PDA

Zobacz pełną wersję : SAS EFEKT opinie recenzje Kotły 5 klasy



Dawid_PL
25-03-2017, 23:01
Witam. Stoje przed wyborem kotla 5 klasy. Dom do ogrzania ok 280m2 bez ocieplenia (planowane za rok). Szukam opini na temat kotła SAS EFEKT na ekogroszek (29KW) oraz innych Waszych doswiadczen z kotlami 5klasy. Chodzi mi glównie o zużycie opału, czy wchodzi w gre tylko ekogroszek czy tez groszek 5-25, jak z czyszczeniem kotla?- czy naprawde trzeba co tydzien szczotkowac? Jak firma SAS wychodzi na tle innych marek? Obecnie mam dosc starego kopciucha wiec czas na modernizacje kotlowni. Z gory dzieki za opini i pomoc.

minertu
28-03-2017, 07:03
Dlaczego rozglądasz się za tak dużym kotłem skoro planujesz ocieplenie domu? Może zrób odwrotnie,ocieplij dobrze , zrób OZC a później zmodernizuj kotłownię.

rk80
28-03-2017, 10:28
kol. minertu dobrze Ci doradza, musisz dobrać kocioł pod ocieplony już dom bo będziesz nim grzał około 10 lat. Kocioł 29 kW może być za duży o ile dom przyzwoicie docieplisz. Może warto też skorzystać z dofinansowania z gminy na wymiane kociucha, były też dofinansowania dla termomodernizacji budynków. Kupić piec to dziś żaden problem, większość trzeba czyścić ręcznie raz na tydzień, niektóre mają takie cięgna, które trzeba poruszać co jakiś czas by oczyścić kanały pionowe. Pojawiają się też pierwsze kotły z całkiem zaautomatyzowanym czyszczeniem.

Mario1969/1
29-03-2017, 07:41
Kocioł o mocy 29kW może spalić ponad 150 kg węgla na dobę.
Na forum "info-ogrzewanie.pl" jest przypadek Bietki .Ogrzewa obecnie skutecznie nieocieplony dom ok 400m2 kotłem 23kW .

zawijan
29-03-2017, 07:57
Kocioł o mocy 29kW może spalić ponad 150 kg węgla na dobę.
Na forum "info-ogrzewanie.pl" jest przypadek Bietki .Ogrzewa obecnie skutecznie nieocieplony dom ok 400m2 kotłem 23kW .
Uściślę: O mocy nominalnej 23kW.
Moc maksymalna tego konkretnie kotła jest o kilkadziesiąt procent większa. Taki to kocioł.
Jednak nie wszystkie kotły mają taką samą nadwyżkę mocy maksymalnej nad nominalną. Różnie to w kotłach innych marek bywa. Trzeba na to zwracać uwagę.

karoka65
31-03-2017, 19:52
Uściślę: O mocy nominalnej 23kW.
Moc maksymalna tego konkretnie kotła jest o kilkadziesiąt procent większa. Taki to kocioł.
Jednak nie wszystkie kotły mają taką samą nadwyżkę mocy maksymalnej nad nominalną. Różnie to w kotłach innych marek bywa. Trzeba na to zwracać uwagę.
A skąd Ty to wiesz że o kilkadziesiąt procent większa, ha?
Zawsze lubiłeś i ganiłeś mnie że nie pisze konkretami, jak to policzyłem itp i itd.
Teraz jak Ci tak pasuje to pitolisz tak aby pitolić.
A co? kotły które Ty niby stworzyłeś nie mają nadwyżki mocy? przecież podobno badałeś i te Twoje i RBRa 23kW.
Ja już tam wole te z tą niby nadwyżką niż te co moc nominalną osiągają tylko w laboratorium z cudownymi wynikami emisyjnymi które jak widać nijak się mają do tego co jest w kotłowniach użytkowników.
Mydlić oczy świstkami to możesz ale niekumatym po forach.
Na Twoje szczęście i nie tylko Twoje dobrze że nie wiedzą jak wygląda to prawdę.
Pozdrav, Zawijan.
Aaaa, kiedy następny będzie "namaszczony"?

