PDA

Zobacz pełną wersję : Wyskość parapetu w kuchni przy którym będzie zlew



Boowa
07-04-2005, 14:14
potrzenuję porady do jakiej wysokości podmurować otwór na okno w kuchni, pod którym bezpośrednio na pewno będzie zlewozmywak (teraz mam 100cm ale jeszcze 17cm ubędzie ze względu na posadzkę)..

rafallogi
07-04-2005, 14:45
Wszystkie okna trzeba przecież zrobić na tej samej wysokości, więc nie rozumiem dlaczego pytasz tylko o to jedno okno?
trzeba uwzględnić warstwę ocieplenia, wylewki oraz ostatecznego wykończenia. Zazwyczaj parapet wychodzi nieco powyżej blatu mebli kuchennych (75-85cm od posadzki) i zlewozmywaka w Twoim przypadku.
Od Ciebie jedynie zależy, wykończenie tego parapetu, czy będzie to płytka, parapet drewniany, PVC, czy granit, marmur, konglomerat.
I od Ciebie zależy, czy będzie on wystawał poza ścianę i zachodził lekko patrząc od góry na zlewozmywak, czy będzie licował ze ścianą. Ja robię zlicowany.
Rozumiem, że od tych 100 odejmiesz 17 z wylewki, co daje 83. Teraz idź do kuchni i zmierz swoje meble kuchenne, które zapewne dopasowane są do Twojego wzrostu i czujesz się przy nich dobrze, jeśli ich wysokość wypada poniżej przyszłego parapetu to jest ok. :)
Pozdrawiam.

bajzi
07-04-2005, 15:23
rafflogi nie masz racji. zazwyczaj okno w kuchni projektuje się wyżej - ok. 120cm w stanie surowym. ale można zrobić na wysokości: wysokość mebli+ wysokość warstw posadzki. wtedy okno wychodzi równo z blatem. a co do wylewki baterii kuchennej: są takie łatwo wyjmowalne (chyba damixa), żeby można było umyć okno.

DeeF
07-04-2005, 20:18
Ja mam w projekcie 130 cm od posadzki. I tak robię. Okna o wysokości 115cm(typowe). Parapet po ociepleniu wychodzi ok.25 cm ponad blatem kuchennym czy zlewozmywakiem (nie będzie widać wlewki przez okno:)z zewnątrz).

Boowa
08-04-2005, 09:31
Wszystkie okna trzeba przecież zrobić na tej samej wysokości, więc nie rozumiem dlaczego pytasz tylko o to jedno okno?


to właśnie wysokość tego okna będzie wyznacznikiem wysokości innych okien, trochę nadinterpretujesz moje pytanie..

Sloneczko
08-04-2005, 11:15
Piszcie, piszcie, bo ten temat też mnie interesuje :)

bobo30
08-04-2005, 22:44
U nas parapet okna w kuchni będzie na wys. 93 cm, a blat 86cm. U pewnego forumowicza widziałam fajne rozwiązanie: blat kuchenny stanowił jednocześnie parapet okna (wchodził wgłąb wnęki okiennej), wyglądało to super, ale u mnie niestety nie pasuje.

Sloneczko
08-04-2005, 23:09
Spróbuj poszukać tej fotki, albo daj linka do strony z nią http://www.rednet.krakow.pl/~mloda/!ola/ave.gif

Boowa
10-04-2005, 10:46
ja właśnie uświadomiłem sobie że mimochodem będę miał parapet na poziomie blatu mebli kuchennych - w tej chwili mam otwór na okno 100cm od chudziaka, przy wylewce 16-17cm zrobi się 83cm, czyli dokładnie tyle co potrzeba żeby blat był też parapetem... decyzja podjęta - nie zmieniam nic :lol:

grzegorz2
10-04-2005, 10:48
Zlew nie jest bezposrednio przy oknie, ale blat wchodzi na okno i tworzy parapet. Rozwiązanie b. dobre - polecam. Zmierz wysokość szafek kuchenych (bez blatu!) to da wysokość okna. Jeżeli meble będą robione na zamówienie - ty decydujesz o ich wysokości.
Grzegorz

Boowa
10-04-2005, 11:00
przeszukałem forum i nie znalazłem wyraźnego zdjęcia takiego rozwiązania..

jeżeli ktoś tak ma u siebie, albo znajdzie jakieś zdjęcie, to niech proszę wrzuci je tutaj :-)