcu do płatych telewizji. Cyfra niestety nie wyświetla nowości. Kiedyś było o niebo lepiej - było po kilka premier w tygodniu. teraz często jest tak, że kończy się film na c+ i za kilka minut rozpoczyna na "c+ film", podobnie jest z HBO.
Kino jest najlepsze, potem raczej divx. Co prawda mozna mieć moralne obiekcje ogladając "piraty", ale często wcześniej pojawia się w Polsce film na divx, nim wchodzi do dystrybucji w kinach.

Arecki
Ja dość często korzystam z "divX'a" choćby z tego względu że już lilka razy oglądałem filmy których nie udało mi się zdobyć ani w wypożyczalniach ani nie wyświetlano ich w kinach

radoskur
25-04-2005, 18:46
ja oglądam I to i to :D - i obydwie platformy pozostawiają wiele do życzenia.



Dla tych, którzy chcą oglądać TV SAT w kilku pomieszczeniach, ale posiadają 1 tuner sat polecam stosowanie pilotów, tzw. "przedłużaczy", ktorymi z dowolnego pomieszczenia przełączamy kanały w tunerze (rozwiązanie to koliduje oczywiście z innym użytkownikiem w innym pomieszczeniu). Dla tych, którzy chcą oglądać programy z kilku anten (zarówno kilku sat jak i naziemnej) w wielu pomieszczeniach i bezkolizyjnie z innymi użytkownikami najlepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie instalacji na multiswitchach, które pozwalają spiąć kilka anten zewnętrznych i zapewniają niezależny odbiór każdemu odbiorcy, ale w każdym pokoju musimy posiadać oddzielny tuner, aby oglądać programy z tv SAt.


Ja bym polecił konwertery typu TWIN (na 2 tunery) lub QUAD (na 4 tunery)

Multiswitch jest potrzebny gdy oglądamy z więcej niż jednej satelity (Np. Astra + Hotbird) - oczywiście tuner w każdym pokoju... choć dzisiaj to nie aż tak duży problem. Poczciwy tuner z obsługą DISEQC (switche) + DOLBY 5.1 + spore możliwości przeróbek to koszt około 300zł za sztuke (mowa o tunerach Ferguson).

Przykładowo 2x ferguson = 580zł
Antena Offset (90-110cm) = około 120zł
2xkonwerter TWIN Fulband 0.3db + uchwyt zeza = około 180zł
uchwyt na antenę = 50zł
Switch DiSEqC 5/2 = 60zł

całość około 1000zł


Pozdrawiam

EDIT:

Dodam jeszcze jedno:

za 100zł drożej (380zł) jest ferguson który umożliwia poprzez wbudowany czytnik kart obsługę kart Cyfry+. Kartę cyfry+ można podzielić bez problemu między 2 tunery (max 5-6 tunerów i na każdym ogląda się dowolny kanał z pakietu). Splitter (podzielnik oryginalnej karty) to koszt około 100zł.

Reasumując za około 1300-1400zł można oglądać Cyfre+ na 2 odbiornikach niezależnie.

Kedrap3
14-06-2005, 20:09
[quote="ArkadlyAle, żeby na dwóch telewizorach oglądać 2 różne programy potrzebujemy mieć 2 tunery i dwa konwertery (to coś pośrodku talerza). Konwerter jest sterowany napięciowo - nie da się sterować jednym konwerterem z twóch tunerów. Koszt zakupu 2 konwerterów to ok 2x30zł=60 zł, ale niewygodnie się to montuje. lepiej kupić konwerter typu TWIN - ma w środku 2 konwertery a wyglada jak jeden (koszt ok 80zł).[/quote]

Czyli jezeli kupie splitter na np. 4 pokoje, ale bede mial konwerter typu Twin, to rownoczesnie bede mogl ogladac tylko 2 rozne progamy? Dobrze wnioskuje? Jezeli tak, to kolejne pytanie: czy sa konwertery np Triple (na 3 stanowiska). I jeszcze czy wiesz gdzie mozna kupic tego rodzaju dobry splitter?

Senser
14-06-2005, 20:11
Sądze, że w takim przypadku sprawę by rozwiązało zastosowanie Multiswicha..."rozbija" full sygnał na wybraną ilość gniazdek...i w odpowiednich miejscahc trzeba by wpiąć splitter-a

mdzalewscy
14-06-2005, 23:44
Nowa Promocja Cyfry +

pakiet startowy z abonamentem za 24zł

Arkadly
15-06-2005, 08:15
Czyli jezeli kupie splitter na np. 4 pokoje, ale bede mial konwerter typu Twin, to rownoczesnie bede mogl ogladac tylko 2 rozne progamy? Dobrze wnioskuje? Jezeli tak, to kolejne pytanie: czy sa konwertery np Triple (na 3 stanowiska). I jeszcze czy wiesz gdzie mozna kupic tego rodzaju dobry splitter?