zawijan
01-04-2017, 09:20
A skąd Ty to wiesz że o kilkadziesiąt procent większa, ha?
Zawsze lubiłeś i ganiłeś mnie że nie pisze konkretami, jak to policzyłem itp i itd.
Teraz jak Ci tak pasuje to pitolisz tak aby pitolić.
A co? kotły które Ty niby stworzyłeś nie mają nadwyżki mocy? przecież podobno badałeś i te Twoje i RBRa 23kW.
Ja już tam wole te z tą niby nadwyżką niż te co moc nominalną osiągają tylko w laboratorium...
Po co pytasz, skąd to wiem, skoro zaraz potem piszesz, że go badałem, tego RBR 23kW, znaczy. Tak, badałem go i stąd wiem, jaką ma moc maksymalną.
Możesz sobie woleć te kotły z nadwyżką mocy. To Twoja sprawa. Ja tylko zwracam uwagę, że nie każdy kocioł o mocy nominalnej 23kW ogrzeje dom 400m2 jak u bietki. Tylko tyle.

karoka65
01-04-2017, 22:34
Pierdnąć na forum każdy sobie może kilkadziesiąt procent, Ty jako człek nauki powinieneś wyrażać się precyzyjnie co mi zarzucałeś choć tym człekiem nauki nie jestem.
Miał ogrzać ten dom kocioł 26kW z resztą Ty o tym zapewniałeś i nie ogrzał mimo że nigdy nie zbliżył sie tam nawet do mocy nominalnej.
To że przerzucił paliwo do szuflady z popiołem nie znaczy że pracował na mocy nominalnej, jeśli by spalił wtedy uchyliłbym czoła.
Jednak tak się nie stało i będę prostował Twoje niezgrabne usprawiedliwienia, delikatnie pisząc.
Obecnie ten 23kW z tego co mi wiadomo też nie zbliżył się do mocy nominalnej a jednak ten sam dom ogrzewa i paliwo spala a nie niszczy.
Z jednym się zgodzę, tak nie każdy kocioł 23kW ogrzeje ten dom, powiem Ci więcej i też o tym wiesz że jeśli wstawilibyśmy tam coś z tych wynalazków z alledrogo to i 30 a nawet może 35 by brakło choć gabarytami byłyby może nawet dwa razy większe od M-ki czy RBRa.
Pogadałbym z Tobą Zawijan chętnie ale poza forum, tutaj niema swobody i ani ja Tobie ani Ty mi racji publicznie nie przyznasz :)
Rzadko już tu zaglądam bo czasami za bardzo mi się jęzor rozwiązywał i mógłbym za dużo napaplać :) druga sprawa czasu brak.
Dobrej nocki.

zawijan
02-04-2017, 10:48
Pierdnąć na forum każdy sobie może...
Co się tak ciskasz? Przecież zareklamowałem Ci tego RBR-a 23kW, którym handlujesz. Bardzo dobrze Ci go zareklamowałem, bo napisałem przecież, że inne kotły o takiej samej mocy nominalnej mogą nie wystarczyć do ogrzania dużych obiektów. Żle napisałem? Przecież nie.

boluslolusj23
02-04-2017, 11:18
Panie Karoka
dziś jest już 2 kwietnia 2017 roku. Czy pan jako sprzedawca kotłów spełnił już wymagania dotyczące EEI (etykiet efektywności energetycznej) wymaganej przepisami. to pański obowiązek i może pan mieć duże problemy. Jeśli ich panu producent nie dostarczył, to musi to pan sam zrobić.
No i jakoś na stronie internetowej pańskiego sklepu nie ma tego, co od wczoraj być musi.

karoka65
02-04-2017, 22:06
Boluś a co Ty tak o moją akurat stronę się martwisz?
Przeglądałem właśnie strony nawet tych najbardziej słusznych ze słusznych producentów których kotły posiadam i nic tam niema.
Ba nawet końcem tygodnia dzwoniłem do większości i tych najznamienitszych też z takim zapytaniem.
Niby jedni mają ale też nie widzę, to stany magazynowe są bez, zobaczymy co będzie w najbliższej przyszłości.
Do rozpoczęcia sezonu jeszcze trochę czasu, na razie plaża panie Boluś to i martwić niema się czym.

