PDA

Zobacz pełną wersję : nadmiernie nagrzewajace sie pomieszczenie



rkmail
08-04-2005, 07:40
Mieszkam w starym domu do którego jakiś czas temu dobudowane zostało pomieszczenie. pomieszczenie to ma ok 20 mk i ma trzy ściany zewnętrzne z oknami na pd i zach. w dzień już przy temperaturze ok 20 stopni w pomieszczeniu tym jest strasznie gorąco, co przeszkadza bardzo w normalnym mieszkaniu z małym dzieckiem. wcześniej używałem klimatyzacji ale przy dziecku wolał bym nie. ściana jest zbudowana z pustaków i ocieplona od wewnątrz 12 cm wełną mineralną pod konstrukcją płyt gipsowych. dach zaś ma małe nachylenie i pokryty jest papą. od wewnątrz na suficie też jest wełna mineralna oraz konstrukcja płyt. Powiedzcie mi co mam zrobić aby pomieszczenie tak bardzo się nie nagrzewało! nawet przy zasłoniętych żaluzjach w oknach jest gorąco już przy tem 20 st C. A co dopiero w upał?

thalex
08-04-2005, 08:03
.... ściana jest zbudowana z pustaków i ocieplona od wewnątrz 12 cm wełną mineralną pod konstrukcją płyt gipsowych. dach zaś ma małe nachylenie i pokryty jest papą. od wewnątrz na suficie też jest wełna mineralna oraz konstrukcja płyt. Powiedzcie mi co mam zrobić aby pomieszczenie tak bardzo się nie nagrzewało! nawet przy zasłoniętych żaluzjach w oknach jest gorąco już przy tem 20 st C. A co dopiero w upał?
Docieplenie przebudować. To masz zrobić
musi być na zewnątrz wtedy wychłodzone ściany podczas nocy będą utrzymywać niższą temperaturę w czasie dnia.

Pomieszczenia mieszkalne dociepla się od zewnątrz wtedy takie pomieszczenie ma bezwładność w utrzymywaniu temperatury, jest to zaletą w ciągu lata jaki zimy.
Dcieplenie od wewnątrz jest narażone na zagrzybenie, bo para wodna z pomieszczenia może skraplać się w wełnie i tam powstaje grzyb ("punkt rosy")

Ale głowa do góry :D najważniejsze że na dobre forum trafiłeś :wink:

Sp5es
11-04-2005, 07:05
Może za cienka izolacja od dachu ?
Papa jest czarna, mocno się nagrzewa. Widział bymt o nagrzanie bardziej od dachu, niż scian. Za mało wiadomo.