Są konwertery quattro (4 konwertery w jednej obudowie - cena w sklepie ok. 150zł, na allegro pewnie bedzie taniej). Ale nie zwalnia to od potrzeby posiadania 4 tunerów.
Ja kupiłem splitter od gościa z allegro z Wrocławia, jak Ci bedzie zależało poszukam dokładnych danych



Sądze, że w takim przypadku sprawę by rozwiązało zastosowanie Multiswicha..."rozbija" full sygnał na wybraną ilość gniazdek...i w odpowiednich miejscahc trzeba by wpiąć splitter-a


No, rozbija, ale jak ze sterowaniem konwertera przez tuner? Przejdzie sygnał zmiany polaryzacji?




Nowa Promocja Cyfry +

pakiet startowy z abonamentem za 24zł



Raczej nieciekawa. Dają tuner philips6010 z zablokowanym portem do programowania. Po pierwsze nie jest to szczyt techniki (ja taki mam), po drugie wszelkie zmiany oprogramowania odpadają.
Ponadto oferta programów jest naprawdę uboga: TVP1, TVP2, TVP3, TV Polonia, TV4, TV Puls, TVN, TVN7, TVN24, Turbo, Meteo, Style, Planete, Podróże TV, BBC, CNBC, ZigZap, Minimini, TraceTV + oczywiscie FTA.

Cypek
15-06-2005, 09:00
Wszyscy tu narzekają na Polsatowskie tunery, ja mam Echostara z ich promocji i nic do niego nie mam. Po prostu włączam i mam te 30 polskich kanałów za 30 zł. Mnie to wystarcza.

mdzalewscy
15-06-2005, 09:13
Arkadly ja się z Tobą zgadzam, ale ..... ten Philips to stabilny tuner, niedługo słonko, tps, i inne zgaśną, wiec przeprogramowanie będzie mniej istotne. Można podpisać umowę bez tego tunera i kupić sobie coś lepszego. Abonament za 24zł to dobra oferta dla posiadających antenę siatkową gdzie odbierają 4 programy w nędznej jakości.
Ja tam nie oglądam za dużo TV, ale jak już włącze to chciałbym ten TVP czy TVN obejrzeć w dobrej jakości

Pearl
03-12-2005, 12:29
a co w tej materii słychać dzisiaj? Stoję właśnie przed wyborem: Polsat albo Cyfra (innych opcji nie znam)... właściwie to chodzi głównie o jakieś newsy w jezyku francuskim i angielskim, by nie stracić kontaktu z językiem, no ale dobry film też czasem... Jakość obrazu wolałbym mieć jak najlepszą, nawet za wyższą cenę. W domu są cztery gniazda RTV+SAT, jest centrala tj.główne centrum dowodzenia... a najlepiej by było by w każdym z 4 punktów móc oglądać co innego :D no przynajmniej w dwóch. Nie pytam od czego to zależy, bo już gdzieś o tym było. Mieszkam w domu jednorodzinnym pod W-wą (30km na zachód od W-wy). Może ktoś właśnie rozwikłał podobny dylemat z cyfrą bądź polsatem? Chętnie wysłucham. Pozdrawiam
Pearl

Ew-ka
04-12-2005, 19:52
mam Polsat i jestem zadowolona - jest moj ulubiony Styl i Tvn 24.... :D
I najważniejsze....... w sypialni mam zamontowany pilot satelitarny i również mogę oglądać programy z satelity leżąc słodko w poduszkach .... :wink:

JackD
04-12-2005, 20:01
mam cyfrę +, od poczatku istnienie. jeszcze od analogowego, naziemnego nadawania..... i trochę przyzwyczajenie, a duzo to jednak dlatego ,że jest liga polska... żużel....
ale mam do cyfry sporo zastrzeżeń, co do traktowania klienta bezprzedmiotowo..... nie można u nich załatwić, żadnej reklamacji... pisma faxy gdzieś przepadają bez odpowiedzi.......
nóz się otwiera w kieszeni..... zostaja tylko konsultanci... ale cóz oni winni, ze nie mogą podjąć żadnej decyzji....

tczarek
05-12-2005, 07:45
Ja od niedawna mam platformę CYFRA + z pakietem podstawowym.

