PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo - szybkozłącze + rura + czujnik



boru
16-03-2017, 21:32
Zamierzam podłączyć do szamba rurę i wyporwadzić ją za ogrodzenie montując dla szambiarki. Rurę chcę wkopać w ziemię taką samą jak mają szambiarze i przebić się od góry do środka szamba. Czy trzeba ta końcówkę zamocować do dna? Nie mam ochoty wchodzić tam do środka. Czy może trzeba ją obciążyć? jaki ew. ciężar dać? Czy może zostać luźny koniec?

Druga sprawa to czujnik poziomu szamba. Znacie jakieś ciekawe czujniki, które wysyłają sygnał np. na telefon albo przynajmniej jakoś bezprzewodowo?

Norbi89
18-03-2017, 10:16
Ja polecam coś takiego http://mierniki.eu/sklep/product_info.php?products_id=6&gclid=CjwKEAjwtbPGBRDhoLaqn6HknWsSJABR-o5sz1ziXuGZRvnaREZqaz4_BjNeWHXQo5qD2o6hMKSGTxoCre_ w_wcB

Znajomy ma i jest zadowolony sam chyba też zastosuję (możesz podłączyć lampkę lub sygnał akustyczny)

boru
09-04-2017, 20:38
najlepiej to by sie przydal taki czujnik co wysyla jakis sygnal bezprzewodowo. Nie nie będę teraz ciągnał przewodu do szamba z domu. Lampka moze i moglaby sie sprawdzic. Sygnal dzwikowy jak mi zacznie nadawac wieczorem przez cala noc to mi sasiedzi szybko rozmontują ;]

są takie moze co wysylaja SMSy do szambiarki ?

Mirdarsta
10-04-2017, 12:32
haha, pomysł z sms mnie rozbawił :D ale to byłoby dobre ;)
a może coś na wzór baku samochodowego. Może nawet pływak paliwa od dużej maszyny dałby radę. Wskaźnik dałbyś gdzieś przy szambie. Miałbyś podgląd na bieżąco po wyjściu z domu, bez uciążliwych dźwięków czy tym podobnych :D

Bejaro
10-04-2017, 12:41
haha, pomysł z sms mnie rozbawił :D ale to byłoby dobre ;)
:D

Są już takie urządzenia warunek dostęp do wi fi koszt około 400 zł

boru
27-06-2017, 22:11
co sadzicie o tym: http://alarmygsm.com.pl/pl/p/Czujnik-poziomu-Szamba-Boczny-Powiadomienia-GSM-/188
koszt okolo 300pln.. wystarczy telefon do zaprogramowania... mozna wprowadzic kilka numerów (mozna wprowadzic numer szambiarza)..
jeszcze co by sie przydalo to automatyczny przelew na konto bankowe szambiarki (Mirdarsta 4you)

boru
27-06-2017, 22:15
btw. rure już zrobilem.. kilka razy wybierane.. dziala