PDA

Zobacz pełną wersję : Domek letniskowy



Stasiu
26-03-2017, 23:09
Witam panowie , mam działkę około 600m2 (ciut więcej) i postanowiłem żeby postawić/zamówić jakiś domek parterowy na zgłoszenie , czyli 500mm x 700mm z dachem jednospadowym i jakiś taras na biesiady , chodzi mi o coś w miarę taniego max 20 tyś zł i nie wiem czy coś murować czy kupić jakiegoś gotowca z drewna , czy ktoś to przerabiał i ma jakieś doświadczenie w tej kwestii , murować coś tam umiem jedynie na fundamentach się nie znam i jak zrobić zbrojenie i więźbę , czy ktoś coś może doradzić co wyjdzie taniej , nie oczekuje żadnych szaleństw przynajmniej w tym roku może to być tylko jedne duże pomieszczenie bez podziału (no może łazienkę bym wydzielił ) .Budynek bez ocieplenia pokryty blachodachówką (będzie służył tylko w ciepłe dni jako nocleg z soboty na niedzielę.

RysiekWLKP
27-03-2017, 05:34
Cześć Staszek

Ja jak zaczynałem to nie znałem się kompletnie na niczym. Pytanie jak bardzo chce się zrobić to samemu. Witaj w klubie samoroba. :lol2:

Stasiu
27-03-2017, 23:14
najgorsze jest to że mam wolne 2 x w tygodniu a na działkę mam 25 km urlop najwcześniej za ok pół roku (zmieniłem pracę) więc na razie sonduję temat co ile może kosztować itp , myslę że wymurować ściany to nie problem i nie powinien zająć więcej jak 3 - 4 dni tym bardziej że teraz są różne zaprawy/kleje do gazobetonu.

Stasiu
19-04-2017, 00:49
Panowie a co myślicie o takim projekcie + 5 cm styropianu z tynkiem akrylowym , i jak się wam wydaje czy jest szansa zamknięcia się w 10 tyś zł ?? z blachodachówką na stropie , nie trzeba fundamentu

Elfir
19-04-2017, 16:48
Za 10 tyś masz wakacje życia w Kenii :d

Regius
19-04-2017, 18:53
500mm x 700mm z dachem jednospadowym i jakiś taras na biesiady
Myślę, że warto pomyśleć nad "nieco" większym domkiem letniskowym ; )
A tak na poważnie, to życzę powodzenia i dużo samozaparcia.
Będę podglądał, bo w planach na kiedyś tam mam postawienie budynku gospodarczego.

mietku
26-04-2017, 16:47
Witam panowie , mam działkę około 600m2 (ciut więcej) i postanowiłem żeby postawić/zamówić jakiś domek parterowy na zgłoszenie , czyli 500mm x 700mm z dachem jednospadowym i jakiś taras na biesiady , chodzi mi o coś w miarę taniego max 20 tyś zł i nie wiem czy coś murować czy kupić jakiegoś gotowca z drewna , czy ktoś to przerabiał i ma jakieś doświadczenie w tej kwestii , murować coś tam umiem jedynie na fundamentach się nie znam i jak zrobić zbrojenie i więźbę , czy ktoś coś może doradzić co wyjdzie taniej , nie oczekuje żadnych szaleństw przynajmniej w tym roku może to być tylko jedne duże pomieszczenie bez podziału (no może łazienkę bym wydzielił ) .Budynek bez ocieplenia pokryty blachodachówką (będzie służył tylko w ciepłe dni jako nocleg z soboty na niedzielę.

Witam,
ja w zeszłym roku zrobiłem u siebie na działce drewniany (4x5 m +mały stryszek na graty) + 1m przedłużony dach nad wejsciem.
Konstrukcja drewniana wypełniona wełną + folie + boazeria postawione na słupach betonowych przykryte blachą.
Nie liczyłem dokładnie ale na pewno poniżej 8tys. jeszcze nie ma tarasu i jakichś drobnych pierdołek ale jest woda i prąd...
Nie umiem wklejać tu jeszcze foto (mogę na @ podesłać) ale myślę ze wyszło przytulnie...jakbyś jakieś porady potrzebował pisz...

I jak tu ktoś napisał nie ważne jak zielony jesteś ważne ile ci sie chce samemu zrobić.....
Pozdrawiam

wiesiek6308
26-04-2017, 20:52
Panowie a co myślicie o takim projekcie + 5 cm styropianu z tynkiem akrylowym , i jak się wam wydaje czy jest szansa zamknięcia się w 10 tyś zł ?? z blachodachówką na stropie , nie trzeba fundamentu
Szanowny Kolego. Pisałeś o domku letniskowym a wrzucasz tutaj foto ,, bunkra,,. Ten , apartament,, z foto mija się całkowicie z głównym wątkiem założycielskim postu.W takim obiekcie nawet i latem stawy Ci powykręca . Odpuść sobie ten beton.

Stasiu
13-05-2017, 19:32
ale że niby jak , ma stawy powykręcać ? przecież większość społeczeństwa mieszka w mieszkaniach z wielkiej płyty zrobionych z betonu , ba nawet teraz sporo buduje się z betonu dając szalunki i lejąc betonowe ściany

ACCel
15-05-2017, 16:23
To chcesz za 20 czy 10 tysięcy? :)
Za 20 powinieneś się zmieścić w stanie deweloperskim z parterowym budynkiem szkieletowym całorocznym.
Jak liczyłem ile mnie wyniesie szkieletowy budynek gospodarczy 35m2 to wychodziło około 5000, bez okien, bez podłogi i ocieplenia.

Zobacz sobie na Allegro, są gotowe domki drewniane, może jakiś ci podpasuje.

Stasiu
30-10-2017, 23:25
wreszcie mam prąd na działce , (od zeszłego piątku) co do tego "bunkra" to jego koszt (ścian z montażem) 5 x 7 m to 8 tyś zł więc temat odpuściłem , raczej na wiosnę wyleje płytę fundamentową i postawie coś z pustaka , pierwszą rzeczą jaką zamówię to garaż blaszany żeby gdzieś przechowywać wszystkie graty i materiały . Budowa mam nadzieję ruszy w kwietniu - maju

Stasiu
08-11-2017, 22:19
Panowie a co sądzicie o domku z płyty warstwowej , czy ktoś stawiał z tego materiału ?