Mufka
05-12-2005, 08:00
A ja mam pytanko, mam nadzieje ze czyta to jakis fachowiec. Chcialabym bardzo kupic sobie cyrfe z antena i zestawem, ale mam 2 telewizory, pan w sklepie powiedzial ze nie jest mozliwe zebym ja na swoim ogladala wiadomosci, a w tym samym czasie dziecko u siebie ogladaloby bajeczke... To jest naprawde niemozliwe? nie mozna majac dekoder jeden i jedna antene na 2 telewizorach ogladac co innego?

rafallogi
05-12-2005, 08:09
Niestety, muszą być 2 tunery.

Pearl
05-12-2005, 08:17
czyli: dekoder i antena np.: od Cyfry a kupno tunera w sklepie? Ile to kosztuje? Tuner montuje się na "talerzu" czy w domu, gdzieś przy modemie? Pytania pewnie debilne, ale akurat ta "działka" to dla mnie zupełnie obcy temat ... Pozdrawiam
Pearl

Arkadly
05-12-2005, 10:53
czyli: dekoder i antena np.: od Cyfry a kupno tunera w sklepie? Ile to kosztuje? Tuner montuje się na "talerzu" czy w domu, gdzieś przy modemie? Pytania pewnie debilne, ale akurat ta "działka" to dla mnie zupełnie obcy temat ... Pozdrawiam
Pearl

1. Tuner montuje sie w domu - skrzynka wyglada jak DVD, czy magnetowid i podłacza do telewizora. Pilotem zmienia sie kanały w tunerze, nie w telewizorze jak to ma miejsce w sieciach kablowych

2. Potrzeba na antenie zamontowac podwójny konwerter (to coś co jest na środku anteny - najczęściej szare z żółtym kapselkiem i od tego idą kabelki do KAŻDEGO tunera, czy 2 tunery 2 kable.

3. Jeśli ma byc cyfra, a nie odkodowany FTA musą byc jeszcze podzielone uprawnienia z karty dostępowej np. cardsplitterem i od niego kabelek do obu tunerów.

4. Nie wszystkie tunery nadają się do cyfry - najtańsze pozwalaja oglądać tylko FTA (niekodowane).

Ceny (bardzo orientacyjne - kupowałem ponad rok temu):
-konwerter TWIN(podwójny) 50zł zamiast 30zł (za pojedynczy)
-cardsplitter ok 150zł
-tuner uzywany na allegro od 300zł.

Jakby jakies pytania to ja chętnie.

Arecki

Pearl
05-12-2005, 11:20
to może taniej dwa abonamenty wykupić i "jechać" na dwóch antenach i dekoderach... na krótką metę taniej wychodzi na pewno :D. Myślałem, że jak już jest ten cardsplitter to wystarczy, a tu jeszcze dodatkowy tuner :( A nie można prościej? Zdaje się, że ZBYCH kiedyś opisywał to w jakiś mniej skomplikowany sposób... ale znaleźć nie mogę :-? .

Tomek_J
05-12-2005, 13:09
Jakiej platformy ? Żadnej. Szkoda czasu na siedzenie przed TV.

Arkadly
05-12-2005, 15:04
to może taniej dwa abonamenty wykupić i "jechać" na dwóch antenach i dekoderach... na krótką metę taniej wychodzi na pewno :D. Myślałem, że jak już jest ten cardsplitter to wystarczy, a tu jeszcze dodatkowy tuner :( A nie można prościej? Zdaje się, że ZBYCH kiedyś opisywał to w jakiś mniej skomplikowany sposób... ale znaleźć nie mogę :-? .
Nie wychodzi taniej - płacisz cyfrze, lub polsatowi za wynajecie tunera i 2 abonamenty za co najmniej 30 złociszy - splitter zwróci sie w 3-4 miesiace a tuner i tak musisz drugi mieć.

