PDA

Zobacz pełną wersję : MiłkaII



slagor
08-10-2002, 08:23
Nareszcie ktoś, kto buduje to cudo.Piszesz,że znalazłeś dużo błędów JAKIE. Ja zacznę wiosną Miłkę z garażem. Może Twoje uwagi pomogą mi zlikwidować błędy. Proszę o więcej informacji

WitekM
09-10-2002, 12:20
Cześć! Witam wszystkich forumowiczów a szczególnie tych, którzy budują MIłkę! Na początku muszę wyjaśnić, że ja buduję Miłkę w wersji bez garażu. Kiedy zamawiałem projekt okazało się, że Miłka była jeszcze koncepcją i musiałem poczekać kilka tygodni na wykreślenie projektu (było to we wrzesniu 2001), przy okazji kosztowało mnie to dużo nerwów gdyż chciałem za wszelką cene uzyskac pozwolenie na budowę w roku 2001. W tym czasie nie było jeszcze wersji z garażem (z resztą nie zmieściłaby się na mojej działce - szerokość)....
Jeśli chodzi o błędy to np.: kąt dachu - w projekcie podane jest 30 stopni a podczas przygotowywania więźby po ułożeniu modelu wg wymiarów z projektu wyszło 27 stopni - niby nic ale to kilka "dobrych" centymetrów różnicy w wysokości domu...
Okna połaciowe projektant przewidział 78x180 ... okazało się, że takie mogę sobie kupić ale na specjalne zamówienie za astronomiczne kwoty; było jeszcze kilka innych drobiazgów, na które na bieżąco zwracali mi uwagę murarze ale nie do końca pamietam o co chodziło. Sam projekt złożony został, mam wrażenie, przypadkowo - najpierw rysunek więźby potem zestawienie stolarki na końcu fundamenty... brakowało mi wyliczeń ilości potrzebnych materiałów itd.
...ale to wszystko już za mną stan surowy otwarty stoi :smile: i czeka na następny sezon budowlany...
W środku zrezygnowaliśmy z kuchni połączonej z pokojem dziennym i przenieśliśmy ją do pokoju z nim sąsiadującego. Musieliśmy zbudować przez to dodatkowy komin, straciliśmy jeden pokoik ale zyskaliśmy miejsce na kominek. Dla redukcji kosztów zrezygnowaliśmy z 2 małych okien szczytowych i 4 okien balkonowych na poddaszu, które zastapimy mniejszymi. Generalnie jak spojrzeć na Miłkę z zewnątrz to trudno znaleźć ścianę tylko okna i okna... :smile: tu można szukać oszczędności!

To na razie wszystko, pozdrawiam!

slagor
11-10-2002, 22:10
Witam
Wersja z garażem ma podobne mankamenty. Ja nadmiar okien poprostu zlikwidowałem w trochę innym układzie. Podobnie jak Ty zrezygnowaliśmy z okien balkonowych na poddaszu, zakładając, że będzie to tylko strych lub "norka" dla Synusia 17 wiosen. Zmieniłem również technologię budowy na BK 24 + styropian 12. Myślę, że to też będzie bardziej ekonomicznie z uwagi na rozłożenie w czasie inwestycji - docieplenie w drugim roku. Nadal jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o kosztach stanu surowego nawet bez garażu. Atak w ogóle, to w jakim rejonie kraju wybudowałeś swój dom.
Pozdrawiam

mialek
05-07-2003, 21:45
Cześć
Ile potrzeba na stan surowy otwarty ?