PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana umiejscowienia piecyka gazowego



KilY
23-03-2017, 16:23
Witam wszystkich serdecznie!

Mam następujące wątpliwości. Zakupiłem niedawno mieszkanie w którym jest ogrzewanie gazowe (woda i grzejniki) a w mieszkaniu jest zamontowany piec dwu-funkcyjny. Chciałbym podczas remontu zmienić położenie tego piecyka z kuchni do łazienki i tutaj się zaczynają dla mnie schody. Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu ogrzewaniem i nie wiem po prostu jak to ugryźć.

No, i właściwie taką chciałbym uzyskać poradę, od czego zacząć? Z tego co wiem to do tego typu przebudowy jest potrzebna zgoda gazowni, a także projekt budowlany. Jednak gdzie w pierwszej kolejności powinienem skierować swoje kroki? Do gazowni? Do gazownika projektanta, a może kominiarza? Znajdzie się ktoś kto wie jak wygląda taka procedura od A do Z?

Kuchnia z łazienką są oddzielone ścianą z kominem, więc cała sprawa powinna się zamknąć w przeniesieniu piecyka z jednej ściany na drugą. Ale to pewnie jak to wszystko ma wyglądać powie mi projekt.
Przy okazji czy można dowiedzieć się ile (orientacyjnie) wynoszą koszty takiego projektu i później już samej przebudowy, różnych opłat manipulacyjnych, itp? Wiem, że to pewnie zależy od wielu czynników i konkretów nie da rady, ale tak mniej więcej. To zwykłe mieszkanie, a pomieszczenia są obok siebie. Wiadomo, zapłacę ile będzie to kosztować, tylko po prostu nie wiem, czy mam się szykować na koszty rzędu 500 zł czy 5000 ;-)

Dziękuję bardzo za okazaną pomoc.