Pearl
05-12-2005, 15:07
tak, wiem... na razie chyba odpuszczę temat. Poczekam na jakąś super-promocję :D

mironmk
05-12-2005, 15:49
cyfry plus - nie ma tam polsatu (mi to nie robi, a wręcz przeciwnie), ale z niektórymi nie mam o czym gadać

markus_gdynia
05-12-2005, 19:37
Szukam informacji na jakich forach dyskusyjnych lub stronach www można dokształcić się w temacie platform telewizyjnych, oprogramowania, zmiany list programów w tunerach.

zezo
05-12-2005, 19:49
Szukam informacji na jakich forach dyskusyjnych lub stronach www można dokształcić się w temacie platform telewizyjnych, oprogramowania, zmiany list programów w tunerach.
http://laki.dvhk.pl/
Moi drodzy tak się składa że przez 4 lata byłem abonentem C+, i po tym doświadceniu powiedzialme
NIGDY WIĘCEJ, NIGDY WIĘCEJ

zezo
05-12-2005, 19:52
http://www.dvb-z.net/

Pearl
06-12-2005, 07:16
wszedłem na te strony, a tam jakieś "robaki" :D :D :D laik sobie nie poradzi. Wczoraj za to poznałem nową opcję... ponoć można sobie kupić jakąś antenę i mieć około 1000 kanałów z satelity hotbird i astra. Czy jest tak w rzeczywistości? Programy te są oczywiście w obcych językach, ale akurat mnie właśnie o to chodzi! Nie wiem zupełnie jak się tym "zestawem" steruje i czy/jakie są wymaganie sprzętowe... Czy ktoś z Was wie o czym tu napisałem i może przybliżyć ten temat? Z góry wlk. dzięki!!! Pozdrawiam
Pearl

markus_gdynia
06-12-2005, 08:31
Szukam informacji na jakich forach dyskusyjnych lub stronach www można dokształcić się w temacie platform telewizyjnych, oprogramowania, zmiany list programów w tunerach.
http://laki.dvhk.pl/
Moi drodzy tak się składa że przez 4 lata byłem abonentem C+, i po tym doświadceniu powiedzialme
NIGDY WIĘCEJ, NIGDY WIĘCEJ

Ja mam ich dosyć już po 7 miesiącach. Podejście do klienta gorsze niż za komuny i tylko patrza gdzie by tu orżnąć człowieka (vide - opłata 100 zł za kartę). Czekam z niecierpliwościa do końca obowiązkowego okresu i adieu.

JackD
06-12-2005, 08:54
tylko jak ich/cyfra+/ ugryźć, żeby zabolało...??.... to jest arogancka banda..... też czekam maja, zeby zrezygnowac.....chociaz tylko ta liga piłkarska....hmmmm

echo
06-12-2005, 08:56
Mielismy 2 lata Polsat, ale już go zwrociłem.
Paleta programów była wystarczająca jak dla mnie, ale nie wytrzymałem z tym dekoderem (bardzo, bardzo wolny, ograniczone możliwości ustawień, itd).
Jesienią zamierzamy mieszkać w nowym domku i bedę musiał coś wykombinować.
Gdyby dekodery Polsatu były dużo lepsze bo byłbym zadowolony.
No i po przeprowadzce wybór znów padł na Polsat Cyfrowy...
Cena zadowalająca 29,90
Ilośc programów - OK (mam 2 konwertery)
Sprzęt: :-? troche lepszy niz ten poprzedni, jednak jeszcze wiele mu brakuje do doskonałości

Arkadly
06-12-2005, 08:57
wszedłem na te strony, a tam jakieś "robaki" :D :D :D laik sobie nie poradzi. Wczoraj za to poznałem nową opcję... ponoć można sobie kupić jakąś antenę i mieć około 1000 kanałów z satelity hotbird i astra. Czy jest tak w rzeczywistości? Programy te są oczywiście w obcych językach, ale akurat mnie właśnie o to chodzi! Nie wiem zupełnie jak się tym "zestawem" steruje i czy/jakie są wymaganie sprzętowe... Czy ktoś z Was wie o czym tu napisałem i może przybliżyć ten temat? Z góry wlk. dzięki!!! Pozdrawiam
Pearl

Dzięki tym "robakom" mozna wiele. Gdyby ludzie z tamtych forów poczytali nasze muratorowe też napisaliby "robaki". Ale rzeczywiście na tamtych forach są super przydatne informacje.
KAŻDĄ anteną satelitarną i prawie każdym tunerem mozna oglądać "tysiace programów" z hotbirda i astry. Ale żeby nie było Ci za łatwo ;-) też musisz mieć dwa tunery jeśli chcesz oglądać na dwóch telewizorach co innego w tym samym czasie. Dodatkowo potrzebujesz konwerter w układzie zeza, czyli tak naprawdę 2 konwertery - jeden na astrę drugi na HB a tak własciwie to 4 bo po jednym takim zestawie dla każdego tunera i jeszcze diseq, czyli urządzonko które bedzie wiedziało, czy chcesz HB czy astrę (dla pocieszenia część tunerów na diseq wbudowany).