karoka65
02-04-2017, 22:14
Co się tak ciskasz? Przecież zareklamowałem Ci...............
Ty mi tam lepiej nic nie reklamuj bo jeszcze ktoś pomyśli że jesteśmy w zmowie :)
Kurde mam kotły Kamena, Ogniwo, Sekom, Komiz, Tilgnera a Wy ciągle gdzieś tylko jeden "reklamujecie"

minertu
03-04-2017, 03:24
Ty mi tam lepiej nic nie reklamuj bo jeszcze ktoś pomyśli że jesteśmy w zmowie :)
Kurde mam kotły Kamena, Ogniwo, Sekom, Komiz, Tilgnera a Wy ciągle gdzieś tylko jeden "reklamujecie"

Bo im najbardziej przeszkadza.

zawijan
03-04-2017, 07:53
Coście się tak najeżyli, karoka i minertu? ​Przecież ja tylko odniosłem się do uwagi jednego z userów n/t doboru mocy kotła. A że była mowa akurat o RBR to już nie moja wina.

boluslolusj23
03-04-2017, 12:19
Bo im najbardziej przeszkadza.

Grzesiu,
u ciebie jak u Karoki. Tylko, ze teraz "dobra zmiana" kasy szuka, to i zaczną golić.
Oczywiście, róbcie co chcecie. Kto bogatemu zabroni?

minertu
03-04-2017, 13:57
Grzesiu,
u ciebie jak u Karoki. Tylko, ze teraz "dobra zmiana" kasy szuka, to i zaczną golić.
Oczywiście, róbcie co chcecie. Kto bogatemu zabroni?
Sławku a skąd wiesz , że on nie ma tego co ma mieć?

boluslolusj23
03-04-2017, 15:19
Sławku a skąd wiesz , że on nie ma tego co ma mieć?

Jak możecie mieć skoro szereg tego co oferujecie nie ma odpowiednich badań umożliwiających wystawienie etykiety efektywności energetycznej i zrobienie dokumentacji do tego.

karoka65
03-04-2017, 19:18
Panie Sławku to jeszcze nic, gorzej jak 5-ta klasa z całą dokumentacją w szufladzie leży a szuka się dopiero do kotła palnika i sterownika bo na tym co jest nie idzie się zbliżyć nawet do tego co jest w szufladzie :)
Dzwoniłem dzisiaj dalej, faktycznie producenty nie przygotowane do sezonu, może zdążą ( niektórzy twierdzą że coś tam mają ale ja nie widziałem i potwierdzić nie mogę ).
Jakby pan był taki dobry i podrzucił tu link do strony któregoś producenta czy wzorowego sprzedawcy kotłów który ma to już wszystko tak jak ma być?
Bardzo dziękuję jakby jakby co.

karoka65
03-04-2017, 19:20
A tak w ogóle przepraszam założyciela wątku który pyta o kocioł SAS że karoka i Zawijany zaś zaśmiecili cały wątek.
Chyba nie mogą być razem w jednym miejscu :)

Andrzej_M_
04-04-2017, 06:57
,,,, Jakby pan był taki dobry i podrzucił tu link do strony któregoś producenta czy wzorowego sprzedawcy kotłów który ma to już wszystko tak jak ma być?
Bardzo dziękuję jakby jakby co.

Co prawda zapytanie nie do mnie było.
Proszę tu jakieś dokumenty "wiszą" http://powietrze.malopolska.pl/wp/wp-content/uploads/2014/10/Certyfikaty-kpl-1.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpowietrze.malopols ka.pl%2Fwp%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F10%2FCertyfikaty-kpl-1.pdf)

karoka65
04-04-2017, 14:30
Endriu, gościu pyta o SASa ekogroszkowego, Ty zaś jakimś pelletem mydlisz i zaś próbujesz komuś w zadetek się pakować :)
Ja proszę kolegę mądrzejszego żeby mi jakiegoś producenta czy sprzedawcę wzorowego zarzucił a Ty zaś nie na temat byle pisać, znaczy w ten zadek wejść.
Po następne Andrzeju za żadne skarby nie kupiłbym kotła z retortą do palenia pelletem jaki nie byłby to producent, żeby nie było że mam coś akurat do tej firmy.
Poczekałbym trochę na ich nowy kocioł pelletowy który ma się niebawem pojawić na rynku.
Będzie z palnikiem do spalania pelletu i nowym sterownikiem internetowym do jego obsługi.
Ogniwa dba o cała papierologię także wszystkie stare i nowe "ozdoby" kocioł pewnie będzie posiadał.