Arek

bochyn
06-12-2005, 10:14
wszyscy oficjalnie wiedzą że mozna tak robić. a soft wgrywam sobie sam :lol: :lol: :lol:
Jeszcze dzień, może dwa...
Proces wymiany kart kodowych w związku z przejściem na Nagravision Aladin przebiega sprawnie.
Natomiast Cyfra kodowana w Seca2 bez zaangażowania zagranicznych hakerów może spać spokojnie. A zagraniczni hakerzy już nie pomogą polskim, bo nie chce im się już rozpracowywać systemu, od którego odeszły TV Sat zachodnie...

mineło 7-8 miesiecy i dalej sie nic nie zmieniło,
cyfra i polsat śmiga dalej bez problemu,
prawda jest taka ze kazdy nowy system kodowania jaki zostanie
wprowadzony zostanie złamany wczesniej czy pózniej
i raczej skłaniam sie ku wersji wczesniej,
inna sprawa że nielegalne dekodowanie sygnału jest kradzieżą :wink:

bochyn
06-12-2005, 10:23
opsss sorki :)
leciałem temat od początku a tu widze ze watek zmienił kierunek :D

Arkadly
06-12-2005, 10:26
mineło 7-8 miesiecy i dalej sie nic nie zmieniło,
cyfra i polsat śmiga dalej bez problemu,
prawda jest taka ze kazdy nowy system kodowania jaki zostanie
wprowadzony zostanie złamany wczesniej czy pózniej
i raczej skłaniam sie ku wersji wczesniej,
inna sprawa że nielegalne dekodowanie sygnału jest kradzieżą :wink:
Że co?
Polsat śmiga bez problemu? Super, ale chyba tylko tym, którzy płacą abo. Jakoś nie słyszałem, aby Aladyn został złamany. Działa juz co prawda w sharingu, ale nie jest to na pewno "śmiga bez problemu"
A cyferka też nie działa w emu od czasu nano 5105, owszem karty w wersji 7.0 są super ale coraz trudniej dostępne.
Wiadomo, że kazdy system można złamać, ale jakoś na razie nie złamano.

Arecki

zezo
06-12-2005, 22:25
Drodzy Forumowicz
czytajcie dokładnie umowy które podpisaliście, a juz czytajcie uważnie umowy zawarte z tą BANDĄ C+, uważajcie na termin składania rezygnacji,
wszystko na piśmie i listem poleconym,
inaczej poznacie jaka to zlodziejska platforma, to że chcecie i zamierzacie się rozstać z nimi oraz jak myslicie że odbędzie się to tak bez bulu, to wam się tylko tak wydaje,

Poznacie prawdziwe oblicze C+, najgorsze dopiero przed wami
:wink: :wink:

zezo
06-12-2005, 22:35
Arkadly napisał

Działa juz co prawda w sharingu, ale nie jest to na pewno "śmiga bez problemu"
możesz wierzyć lub nie, ale śmiga to wszystko bez problemu w sharingu, smiga jak ta lala aż miło patrzeć :wink: :wink: a za jakie malutkie pieniądzę śmiga :wink:
Tak więc jednym słowem:
Scharing to jest właśnie to :wink: :wink:

Arkadly
07-12-2005, 07:49
Arkadly napisał

Działa juz co prawda w sharingu, ale nie jest to na pewno "śmiga bez problemu"
możesz wierzyć lub nie, ale śmiga to wszystko bez problemu w sharingu, smiga jak ta lala aż miło patrzeć :wink: :wink: a za jakie malutkie pieniądzę śmiga :wink:
Tak więc jednym słowem:
Scharing to jest właśnie to :wink: :wink:

A ja nie mam na mojej zabitej wiosce internetu, nie mam więc sharingu.
Pisząc
że nie śmiga bez problemu miałem na myśli, że za czasów "emu" było lepiej. A jeśli chodzi o koszty to karty 7.0 z twinami kosztują w eksploatacji mniej niz jakikolwiek sharing ;-) (ale to tylko cyf*ra)

Arecki

rafałek
07-12-2005, 10:41
Nie zastąpicie multiswitcha konwerterem quad czy twin. Ta opcja jest dobra tylko przy używaniu samej satelity. Do multiswitcha wprowadzicie przecież jednocześnie sygnał stacji naziemnych co ułatwi sprawę bo w przypadku nieposiadania tumera można bez kłopotu oglądać TV naziemne a jeśli pociągniecie kabel z konwertera TWIN to trzeba będzie do naziemnych ciągnąć osobny kabel.